Antwort Jak se říká jméno Josef? Weitere Antworten – Proč se Josefovi říká Pepík

Jak se říká jméno Josef?
Jméno Josef, jakožto jedno z nejdůležitějších biblických jmen se zejména s rozmachem křesťanství rozšířilo do bezpočtu zemí a sáhli po něm leckteří rodiče. Na území Itálie se uchytilo jako Giuseppe a začalo se krátit na familiární Beppe. Tato forma se pak dostala až k nám do České republiky a vžila se jako Pepa.Původ a význam jména

Josef je prastarým biblickým jménem, jehož původ je spojený s hebrejštinou. Pochází z hebrejského jména Jóséph, které dle židovské tradice nosil jeden z patriarchů izraelského národa, syn Jákoba. Jméno se z hebrejštiny překládá jako „Bůh ti dá (dítě)“, „Bůh ti dá následovatele“, „Bůh ti přidá“.Josef nebo Jozef (hebrejsky יוֹסֵף‎) je mužské jméno, jež má tento význam: „Ať (Hospodin) přidá“. Nejstarší biblická zmínka o Josefovi se týká Josefa, syna patriarchy Jákoba a jeho ženy Ráchel, jenž se stal praotcem dvou izraelských kmenů, konkrétně kmene Manases a kmene Efraim.

Jak se jmenuje Pepa :

Josef Vojtek
Přezdívky Pepe, Pepa
Narození 21. června 1965 (58 let) Teplice, Československo
Původ Teplice
Žánry rock, pop rock, hard rock, thrash metal

Jak se jinak řekne Josef

Domácími podobami jména jsou především Pepa, Pepík, Pepíček, také Pepan, Pepin, Pepino, Pepča, dále Jožka, Jožan, Jožánek, Jožínek, Joska, Jozífek aj. Jméno se v různých mutacích užívá po celém světě. Anglickou a francouzskou variací jména je Joseph, zkráceně anglicky pak také Joe.

Jak se řekne slovensky Josef : Máme doma 4 letého synka Josefa. Nejčastěji mu říkáme Pepíčku, Pepíno, Pupíčku a Pepí. Slovensko je to Ďoďo.

Jméno Josef má 211317 lidí, je na 6. místě a věkový průměr je 58 let.

Josef {vlastní jméno}

Joseph {vl. jm.}

Jak se anglicky řekne Josef

Anglickou a francouzskou variací jména je Joseph, zkráceně anglicky pak také Joe. Němčina jméno zná jako Jozef, častěji jako Joseph.

Josefína
Původ hebrejský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 1 380
Pořadí podle četnosti 367.

Jiří {vl. jm.} George and Martine move to country B because Martine has found an interesting job there.

Adolf
Původ germánský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.

Jak se říká Josefovi : Domácími podobami jména jsou především Pepa, Pepík, Pepíček, také Pepan, Pepin, Pepino, Pepča, dále Jožka, Jožan, Jožánek, Jožínek, Joska, Jozífek aj. Jméno se v různých mutacích užívá po celém světě. Anglickou a francouzskou variací jména je Joseph, zkráceně anglicky pak také Joe.

Jak říkat josefíně : Ženskou variantou jména je Josefa, Josefína nebo Josefka. Domácími podobami jména jsou především Pepa, Pepík, Pepíček, také Pepan, Pepin, Pepino, Pepča, dále Jožka, Jožan, Jožánek, Jožínek, Joska, Jozífek aj.

Jak se řekne česky Harry

Harry {vlastní jméno}

Jindra {vl. jm.}

James

Hlavní překlady
Angličtina Čeština
James n (Biblical character: disciple) (svatý) Jakub m
James was one of the twelve apostles.
James n (Biblical text) (List Jakubův, součást bible) Jakub m

K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.

Kolik je Adolfu v Nemecku : V Německu je kolem 46 tisíc lidí nositelem jména Adolf, ale jejich počet se postupně neustále snižuje.