Antwort Jak vybrat velikost piercingu do nosu? Weitere Antworten – Jak zjistit velikost piercingu do nosu

Jak vybrat velikost piercingu do nosu?
Označení s kterým se u nás setkáváte u labret je například 1.2 x 10 – kulička 3mm. První údaj vždy uvádí průměr drátu, druhý údaj potom délku šperku. Nejde ale o délku celkovou, jak je patrné z nákresu (foto 2), uvedená délka značí pouze vzdálenost mezi kuličkou a vrchní stranou disku.– Nejčastěji se u žen používají velikosti 1.2×8, 1.2×10, případně 1.6×8, 1.6×10. U mužů se používají kroužky a podkovy o něco větší. První rozměr vždy značí sílu drátu a druhý průměr kroužku či podkovy.Záleží na tom, jaký typ vpichu zvolíte. Podle toho si můžete vybrat mezi šperky jako je nosovka, septum, činka, kroužek (segment) nebo třeba mikrodermal. Pokud toužíte po ozdobě nosu, ale nechcete si ho hned propichovat, spíše vás jen zajímá, jak by na vás vypadal, můžete si také pořídit falešný piercing do nosu.

Jakou Nausnici do nosu : Standardní tloušťka šperku do nosu, ať už se jedná o kroužek nebo cvoček, je 0,8 mm. Pro septum je to 1,2 mm. Pro délku cvočků nebo průměr kroužků však neexistuje žádný stanovený standard, protože to závisí na vaší anatomii. Šperky pro bridge piercing jsou obvykle 1,6 mm tlusté a 12-16 mm dlouhé, dle vaší anatomie.

Jak velkou kanylu na piercing

kanyla – pokud máš šperk 1,2 mm, kup kanylu 1,6 mm, v případě šperku 1,6 mm kup kanylu 2,2 mm, jde o to, abys šperk pohodlně protáhl. dezinfekce – klidně se zeptej, v lékárně i ve zdravotnických potřebách ti rádi poradí vhodnou dezinfekci kůže a dezinfekční gel na ruce.

Po jaké době si můžu vyměnit piercing v nosu : Na zkrácení šperku v septu se objednejte za 3 týdny po vpichu. Šperk typu nostril se nezkracuje. Vyměnit jej za jiný je možné nejdříve za měsíc. Doba do úplného zahojení: 3 měsíce.

Co (ne)jíst a (ne)pít

  • Pokud jsi objednaný a připravený, určitě mysli na to, jak si celý proces co možná nejvíc zpříjemnit.
  • Než přijdeš, určitě se vyvaruj kofeinu (nepij kávu, energetické drinky) – kofein ředí krev, což ztěžuje práci a hojení.
  • Zbytečně riskuješ, že Ti poteče krev, ale piercing si tím pokazit nemůžeš.


Nostril. Propíchnutí chřípí, nejčastější místo pro piercing nosu.

Jak moc bolí piercing do nosu

U nosu je stejně jako u ucha rozdíl, jakým způsobem je propíchnut. Oblíbený nostril většinou nebolí vůbec, za chvilku je hotovo, že možná budeš koukat, že už to máš za sebou.Při jeho nasazování byste jej měli opatrně nasadit do svého nosu tak, aby tam bezpečně a pevně seděl – nemusíte se tak bát, že by Vám mohl vypadnout. Kromě toho, když se Vám stane, že Vás někdo do nosu uhodí, piercing Vám nezpůsobí žádnou škodu, nemá totiž žádnou část, která by z něj vyčnívala uvnitř nosu.Nejběžnějším piercingem dnešní doby je Nostril (foto 2, 4, 5, 6), kdy je vpich umístěn na levou nebo pravou stranu nosu. Výrazně vzrůstá obliba Septum (foto 3), naopak s piercingy typu Nasallang, Austin bar ,Nasal tip (Rhino), Mantis atd.

Bradavky a genitálie

Tady asi není třeba si nic extra vysvětlovat. Tato místa patří k nejprokrvenějším, a tím i k nejcitlivějším na bolest.

Jaký piercing bolí nejméně : Piercingy lze všeobecně rozdělit na téměř bezbolestné (ušní lalůčky, jazyk, uzdičky), málo bolestivé (septum, spodní ret, obočí, nenáročné chrupavky jako helix, conch), středně bolestivé (nostril, horní ret, pupek, náročnější chrupavky jako rook, tragus, povrchové piercingy genitálií) a bolestivé (bradavky, náročnější …

Jak rychle zaroste piercing v nose : Piercing je zcela zahojen přibližně za 2 měsíce od aplikace. Po tuto dobu byste šperk ideálně neměli vyměňovat. Šperk byste měli v piercingu ponechat minimálně 3 měsíce, jinak hrozí, že tzv. zaroste.