Antwort Jak udělat Reels na IG? Weitere Antworten – Jak vytvořit Reels z fotek

Jak udělat Reels na IG?
Pro vytvoření stačí kliknout na ikonku pro přidání příspěvku v pravém horním rohu a následně vybrat Sekvence. Případně se na tvorbu Reels dostanete i přes Stories. Pak už můžete natáčet nebo přidat hotové video z galerie ve vašem chytrém telefonu, jen pozor na to, že obrázky přidat nejdou.Přinášíme pět tipů, díky kterým pro vás bude jejich natáčení jednodušší.

 1. Předveďte svůj produkt nebo službu. Instagram Reels je ideální příležitost ukázat, jak váš produkt funguje v praxi.
 2. Sdílejte svoje knowhow.
 3. Ukažte zákulisí nebo výrobu.
 4. Nezapomeňte na titulky.
 5. Naveďte uživatele, co dělat po zhlédnutí videa.

stories – dočasné příběhy. reels – krátká videa, která mají potenciál mít desetitisícové i statisícová shlédnutí caroussel – umožňuje sdílet více fotografií nebo videí v jednom příspěvku.

V čem tvořit Reels : Jak vytvořit Reels

Přemýšlíte v čem tvořit Reels Máme dobrou zprávu. Na tvorbu Reels není potřeba instalovat speciální Reels aplikace, ale postačí vám k tomu váš účet na Instagramu. Do Reels přejdete z klasického rozhraní, ve kterém přidáváte Stories.

Kde najdu šablony na Reels

Vytvoření reelu na Instagramu pomocí šablony

 1. Klepněte dole na nebo kdekoli v kanálu příspěvků přejeďte prstem doprava.
 2. Klepněte dole na Reel a pak klepnutím na obrázek vlevo dole otevřete svou galerii.
 3. Klepněte na Šablony.
 4. Přejížděním prstu projděte dostupné šablony a vyberte tu, kterou chcete použít.

Jak vytvořit krátké video z fotek : Vytváření výběrových videí

 1. Na telefonu s Androidem otevřete aplikaci Fotky Google .
 2. Dole klepněte na Knihovna. Nástroje.
 3. V sekci Vytvořit klepněte na Výběrové video.
 4. Zvolte téma nebo protagonisty výběrového videa.
 5. Nahoře klepněte na Další.
 6. Klepněte na Uložit.

Reels jsou krátká videa orientovaná na výšku (formát 9:16), která mají délku 15-60 sekund. Reels nejčastěji potkáte na Instagramu a TikToku. Nicméně se dají použít také na další platformy, kterými jsou například Facebook nebo Youtube Shorts.

Jak jsou reels dlouhé Jako reely můžete sdílet videopříspěvky kratší než 15 minut. Budete u nich mít přístup k nástrojům pro kreativní editaci, kterými můžete videa vylepšit, aby byla ještě zábavnější a poutavější. Pokud máte veřejný účet, reely kratší než 90 sekund mají možnost dostat se mezi doporučené.

Jak dlouhé mohou být Reels

Jak jsou reels dlouhé Jako reely můžete sdílet videopříspěvky kratší než 15 minut. Budete u nich mít přístup k nástrojům pro kreativní editaci, kterými můžete videa vylepšit, aby byla ještě zábavnější a poutavější. Pokud máte veřejný účet, reely kratší než 90 sekund mají možnost dostat se mezi doporučené.čtení V prvním srpnovém týdnu letošního roku se v účtech českých uživatelů Instagramu objevila novinka s názvem Reels. Jde o 15sekundová videa, která je možné doplnit hudbou a sestříhat, a kterými chce Instagram konkurovat populární sociální síti TikTok, jejíž alfou a omegou jsou právě krátká hudební videa.Na Instagramu aktuálně najdete funkci Šablony Reels, díky které můžete jednoduše napodobit formát Reels jiných uživatelů z feedu. Pokud uvidíte na Instagramu Reel s možností využití šablony (viz obrázek č. 1) ve formátu, který se vám líbí, uložte si ho.

Word

 1. Otevřete Word dokument, který chcete uložit jako šablonu.
 2. V nabídce Soubor klikněte na Uložit jako šablonu.
 3. Do pole Uložit jako zadejte název pro novou šablonu.
 4. (Volitelné) V poli Kde zvolte umístění, kam se šablona uloží.
 5. Vedle položky Formát souboru klikněte na Microsoft Word template (.
 6. Klikněte na Uložit.

Jak se dá udělat video z fotek : V aplikaci Fotky otevřete kolekci a vpravo nahoře klikněte na Vytvořit -> Automatické video s hudbou. V dalším okně si vyberte snímky, které mají být do vytvářeného videa zahrnuty, a klikněte na tlačítko Vytvořit. Video pojmenujte.

V jakém programu vytvořit video z fotek : Máme pro vás tedy 5 tipů na vhodné appky.

 1. Windows aplikace Fotky. Aplikace Fotky, která je přímo součástí operačního systému Windows, přináší snadný způsob, jak vytvářet video z fotek, které můžete sdílet s rodinou a přáteli.
 2. Google Fotky.
 3. Apple Fotky.
 4. Zoner Photo Studio X.
 5. Adobe Lightroom.

Jak funguje Reels

Přitom jejich tvorba nemusí být časově ani produkčně náročná. Tady je návod na úspěšné Instagram Reels v roce 2023. Svézt se na vlně krátkých videí je jednoduché. Prostě vezmete mobil do ruky, něco natočíte a pak videa přímo v aplikaci sestříháte v jeden Reel.

Vytvoření reelu na Instagramu pomocí šablony

 1. Klepněte dole na nebo kdekoli v kanálu příspěvků přejeďte prstem doprava.
 2. Klepněte dole na Reel a pak klepnutím na obrázek vlevo dole otevřete svou galerii.
 3. Klepněte na Šablony.
 4. Přejížděním prstu projděte dostupné šablony a vyberte tu, kterou chcete použít.

Cizí příběh přímo sdílet nemůžete. Jedinou možností je udělat si screenshot a ten poté zveřejnit ve vlastním InstaStory. Výjimkou je, pokud vás jiný uživatel ve svém příběhu označí pomocí možnosti @ZMÍNKA.

Jak Vyrezat šablonu : Vyřezávání na Big Shotu probíhá pomocí speciálních vyřezávacích šablon. Při průjezdu Big Shotem dojde ke stlačení nože a vyřízne se daný tvar. Při vyřezávání dbejte na to, aby šablona a papír byly VŽDY mezi dvěma řezacími deskami. Nikdy nepokládejte šablony rovnou na platformu nebo na dorovnávací desky.