Antwort Jak renovovat alu disky? Weitere Antworten – Jak na renovaci alu kol

Jak renovovat alu disky?
Nejdříve je třeba si připravit brusný papír, nejlépe tři různé hrubosti – 800, 1200 a 1600. Poté musíte sehnat hliníkový tmel určený na kola nebo karoserie, technický benzín, plnič a barvu, zákládní i finální. Poslední věcí je bezbarvý lesklý lak, se kterým celou práci dokončíte.Pokud je disk šišatý, například po prudkém nájezdu na obrubník, lze ho v příslušném stroji srovnat do původního tvaru. Tato operace lze vykonat i bez předchozích kroků. Menší praskliny či chybějící materiál opraví šikovný mechanik se svářečkou. Opravu poškrábaných alu disků zajistí excentrická bruska.Použijte alu tmel

Je třeba také říci, že se s ním celkem dobře pracuje, což zaručeně zvládnete i vy. Jednoduše ho naneste na ta místa, kde jsou viditelné jednotlivé škrábance a kde je tedy třeba provést základní opravu. Jakmile je tmel na svém místě, už ho můžete jenom nechat důkladně zatuhnout.

Jakou barvu na alu disky : Odpověď: Tvrdým a mechanicky odolným emailem použitelným i na Al disky je dvousložkový polyuretanový email Telpur T300 ( ve spreji neexistuje). Použitelné mohou být i akrylátové emaily ve sprejích, ale jsou méně odolné.

Kolik vrstev laku na alu kola

Obvykle se doporučuje nanést dvě rovnoměrné, přiměřeně silné vrstvy a na závěr použít bezbarvý lak. Důležité je barvení a lakování provádět v pokud možno bezprašném prostředí a barvu i lak nechat řádně zaschnout.

Jak leštit alu kola : Leštění disku provádíme látkovým kotoučem určeným pro renovace kovů a hliníkových slitin. Kombinujeme s polomastnou brusnou pastou určenou na leštění. Finální úprava probíhá látkovým brusným kotoučem. Kombinujeme s leštící pastou pro vysoký lesk.

Výrobci alu kol doporučují pro mytí vlažnou vodu, neutrální autošampon a jemný hadr či houbu. Dobré je předmytí, které odstraní hrubé nečistoty, poté řádné umytí vlažnou vodou s použitím neutrálního autošamponu a posléze opláchnutí. Pokud máte vůz i alu kola více znečištěna, doporučujeme mytí vlažnou vodou opakovat.

Obecně (základní renovace) – od 60-75-90,- Kč/“ (palec) rozměru disku. Jinými slovy, pakliže váš disk bude mít velikost např. 15″, počítejte s rámcovou cenou základní renovace (odstranění původních povlaků, oxidů, atd. + aplikace nových povlaků/barev/laků) v průměrné výši cca 1.125,- Kč.

Kolik stojí oprava alu kol

Ceník Renovace ALU kol a pneuservisu Renokol

VELIKOST DISKU CENA ZA SADU (odstíny RAL) VĚTŠÍ POŠKOZENÍ individuální (cena za kolo)
ALU disk 16“-17“ 6400,- od 250,-
ALU disk 18“-19“ 6800,- od 250,-
ALU disk 20“-21“ 8600,- od 300,-
ALU disk 22“ a více 11000,- od 400,-

Nejlepší je, pokud přijedete a přivezete kolo s sebou, je potřeba najít nejbližší odstín. Jestliže jde o hliníková kola, jde o míchací systém, který je nutno přelakovat. Nebo můžete použít běžný stříbrný sprej, který je hotový a připravený.Při koupi hliníkových kol dbejte na kvalitu a prověřené značky, které vám zaručí požadované vlastnosti, bezpečnost a požitek z jízdy. Alu kola musí být homologována – schválena pro provoz na českých silnicích pro konkrétní typ vozidla, což vám levnější „no name“ značky většinou nezaručí.

Ceník Renovace ALU kol a pneuservisu Renokol

VELIKOST DISKU CENA ZA SADU (odstíny RAL) PŘÍPLATEK za metalické barvy a perleť (cena za kolo)
ALU disk 16“-17“ 6400,- od 250,-
ALU disk 18“-19“ 6800,- od 300,-
ALU disk 20“-21“ 8600,- od 400,-
ALU disk 22“ a více 11000,- od 500,-

Jak ošetřit alu kola na zimu : Je vhodné kontrolovat stav kol a případná poškození ošetřit bezbarvým lakem. V případě, že je na cestách sníh, břečka a chemický posyp, doporučujeme povrch alu kol jednou za čas očistit. Použijte speciální prostředky pro litá kola. Dále je třeba zamezit zasychání nečistot, především na špatně dostupných místech.

Jak si poradit s oxidaci na alu kolech : K tomu vám poslouží klasický brusný (šmirgl) papír a tekoucí voda. Dále naneste příslušnou pastu, kterou pak přeleštěte speciálním kartáčkem. Nakonec flanelových hadříkem naneste pastu a proveďte finální doleštění. Pár hodin práce a je hotovo.

Jak odstranit rez z disku

Rez můžete odstranit z kovů mechanicky pomocí ocelového kartáče, ocelové vlny nebo smirkového papíru. Druhou možností je rezavou vrstvu rozpustit přírodními nebo chemickými rozpouštědly.

Co jsou to alu kola

Alu kola nebo také hliníkové disky (či elektrony) jsou součástí kol automobilu, na jejichž opěrné části, čili ráfku, jsou pevně nasazené pneumatiky tak, aby mohly přenášet výkon a točivé síly motoru automobilu do vozovky a rozpohybovaly auto požadovaným směrem.CENÍK ROVNÁNÍ ALU KOL:

Rozměr kola 14“ orientační cena dle pokřivení od 1100,-Kč/kus bez DPH. Rozměr kola 15“ orientační cena dle pokřivení od 1200,-Kč/kus bez DPH. Rozměr kola 16“ orientační cena dle pokřivení od 1300,-Kč/kus bez DPH. Rozměr kola 17“ orientační cena dle pokřivení od 1400,-Kč/kus bez DPH.

Jak odstranit barvu z alu kol : Odstraňovač barev z hliníku

Existují různé odstraňovače (odlakovače) starých barev, které si umíte zakoupit i v klasickém obchodě s barvami. Některé odstraňují starou barvu z kovů lépe, jiné hůře, ale nedokážou barvu odstranit na 100%. Nejpoužívanější způsob při renovaci alu disků je pískování.