Antwort Jaký význam má jméno Miriam? Weitere Antworten – Co znamená jméno Miriam

Jaký význam má jméno Miriam?
Význam jména

Jméno se nejčastěji vykládá jako milovaná bohem z egyptského merit amm, případný aramejský původ vychází ze slova marjem, tedy kapka moře. Další možný původ jména je ze slova mara, tedy krásná nebo hořká.Jméno Miriam má 2367 lidí, je na 295. místě a věkový průměr je 30 let.Jméno Marie může také vycházet z aramejské podoby jména *Marjam s významem paní, krásná nebo kapka moře. Další podoby jména Maria jsou Mária, Marie, Maria, Mary, Marion, Maire, Maura, Marija.

Co znamená jméno Marina : Ženské křestní jméno Marina (také Marína) pochází z latiny. Základem jména je latinské slovo "mare" s významem "moře". Jméno se pak vykládá jako "námořník", "mořeplavec". Zatímco v jiných jazycích se jméno vyskytuje i v mužské podobě Marin či Marinus, u nás se mužské verze jména neužívají.

Co znamená jméno Mia

Mia je původem domácká podoba jmen Maria, Amelia, Amalia, Emilia, Miriam a Hermiona. Slovo mia v italštině a mía španělštině znamená moje. Podobně znějící japonské jméno Mija (nebo Miya) znamená svatyně, stále více krásná v japonském přepise.

Co znamená jméno Marián : Nejčastěji se překládá jako "milovaná/milovaný Bohem", také "hořký", "krásný", "ničitel" nebo "kapka moře". Neméně pravděpodobná výkladová teorie jménu Marián přisuzuje původ latinský. Jméno Marián by pak pocházelo z římského slova "Marianus". Jde o přídavné jméno k "Marius" a znamená "náležející k rodu Máriů".

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.

Co znamená jméno Sofie

Sofie či Sofia (českou obdobou je Žofie) je ženské rodné jméno pocházející z řeckého slova σοφία (sofia) znamenající „moudrost“. Podle českého kalendáře slaví svátek 15. května společně se Žofií. Mezi české domácí podoby patří Sofinka, Sofča, Sofi, Sofka, Sofinečka či Sofa.Ženské křestní jméno, jehož původ není zcela zřejmý. Bývá spojováno s ruskou nebo bulharskou variantou jména Helena. Jeho význam by tedy znamenal pochodeň nebo světlo. Další původ je spojován s převzetím z anglického jména Eleanora do keltského jazyka, jeho význam značí soulad a svornost.Mia je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře slaví jmeniny 12. září (Marie).

Jméno Mia má 1377 lidí, je na 368. místě a věkový průměr je 6 let.

Jak říkat marianě : Ženské křestní jméno Mariana má i mužský protějšek ve jménu Marián či Marian. Významově příbuzné je zřejmě se jmény Marie a Anna. Domácky se jméno užívá jako Mari, Marka, Marina, Marjána, Marjánka, Márinka, Marianka, také Ria, Rianka, Mája, Majda apod.

Kdy má narozeniny Mariana : Kdy má v kalendáři svátek Mariana

dne v letech
8. září 1975-2024

8. 9. 2023

Jaké jméno je nejméně používané

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.Sára (hebrejsky שָׂרָה‎, arabsky سارة‎) byla podle Bible a Koránu manželkou Abraháma a matkou Izáka. Její jméno bylo původně Sáraj (hebrejsky שָׂרַי, Saraj, ve významu „Má kněžna“), v českých překladech Bible přepisováno též jako Sarai. Přejmenování bylo součástí smlouvy s Hospodinem před početím Izáka.

Co znamená jméno Veronika : Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo "fere", resp. sloveso "ferein" s významem "nést", druhá část jména "niké" se z řečtiny překládá jako "vítězství". Jméno Veronika tak znamená "ta, která přináší vítězství", "nositelka vítězství", "vítězka".