Antwort Jaký má význam jméno Zuzana? Weitere Antworten – Jak se muze rikat zuzane

Jaký má význam jméno Zuzana?
Domácky se jméno užívá jako Zuzka, Zuza, Zůza, Zuzi, Zuzík, Zuzanka, Zuzinka, Zuzina, Zuzička aj. Jméno Zuzana je oblíbené nejenom v Čechách, ale po celém světě.

Zuzana
Svátek 11. srpna
Původ hebrejský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 58 827

Jméno Zuzana má 61382 lidí, je na 48. místě a věkový průměr je 35 let.

Co znamená Zuzka : Vzniklo ze slova "šošanná", což znamená lilie, vodní lilie, lotos nebo růže. Je více než pravděpodobné, že jeho kořeny sahají až do Persie nebo starověkého Egypta. U nás se jedná o velmi oblíbené jméno. Domácí podoby: Zuza, Zuzka, Zuzinka, Zuzanka, Zuzička, Zuzi.

Co znamená slovo Zuzana

Ženské křestní jméno Zuzana má hebrejský původ. Z hebrejského "šošanná(h)" se překládá jako "lilie" nebo "vodní lilie" − "lotos", také "růže". Z původního hebrejského základu vzniklo i označení pro další květinu − sasanku. Kořeny jména přitom sahají až do Persie.

Jakou barvu má jméno Zuzana : Třeba jméno Andrea – vínově červená, Martina – oranžová, Zdeněk – světle hnědá, David – modrá, Pavel – modrá, Zuzana – oranžová, Sandra – žlutá až mírně cihlová, Erika – červená, Iveta – žlutá, Monika – světle modrá, Helena – zelenkavá, Lucie – žlutá.

Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej.

Ema slaví svátek dne 08.04. Krása je v jednoduchosti, své o tom ví i nositelky jména Ema. Jednoduché, praktické jméno skrývá příjemný význam plný péče, lásky a starostlivosti. Ženské křestní jméno Ema se vyskytuje také ve variantě Emma.

Z jaké země pochází jméno Zuzana

Ženské křestní jméno Zuzana má hebrejský původ. Z hebrejského "šošanná(h)" se překládá jako "lilie" nebo "vodní lilie" − "lotos", také "růže". Z původního hebrejského základu vzniklo i označení pro další květinu − sasanku. Kořeny jména přitom sahají až do Persie.Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.Jméno (latinsky nomen) může znamenat: jméno (mluvnice) – jazykovědný termín pro druhy slov a slovních spojení vykazující gramatické kategorie pádu, gramatického čísla a jmenného rodu, vlastní jméno (též proprium) – pojmový protiklad jména obecného, apelativa.

Mezi dívkami se opět potvrdila dlouhodobá oblíbenost Elišky, která je na prvním místě od roku 2012. Druhé místo obsadily Viktorie a na třetím místě skončily Aničky. Chlapci dědí jméno po svých otcích mnohem častěji než dívky. Nejčastější děděná mužská jména byla jména Antonín, Václav, Jindřich, Josef a František.

Jak se jinak řekne Matěj : Domácky se jméno Matěj užívá jako Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa apod. Jméno se jako Matej vyskytuje i ve slovenštině. Anglická podoba jména je Matthias, stejně tak i německá.

Kdy má Matěj narozeniny : Podle českého občanského kalendáře má toto jméno svátek 24. února, podle církevního kalendáře 14. května.

Jak rikat jméno Ema

Domáckými variantami jména jsou Emička, Emča, Emka, Emina, Eminka aj. Jméno se užívá také na Slovensku. Většina jazyků jméno zná jako Emma, například angličtina, němčina, ruština, italština, francouzština, maďarština, také norština, dánština nebo švédština.

PETR 1 252 15. ANETA 100 16. EMA 889 16.Domáckými podobami jména jsou Markétka, Markét, Markyta, Marka, Marky, Maky, Makyna, Máca, Macinka, Marketinka apod.

Kolik jmen je v Česku : Databáze obsahuje 412 387 unikátních příjmení a 147 511 unikátních jmen.