Antwort Jak získat americké vízum? Weitere Antworten – Jak dlouho můžu být v USA bez víza

Jak získat americké vízum?
Bezvízový program spravuje Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických. Umožňuje občanům určitých zemí cestovat bez víza do Spojených států na turistickou nebo obchodní cestu do 90 dnů pobytu.Vydávání krátkodobých víz je v kompetenci Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Více informací naleznete na jeho webových stránkách v záložce „vstup a pobyt“. Ve výjimečných případech je možné požádat o prodloužení krátkodobého víza na odborech cizinecké policie krajských ředitelství Policie České republiky.Když se do USA vydáváte pouze za turistickými účely, stačí vám potvrzení ESTA (Electronic System for Travel Authorisation), na delší dobu turistická víza. Ale když se za velkou louží plánujete usadit na dobu neurčitou, musíte zažádat o pracovní či jiná víza nebo právě zelenou kartu.

Jak dlouho trvá dostat vízum : Zákon o pobytu cizinců (pdf, 2 MB) pro vyřízení žádosti o udělení dlouhodobého víza stanoví standardně lhůtu 90 dnů ode dne podání žádosti, ve zvlášť složitých případech do 120 dnů ode dne podání žádosti a ve vybraných případech (za účelem studia, pedagogické činnosti nebo výzkumu) do 60 dnů ode dne podání žádosti.

Jak si udělat vízum do USA

Českým občanům doporučujeme vyřídit si vízum v dostatečném předstihu na Velvyslanectví USA v Praze. Vízum lze získat na základě řádně zdůvodněného účelu cesty. Nutný je osobní pohovor na velvyslanectví, který je třeba předem sjednat prostřednictvím internetových stránek velvyslanectví: cz.usembassy.gov.

Co je potřeba pro vstup do USA : Pokud chcete navštívit USA jako turista, stačí vám jen cestovní registrace ESTA. Pokud míříte do USA z jiných důvodů, například studovat nebo se účastníte programu Práce a cestování, na našich stránkách věnovaných vízům se dozvíte, jak postupovat. Pokud je vaším snem v USA žít, můžete zkusit štěstí ve vízové loterii.

Poplatek za ESTA

Všichni žadatelé, kteří žádají o elektronickou cestovní registraci budou muset zaplatit poplatek za zpracovnání žádosti. Pokud je vaše žádost schválena a održíte souhlas k cestě do Spojených států v rámci bezvízového programu, bude vám z kreditní karty odečten další poplatek za schválení $10.00.

Pokud chcete navštívit USA jako turista, stačí vám jen cestovní registrace ESTA. Pokud míříte do USA z jiných důvodů, například studovat nebo se účastníte programu Práce a cestování, na našich stránkách věnovaných vízům se dozvíte, jak postupovat. Pokud je vaším snem v USA žít, můžete zkusit štěstí ve vízové loterii.

Kolik se platí za vízum

21/05/2024

Typ víza Popis Výše poplatku (CZK)
K Snoubenec (snoubenka) nebo manžel (manželka) amerického občana 6360.00
L Vnitrofiremně přesunovaní zaměstnanci 4920.00
M Studentské (profesní) 4440.00
O Osoby s výjimečnými schopnostmi 4920.00

Co je třeba zařídit před cestou do USA Nejdůležitější dvě věci jsou platný biometrický cestovní pas a buď schválená cestovní registrace ESTA, nebo vízum. Kromě toho je třeba koupit letenku, rezervovat si ubytování a sjednat cestovní pojištění.Vízové poplatky

Nepřistěhovalecká víza (turistika, studium, výměna, palubní posádka, novináři) 160 $
Kategorie nepřistěhovaleckých víz H, L, O, P, Q a R 190 $
Kategorie víz E – nepřistěhovalecká víza pro investory 205 $
Kategorie víz K – nepřistěhovalecká víza pro snoubenky/snoubence 265 $


Jak dlouho trvá vyřízení povolení ESTA do USA Cestovní autorizaci ESTA obdržíte do 72 hodin od podání žádosti. Ve většině případů je však autorizace ESTA (ESTA vízum) vyřízeno během několika hodin.

Kde si udělat ESTU : Pro systém ESTA je zavedena webová stránka https://esta.cbp.dhs.gov/, na které cestující dle instrukcí zodpoví otázky a podá žádost o autorizaci cesty. Cestující nebudou moci podat žádost o ESTA před vstupem na území USA, na ambasádě nebo konzulátě.

Kolik peněz si můžu vzít do USA : Bezcelně je možné dovážet dárky v hodnotě do 100 USD. V závislosti na druhu víza nebo pobytového povolení a země, ze které cestujete, mohou být limity vyšší 200-800 USD (viz. help.cbp.gov ). Dovoz i vývoz finančních prostředků v částkách převyšujících 10.000 USD je třeba deklarovat při vstupu do USA.

Kolik stojí vízum v USA

Vízové poplatky

Nepřistěhovalecká víza (turistika, studium, výměna, palubní posádka, novináři) 160 $
Kategorie nepřistěhovaleckých víz H, L, O, P, Q a R 190 $
Kategorie víz E – nepřistěhovalecká víza pro investory 205 $
Kategorie víz K – nepřistěhovalecká víza pro snoubenky/snoubence 265 $


Od roku 2008 je Česká republika zařazena do bezvízového programu Spojených států amerických (Visa Waiver Program, zkráceně „VWP“), v jehož rámci mohou občané ČR přicestovat do USA bez víza při splnění daných požadavků (viz dále). Občané ČR, na které se VWP nevztahuje, mohou cestovat do USA na základě platného víza.Vyplňte registraci ESTA na adrese https://esta.cbp.dhs.gov/ Žádost o autorizaci ESTA je nutné vyplnit bez české diakritiky. Povinné jsou odpovědi pouze na otázky, které jsou označené červenou hvězdičkou: jméno, datum narození a informace o pase. Číslo letu a adresa pobytu ve Spojených státech jsou informace dobrovolné.

Jak dlouho trvá vyřízení ESTA do USA : Jak dlouho trvá vyřízení povolení ESTA do USA Cestovní autorizaci ESTA obdržíte do 72 hodin od podání žádosti. Ve většině případů je však autorizace ESTA (ESTA vízum) vyřízeno během několika hodin.