Antwort Jaký má význam jméno Věra? Weitere Antworten – Kolik je v Česku Věra

Jaký má význam jméno Věra?

Věra
Původ slovanský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 107 388
Pořadí podle četnosti 24.

Jméno vzniklo zřejmě ze jmen Vladimíra či Vladislava. Stejně jako tato jména je i významem jména Vladěna (také Vladana) "vládkyně", "vladařka", "ta, která vládne". Toto jméno má osobní číslo pět a znamená Riziko. Má v sobě mnoho dobrých sil, přitahuje k sobě dobro a příjemné zážitky.Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo "fere", resp. sloveso "ferein" s významem "nést", druhá část jména "niké" se z řečtiny překládá jako "vítězství". Jméno Veronika tak znamená "ta, která přináší vítězství", "nositelka vítězství", "vítězka".

Co znamená jméno Lenka : Stejně jako toto původem řecké jméno by se pak překládalo jako "světlo" či "pochodeň". Další vědci jméno spojují se jménem Magdalena. Toto jméno pochází z hebrejštiny a překládá se jako "původem z Magdaly", tak by se pak překládalo i jméno Lenka.

Co znamená jméno Věra

Ženské křestní jméno Věra (také Viera) je slovanského původu. Je odvozeno od slova "víra". Stejný je i význam jména. Může se jednat také o osamostatněnou zkráceninu jména Věroslava.

Jaké je nejčastější jméno v České republice : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jedná o jméno slovanského původu, odvozeno od slova „víra“. Často používané jsou i zdrobněliny jako Věruška, Věruna, Věruš a Věrka. Nositelek tohoto dříve velmi oblíbeného jména bylo v roce 2016 dle dostupných statistik v ČR 129 139 a v četnosti používání zaujímalo 24. místo.

Vanesa je ženské křestní jméno irského původu. Jméno nemá žádný význam. Vytvořil ho irský spisovatel Jonathan Swift pro Esther Vanhomrigh, se kterou se Swift seznámil v roce 1708. Jméno Vanessa také latinsky označuje rod motýlů babočka.

Kdy má Veronika narozeniny

Kdy má v kalendáři svátek Veronika

dne v letech
7. února 1954-2024

7. 2. 2024Původ má v řeckém monos, což znamená „jediná“, „jedinečná“, „sama“, „osamělá“. Jiné výklady uvádí, že jméno je odvozeno z latiny ze slova monere, tj. (po)radit, přeneseně tedy „rádkyně“, případně že jméno pochází z fénického jazyka a znamená „bohyně“.Lisa je ženské jméno severského a anglického původu. Považuje se za zdrobnělinu Elisabet. Lise je mužské křestní jméno indiánského původu znamenající hlava lososa stoupající nad vodou v jazyce Miwoků.

Domácky se jméno užívá jako Věrka, Věrča, Věrunka, Věruna, Věruška, Věruš aj. Jméno se jako Viera vyskytuje i na Slovensku.

Co znamená jméno Anita : Anita (řidčeji Anitta) je ženské jméno hebrejského původu. Další variantou jména je Anitta. Je to španělská podoba jména Anna a vykládá se jako milostná.

Jaké je nejhezčí holčičí jméno : V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.

Jaké jméno je nejméně používané

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

Ženské křestní jméno Miluše má slovanský původ. Vyvinulo se z přídavného jména "milý" přidáním koncovky -uše. Význam jména koresponduje s jeho vznikem, vykládá se jako "milá", "milovaná" nebo "milující". Jméno Miluše se užívá také jako domácí podoba jména Miloslava.Valérie slaví svátek dne 18.04.

Základem jména je latinské sloveso Valere "být silný", přeneseně "něco platit". Osobním číslem tohoto jména je devět – Génius.

Kolik je jmen Veronika v ČR : Jméno Veronika má 88854 lidí, je na 30. místě a věkový průměr je 26 let.