Antwort Jak se píše Matyáš? Weitere Antworten – Jak se píše jméno Matyáš

Jak se píše Matyáš?

Matyáš
Matyáš Habsburský, král český a císař římský
Jméno v Česku
Další podoby Matěj, Matouš
Četnost v Česku 22 954

Domáckými variacemi jména jsou Matyášek, Matýsek, Maty aj. Nositele jména dnes najdeme i v českém showbusinessu. Jako Matyáše pojmenoval svého syna rocker Pepa Vojtek a jeho tehdejší žena Libuška Vojtková. Matyáš je také jménem syna hokejisty Tomáše Plekance a jeho ženy – zpěvačky Lucie Vondráčkové.Domácky se jméno Matěj užívá jako Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa apod. Jméno se jako Matej vyskytuje i ve slovenštině. Anglická podoba jména je Matthias, stejně tak i německá. Španělská verze zní Mateo, italská Matteo, francouzská Mathias.

Kolik je na světě Matyasu : Jméno Matyáš má 22954 lidí, je na 107.

Jak oslovovat Matyáše

Ve škole říkají Maťo nebo Matesy.

Jak rikat Mateovi : Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej. Archaickou podobou jména je Matyáš, která se již stala samostatným jménem.

Kdy má v kalendáři svátek Matěj

dne v letech
24. února 1954-1955,1957-1959,1961-2024

24. 2. 2024

Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej.

Co znamená jméno Matouš

Mužské křestní jméno Matouš má hebrejský původ. Vyvinulo se z hebrejského "Mattyth Jáh(u) ", stejně jako jméno Matěj nebo jeho archaická podoba Matyáš. Jméno se z hebrejštiny překládá jako "dar Boží", "dar od Boha". Osobním číslem tohoto jména je osm a znamená Peníze.-9. LUCIE 1 514 8. ONDŘEJ 207 8. MATĚJ 1 967 8.Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej.

Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej. Archaickou podobou jména je Matyáš, která se již stala samostatným jménem.

Jak oslovovat muže : Lásko, miláčku, brouku, zlato, ale taky bobíčku, broučínku či lásečko. Možností, jak oslovovat partnera, je celá řada. Někdo si život bez zdrobnělin nedokáže představit, jiný při slově koťátko padá do mdlob.

Kdy slaví svátek Matteo : Zatímco některá jména mají sváteční den jen pro sebe, Matějové a Matyášové se o 24. únor musí rozdělit, podobně jako Petrové a Pavlové o 29.

Jak se může říkat Matějovi

Vzniklo ze slovního spojení "Mattyth Jáh(u)", což znamená dar od Boha nebo Hospodinův dar. Za posledních 10 let u nás vzrostla jeho obliba trojnásobně. Domácí podoby: Máťa, Maťo, Maco, Macík, Matýsek, Mates, Matějek.

února mají svátek Matyáš a Matěj.MATĚJ 197 12. ONDŘEJ 1 731 12.

Jak říkat jméno Štěpán : Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.