Antwort Jak vyndat CD z notebooku? Weitere Antworten – Jak na notebooku vysunout CD

Jak vyndat CD z notebooku?
Spusťte nástroj Prohlížeč Windows nebo Průzkumník souborů stisknutím kombinace klávesy Windows a klávesy E. Klikněte na ikonu Počítač nebo Tento počítač na levém panelu okna. Pravým tlačítkem klikněte na ikonu jednotky CD/DVD/Blu-ray a zvolte možnost Vysunout.Najděte si v knihovně Windows Media Playeru soubory, které chcete na disk vypálit, a přetáhněte je do podokna seznamu (na pravé straně přehrávače knihovny), aby se vám vytvořil seznam položek k vypálení. Po dokončení seznamu vyberte Zahájit vypalování.Přehrávání CD nebo DVD

Vložte do jednotky disk, který chcete přehrát. Obvykle se disk začne přehrávat automaticky. Pokud ne nebo pokud chcete přehrát už vložený disk, otevřete Windows Media Player a v knihovně přehrávače vyberte v navigačním podokně název disku.

Jak otevřít DVD mechaniku : Otevřete kategorii [Jednotky DVD/CD-ROM]③ kliknutím na šipku vedle ní. Klikněte pravým tlačítkem na nezjištěnou optickou mechaniku④ a vyberte možnost [Povolit zařízení]⑤ a zjistěte, zda se už jednotku podařilo detekovat. Pokud se možnost Povolit zařízení nezobrazí, znamená to, že vaše optická mechanika je už povolena.

Jak vysunout disk

Kliknutím na Počítač otevřete Průzkumníka Windows (nebo stisknutím klávesy Windows + E na klávesnici otevřete Průzkumníka Windows ) . Odtud klikněte pravým tlačítkem na ikonu jednotky DVD. Vyberte Vysunout .

Jak přehrát CD na notebooku bez mechaniky : V době ultratenkých notebooků bez mechanik CD/DVD jsou velmi užitečné externí rekordéry, které se k notebooku nebo počítači připojují pomocí kabelu USB. Disk lze připojit k počítači pomocí kabelu USB 2.0 nebo USB 3.0 a slouží k nahrávání a přehrávání filmů, fotografií nebo k instalaci her a softwaru.

Přejděte na soubory, vyberte je a pak je přetáhněte na ikonu jednotky. Soubory se zobrazí v okně Soubory připravené k zápisu na disk. Pravým tlačítkem myši klikněte na prázdné místo a pak vyberte možnost Vypálit na disk.

Nejčastější příčinou problému s disky CD/DVD je špinavý nebo poškrábaný povrch disků. Zkontrolujte, zda není disk poškozený, a ověřte, zda je disk kompatibilní s počítačem. Vyčistěte disk a zkontrolujte, zda není poškozený: Vyčistěte prach nebo šmouhy z disku filtrovanou vodou a hadříkem nepouštějícím vlákna.

Jak spustit CD na Windows 10

Pokud chcete přehrávat disky DVD ve Windows 10, přejděte do obchodu Microsoft Store a kupte si aplikaci Windows Přehrávač DVD nebo jinou aplikaci, která přehrává disky DVD. Dostupné jsou i bezplatné DVD přehrávače.Vypněte všechny aplikace, které aktuálně používají disk. Jinak Windows zabrání vysunutí přihrádky DVD. Stisknutím kláves Windows + E na klávesnici otevřete Průzkumník souborů. Klepněte pravým tlačítkem myši na optickou jednotku a v místní nabídce vyberte příkaz Vysunout .V Průzkumníku Windows ve Windows 7 se přesuňte na ikonku Počítač. Ve Windows 8 či 10 spusťte program Průzkumník souborů a použijte ikonku Tento počítač. Pak klepněte pravým tlačítkem na ikonku optické mechaniky a z místní nabídky vyberte položku Vysunout.

Jednotku CD/DVD lze otevřít stisknutím tlačítka na jednotce. Pokud se disk neotevře stisknutím tlačítka na disku nebo tlačítko na disku není k dispozici, zkuste nouzové vysunutí nebo vysunutí pomocí Windows . Windows poskytuje možnost vysunout zásobník pomocí jednoduchých metod, které lze provést v Průzkumníku souborů.

Jak vysunout DVD : Kliknutím na Počítač otevřete Průzkumníka Windows (nebo stisknutím klávesy Windows + E na klávesnici otevřete Průzkumníka Windows ) . Odtud klikněte pravým tlačítkem na ikonu jednotky DVD. Vyberte Vysunout .

Co znamená když je počítač bez mechaniky : Bez mechaniky znamená, že v notebooku není vestavěna optická CD/DVD mechanika. Ale je možné ji dokoupit a připojit přes USB. Ale pořát nebude vestavěná a pokud ji budete potřebovat a budete notebook přenášet, tak si ji budete muset vžít s sebou. Byla pro vás tato odpověď užitečná

Jak vypálit CD na USB

Pravým tlačítkem myši klikněte na prázdné místo a pak vyberte možnost Vypálit na disk. V okně Připravit tento disk zadejte název disku (výchozí je datum), vyberte rychlost nahrávání a pak klikněte na tlačítko Další. Vybrané soubory k vypálení na disk.

Odstranění souboru pomocí Průzkumník souborů

  1. Otevřete okno Průzkumník souborů. Tip: K Průzkumník souborů se dostanete rychle tak, že stisknete klávesu Windows. + E.
  2. Vyhledejte soubor, který chcete odstranit.
  3. Vyberte soubor a stiskněte klávesu Delete nebo klikněte na Odstranit na kartě Domů na pásu karet.

Zápis dat na CD i DVD probíhá podobně. Po vložení prázdného média do mechaniky si z nabídky Start zvolte možnost Počítač a v otevřeném okně poklepejte na ikonku vypalovací mechaniky. Systém se poté dotáže, jakým způsobem chcete data na vložený disk vypalovat.

Jak otevřít disketu : Zobrazení souboru

  1. Přejděte na adresu drive.google.com.
  2. Pomocí svého uživatelského jména a hesla se přihlaste k účtu Google.
  3. Dvakrát klikněte na soubor.
  4. Pokud otevíráte dokument, tabulku, prezentaci, formulář nebo nákres Google, otevře se v příslušné aplikaci.