Antwort Jak se říká Zuzaně? Weitere Antworten – Z jaké země pochází jméno Zuzana

Jak se říká Zuzaně?
Ženské křestní jméno Zuzana má hebrejský původ. Z hebrejského "šošanná(h)" se překládá jako "lilie" nebo "vodní lilie" − "lotos", také "růže".Vzniklo ze slova "šošanná", což znamená lilie, vodní lilie, lotos nebo růže. Je více než pravděpodobné, že jeho kořeny sahají až do Persie nebo starověkého Egypta. U nás se jedná o velmi oblíbené jméno. Domácí podoby: Zuza, Zuzka, Zuzinka, Zuzanka, Zuzička, Zuzi.

Zuzana
Svátek 11. srpna
Původ hebrejský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 58 827

Kolik je v ČR Zuzan : Jméno Zuzana má 61382 lidí, je na 48. místě a věkový průměr je 35 let.

Kolik lidí v Česku má jméno Zuzana

ZUZANA 2 078 13.

Jak jinak říkat Markétě : Domáckými podobami jména jsou Markétka, Markét, Markyta, Marka, Marky, Maky, Makyna, Máca, Macinka, Marketinka apod.

Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej.

Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.

Kolik jmen je v Česku

Databáze obsahuje 412 387 unikátních příjmení a 147 511 unikátních jmen.K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.

Jak říkat václavě : Domáckými podobami jména Václav jsou Vašek, Vašík, Vašíček, Váša, Venca, Venouš, Venoušek, Véna, Venda, Váca, Vacek aj. Jméno Václav zná i slovenština. V angličtině se vyskytuje jako Wenceslaus (Wenceslas), v němčině jako Wenzeslaus nebo Wenzel.

Jak říkat jméno Štěpán : Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.

Jak říkat Markétě

Domáckými podobami jména jsou Markétka, Markét, Markyta, Marka, Marky, Maky, Makyna, Máca, Macinka, Marketinka apod. Jméno Markéta má i své cizojazyčné varianty. Slovenská podoba jména je Margita, anglické verze jsou Margaret, Margareta nebo Meggie, německé pak Margareta, Margarete, Grete nebo Gretchen.

Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.

Jiří je nejčastější české mužské jméno. K roku 2016 bylo jeho nositeli 296 090 Čechů. Za svou četnost vděčí zejména své velké popularitě od 40.

Jaké je nejpopulárnější jméno v ČR : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.