Antwort Jak se mluví v Jordansku? Weitere Antworten – Kdy je nejlepší letět do Jordánska

Jak se mluví v Jordansku?
Nejlepší dobou pro návštěvu je jaro (duben–květen) a podzim (září–listopad), kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Počítejte ale s tím, že i v tomto období může být velké horko, zejména u Mrtvého moře a v Akabě.BEZPEČNOST V JORDÁNSKU

O Jordáncích je obecně známo, že jsou k ženám velmi ohleduplní. Nicméně, jako kdekoli jinde, může i zde dojít ke konfliktu se sexuálním podtextem. Zvažte proto skromnější a konzervativnější oblečení, abyste respektovali etiketu, splynuli s místními lidmi a odvrátili nechtěnou pozornost.Pokud si chcete domů přivézt autentický suvenýr z Jordánska, zamiřte pro rukodělné výrobky. Může jít třeba o lahev pestrobarevně zdobenou zdejším pískem. Další častou volbou jsou tkané koberečky, vodní dýmky, olejové lampy nebo sošky.

Jak se zije v Jordánsku : Dnešní Jordánsko se snaží být moderní zemí. Vláda všemožně podporuje pokrokové smýšlení, ať už se jedná o vzdělávání, náboženství nebo o lepší postavení žen ve společnosti. Navzdory tomu ale žije většina Jordánců poměrně tradičním způsobem, s velkým důrazem na rodinu, klanový systém a zavedené zvyklosti.

Kolik stojí vízum do Jordánska

Poplatek za jednorázové vstupní vízum činí 40,- JOD (cca 55,- EUR či 57USD), výjezdní daň v případě opuštění země pozemní či námořní (nikoliv leteckou) cestou činí 10,- JD. Vízum na dva vstupy lze zakoupit za 60 JOD, na vice vstupů pak za 120 JOD.

Jak je draho v Jordánsku : Ceny V Jordánsku jsou ve srovnání s Českou republikou poměrně vysoké a často i přesahují částky, které za adekvátní služby nebo zboží zaplatíte v západní Evropě. Zvláště všechny turistické atrakce a služby jsou hodně drahé. Cenově dostupné jsou pouze potraviny a veřejná doprava.

Z Jordánska je zakázáno vyvážet jakékoliv starožitnosti či archeologické nálezy, zlato nezpracované do šperků a nasbírané nebo bez dokladů zakoupené korály a mušle. Na hraničních přechodech (včetně letiště) jsou prováděny časté a pečlivé kontroly.

Je zakázáno dovážet zbraně, střelivo, výbušniny, všechny druhy jedů a narkotik, pornografické publikace a zboží. Povinná směna valut při návštěvě Jordánska neexistuje. Zbylé JOD je možno před odjezdem směnit na volně směnitelnou měnu.

Jakou měnu si vzít do Jordánska

Jordánsko Průvodce po destinaci

  • Oficiální měnou je jordánský dinár ( JOD, symbol JD ), který se dělí na 100 piastrů nebo 1000 filů.
  • Cizí měnu snadno vyměníte v bance nebo směnárně.
  • Bankomaty jsou běžné v celém Ammanu a ve většině velkých měst.

Cena vstupného

Vstupné na jeden den stojí 50 jordánských dinárů, tedy 1 500 Kč. Za dva dny pobytu zaplatíte 55 jordánských dinárů, tedy zhruba 1 630 Kč.V Jordánsku se platí jordánským dinárem (1 JOD = 31 CZK, kurz k 08/2023), na většině míst se pak dá platit i kartou, ale nelze na to rozhodně spoléhat (například na trhu), proto je vždy dobré mít v zásobě nějakou hotovost.

Jordánsko je muslimská země, takže alkohol tu příliš neseženete, případně je nekvalitní a za dost peněz. Příznivá je naopak situace pro kuřáky, cigarety stojí kolem 80 Kč.

Jak dlouho trvá prohlídka Petry : Do Petry pojedete autobusem asi 2 hodiny, kde začíná 2-3 hodinová prohlídka s průvodcem. Do Petry vstupujeme pěšky. Vede k ní Siq, úzká klikatá soutěska o délce přes 1 kilometr. Navštívíte Velkou pokladnici (Al-Khazneh Farun), Římské divadlo, Královské hrobky (Duhová hrobka je nutností pro fotografy).

Jak se obléknout do Jordánska : Využijte letní oblečení, jako jsou lehké kalhoty a trika s krátkým rukávem. Větrová bunda nebo vesta může být užitečná večer, kdy teploty klesají. Nezapomeňte také na klobouk a opalovací krém chránící před silným slunečním zářením.

Jak se chovat v Jordansku

Oblékání a chování

Oblékání mužů i žen by nemělo odhalovat víc, než je nutné, přestože vůči turistům jsou místní v tomto ohledu shovívaví. Ideální jsou volné košile s dlouhým rukávem a dlouhé kalhoty nebo sukně. Naprosto nevhodná jsou tílka a kraťasy, u žen velké výstřihy nebo příliš upnuté oblečení.

Jídlo v levnější restauraci stojí přibližně 4-6 JOD. Zjistěte si předem, zda ceny na jídelním lístku lepších restaurací zahrnují daň z obratu a spropitné, pokud ne, připočtěte si k výsledné ceně ještě asi čtvrtinu navíc. Alkohol je v Jordánsku, jako v muslimské zemi, drahý a není úplně běžně k sehnání.Z alkoholu se zde pije arak, který se vyrábí z vinné révy a anýzu. Oblíbené je také pivo. Pokud máte rádi jídlo z fast foodů, tak si taky přijdete na své.

Co si vzít do Jordánska : Využijte letní oblečení, jako jsou lehké kalhoty a trika s krátkým rukávem. Větrová bunda nebo vesta může být užitečná večer, kdy teploty klesají. Nezapomeňte také na klobouk a opalovací krém chránící před silným slunečním zářením.