Antwort Jak se jmenoval Nuselský most? Weitere Antworten – Jak se Stavel Nuselský most

Jak se jmenoval Nuselský most?
Nuselský most (v letech 1975–1989 most Klementa Gottwalda; lidově Nuselák) je předpjatý betonový most v Praze. Překonává Nuselské údolí a spojuje Pankrác a vzdálenější jihovýchodní části města s Karlovem v Praze 2 a se středem města.Úplný počet obětí Nuselského mostu z let 1973-89 se asi nikdy nedozvíme. Jakýmsi vodítkem však může být dvojice rozhovorů s majorem Milanem Arnoldem z policejního I. oddělení. V roce 1992 vzpomínal na stránkách Rudého práva takto: „Jen z toho nešťastného Nuselského mostu od roku 1974 skočilo 282 lidí.Jediná tehdejší cesta totiž vedla dlouhou oklikou přes Michli a Nusle. A tak se už v roce 1903 objevil první konkrétní návrh mostu přes Nuselské údolí. Měl to být monumentální ocelový oblouk a navrhl ho Jaroslav Marjanko, autor historického zastřešení hlavního nádraží.

Kdy byl postaven Nuselský most : 51Nuselský most / Stáří (1973)

Jak se jmenují mosty v Praze

Přes Vltavu

Funkční Přes celou Vltavu Název
ANO ANO Karlův most (Kamenný most, Pražský most)
NE ANO Juditin most
ANO ANO Mánesův most (most arcivévody Františka Ferdinanda d'Este, most Josefa Mánesa)
NE ANO Rudolfova lávka (Železná lávka)

Jak se jmenuje Kamenný most v Písku : Kamenný most v Písku (neoficiálně také Jelení most a nebo Starý most) je most přes řeku Otavu ve městě Písku. Postaven byl asi ve třetí čtvrtině 13.

Písecký kamenný most, dlouhý 109,75 m a široký 6,25 m, stojí na 6 pilířích a je tvořen 7 oblouky. Most v Písku přemosťuje řeku Otavu a je nejstarším dochovaným mostem v České republice. Byl postaven v gotickém slohu a stojí na něm repliky barokních soch a kříže.

Kamenný most v Písku (neoficiálně také Jelení most a nebo Starý most) je most přes řeku Otavu ve městě Písku. Postaven byl asi ve třetí čtvrtině 13. století, a je tedy nejstarším dochovaným mostem v Česku a historicky v pořadí druhým kamenným po zaniklém pražském Juditině mostu.

Jaký most stál původně na místě Karlova mostu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357.Důvodem k jeho stavbě se stala povodeň z roku 1342, která strhla jeho románského předchůdce – Juditin most. Posledním Karlovým rozhodnutím týkajícím se pražských měst tak bylo založení nového kamenného mostu. Základní kámen k mostním pilířům byl položen 9. července 1357 v 5:31 za osobní účasti Karla IV.Přes Vltavu

Funkční Přes celou Vltavu Název
ANO ANO Karlův most (Kamenný most, Pražský most)
NE ANO Juditin most
ANO ANO Mánesův most (most arcivévody Františka Ferdinanda d'Este, most Josefa Mánesa)
NE ANO Rudolfova lávka (Železná lávka)


odpověděl, že zřejmě bylo odvozeno od nějakého mostu. Nemýlil by se, protože město bylo skutečně pojmenováno podle soustavy mostů, zhotovených z poražených stromů a klestí, vedoucích ovšem nikoli přes řeku, ale přes bažinatou krajinu kolem Komořanského jezera.

Jak se jmenuje nový kamenný most přes řeku Vltavu : Důležitou stavbou Karlovy doby spojující Menší Město pražské se Starým Městem byl nový kamenný most přes Vltavu zvaný Kamenný či Pražský (Karlovým je nazýván až od roku 1870).

Jak se jmenoval první pražský most přes Vltavu : Karlův most – nejstarší most přes Vltavu

Karlův most je druhý nejstarší most České republiky a v Praze nejstarší dochovaný most přes řeku Vltavu. Vznikl na místě původního Juditina mostu zničeného roku 1342 táním ledů. Most zakončený z obou stran věžemi založil Karel IV. v roce 1357.

Jak se jmenuje most v Písku

Kamenný most v Písku (nazýván také Jelení) je nejstarším kamenným mostem v České republice. Postaven byl ještě před koncem 13. století.

Kamenný most v Písku (neoficiálně také Jelení most a nebo Starý most) je most přes řeku Otavu ve městě Písku. Postaven byl asi ve třetí čtvrtině 13. století, a je tedy nejstarším dochovaným mostem v Česku a historicky v pořadí druhým kamenným po zaniklém pražském Juditině mostu.Kamenný most v Písku (nazýván také Jelení) je nejstarším kamenným mostem v České republice. Postaven byl ještě před koncem 13. století. Kdysi tvořil důležitý komunikační prvek na Zlaté solné stezce, která právě v Písku překračovala řeku Otavu.

Jaký je nejdelší most v Evropě : Krymský most je nejdelší most v Evropě. Jeho celková délka je 19 km a byl otevřen v roce 2018.