Antwort Jak rikat Richard? Weitere Antworten – Kolik je v Česku Richardů

Jak rikat Richard?

Richard
Původ německý
Jméno v Česku
Četnost v Česku 20 467
Pořadí podle četnosti 115.

Mužské křestní jméno Richard má keltský původ. Vyvinulo se ze staroněmeckého jména Ríchard, kde slovo „rík/rîh” znamená „vladař” a „hart” znamená „silný”. Jméno se tak překládá jako „mocný vladař”, „silný vládce”, „přísný král”.Richard

Druh jména: mužské
Původ jména: germánský
Význam jména: mocný, tvrdý, silný vládce
Používání jména: velmi oblíbené
Kdy má svátek Richard: 3. dubna

Co je to míchal : Michal či Michael je mužské křestní jméno. Původně hebrejské jméno (מִיכָאֵל, Micha'el) je doloženo v Bibli jako jméno jednoho z andělů (v křesťanství archanděl Michael) a znamená „kdo je jako Bůh “, „Bohu podobný“. Patří mezi oblíbená jména zejména v Irsku, Rakousku a v USA.

Jaké je nejpopulárnější jméno v ČR

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Kolik je Adolfu : Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.

Domácky se jméno užívá jako Ríša, Rišek, Rišan, Riška, Riky, Richardek, Richardeček, Rišánek apod. Jméno Richard se vyskytuje i ve slovenštině, najdeme ho také v němčině, dánštině, holandštině nebo francouzštině. Richard je také anglickým jménem, zde se užívá také jako Dick nebo Rick.

Vychází z hebrejského slova šmúel/ šemúel/ s významem jméno boží, jde o složeninu slov šém(jméno) a *él (Bůh). Jméno má prastarý původ s posvátným významem, objevuje se již v Bibli jako jméno židovského proroka. Další varianty jména Samuel jsou Sam, Sammy, Samy, Samuele, Samuil, Sámuel.

Kdo slaví svátek 4 dubna

Do konce roku zbývá 271 dní. Svátek má Ivana.Skloňování mužského křestního jména či příjmení

Pád Otázka Tvar
4. pád Koho, co Richarda
5. pád Oslovení Richarde
6. pád Kom, čem Richardu / Richardovi
7. pád Kým, čím Richardem

Domácky se jméno užívá jako Míša, Miška, Mišan, Mišánek, Mišák, Míki, Majki, Michálek aj. Jméno je oblíbené nejenom u nás, ale po celém světě. Užívá se i na Slovensku. Angličtina jméno zná jako Michael, Mitchell, také Mike, Mick, Micky apod., němčina pak jako Michael, Michel nebo Mischa.

Kdy má v kalendáři svátek Michal

dne v letech
29. září 1953-2024

29. 9. 2023

Jaké jméno je nejméně používané : Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Kolik je v Cesku Jiří : Jiří je nejčastější české mužské jméno. K roku 2016 bylo jeho nositeli 296 090 Čechů. Za svou četnost vděčí zejména své velké popularitě od 40.

Jaké je nejméně používané jméno v Česku

K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.

Richard, -a m. Richard, -a m.; Richarda, -y ž.Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.

Jak rikat jmenu Samuel : Domáckými podobami jména jsou Sam, Samek, Samy, Samuelek aj. Jméno se v Čechách užívá zřídka, v zahraničí je však velmi oblíbené. Najdeme ho v angličtině − jako Samuel, Sam, Sammy či Samy, také v němčině, španělštině, francouzštině, holandštině, švédštině nebo slovenštině.