Antwort Jak se dá rikat Jachymovi? Weitere Antworten – Jak říkat Jonášovi

Jak se dá rikat Jachymovi?
Mužské křestní jméno Jonáš nemá ženskou variantu. Alternativou je i zkrácená verze Jonas. Domáckými podobami jména jsou Jonda, Jóňa, Jonča, Jón, Joník, Jonouš nebo Jonášek.V České republice je celkem 199 lidí s příjmením Jáchym. Příjmení Jáchym je 8 491. nejčastější příjmení (každý 51 612.Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj. Jméno má mnoho cizojazyčných podob. Jde například o jména Stephen a Steven užívaná v angličtině, také Stephan či Stefan užívaná v němčině, italské Stefano, francouzské Etienne, portugalské Estefano nebo španělské Esteban (Estevan).

Jak říkat Vojtěch : Jméno se domácky nejčastěji užívá jako Vojta, také jako Vojtek, Vojtík, Vojtíšek, Vojtínek, Vojan, Těša, Těšík apod. Jméno se v podobě Vojtech vyskytuje i na Slovensku, v Rusku nebo v Bulharsku.

Kdy má svátek Ondra

Ondřej slaví svátek dne 30.11. Ondřej je příjemným mužským jménem, které propůjčuje svému nositeli sílu a odvahu. Muž jménem Ondřej je mužem se vším všudy, mužnost mu byla vetkána přímo do jména a bude ho tak provázet po celý život. Mužské křestní jméno Ondřej má i ženský protějšek ve jménu Ondřejka.

Co znamená jméno Jonáš : Jméno vzniklo z hebrejského slova "jona" s významem "holub". V doslovném překladu je tak muž jménem Jonáš holubem. Jméno Jonáš se přeneseně překládá i "volný jako pták". Jméno navazuje na hebrejské jméno Jónáh, rozšířilo se prostřednictvím řečtiny.

Štefan „Pišta“ Bačkor

Přezdívka pochází z dob jeho nosičských začátků na Téryho chatě. Pišta je domácké oslovení Štefana v maďarštině. Pišta je „chatár“ (rozuměj provozovatel městské budovy), horský nosič, horský průvodce, dobrovolný člen Horské služby.

Domáckými podobami jména jsou Šimonek, Šimůnek, Šimi, Šíma, Šimek, Šimeček aj. V cizích jazycích se se jménem setkáváme především v podobě Simon, například v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině, holandštině aj.

Jak se dá rikat Vojtovi

Jméno se domácky nejčastěji užívá jako Vojta, také jako Vojtek, Vojtík, Vojtíšek, Vojtínek, Vojan, Těša, Těšík apod.Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.Doma mu říkáme Ondra, Ondrášek, Ondráš, Onďas, Onďa, Óňa, Ondřejek a pod. Ženskou variantou jména je Ondřejka nebo Andrea. U nás najdete spoustu zajímavých dárků pro Ondřeje.

Státní svátky a významné dny České republiky jsou dny v roce, které určuje zákon č. 245/2000 Sb. Jejich cílem je připomínat významné události v historii českého národa a některé jeho tradice. V České republice máme celkem 7 státních svátků, 7 ostatních svátků a dalších 15 významných dnů.

Jaký je nejčastější jméno v Česku : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Z jaké země pochází jméno Jonáš : Jméno vzniklo z hebrejského slova "jona" s významem "holub". V doslovném překladu je tak muž jménem Jonáš holubem. Jméno Jonáš se přeneseně překládá i "volný jako pták". Jméno navazuje na hebrejské jméno Jónáh, rozšířilo se prostřednictvím řečtiny.

Jak rikat Štefanovi

Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.

Domáckými podobami jména Ondřej jsou Ondrášek, Ondřejek a především Ondra. Jméno se s oblibou užívá na Slovensku, především jako Andrej, ale vyskytuje se zde i v podobě Ondrej. Andrej je také ruskou verzí jména.Domáckými podobami jména jsou Luk, Luke, Luky, Lukin, Lukeš, Lukša, Lukášek aj. Jméno Lukáš znají i na Slovensku. Angličtina jméno užívá jako Luke, Lucas a Luc, němčina jako Lukas či Lucas.

Jak rikat václavě : Domáckými podobami jména Václav jsou Vašek, Vašík, Vašíček, Váša, Venca, Venouš, Venoušek, Véna, Venda, Váca, Vacek aj. Jméno Václav zná i slovenština. V angličtině se vyskytuje jako Wenceslaus (Wenceslas), v němčině jako Wenzeslaus nebo Wenzel.