Antwort Jaký má význam jméno Barbora? Weitere Antworten – Jaký je význam jména Barbora

Jaký má význam jméno Barbora?
Barbora (řidčeji také Barbara) je ženské křestní jméno. Podle českého kalendáře má svátek 4. prosince. Barbora je jméno řeckého původu (z řeckého barbaros), což znamená cizinka.Žena toužící po vlastní individualitě, která je však dennodenně strhávána povinnostmi a neodkladnou prací. Žije v neustálém a dlouhodobém vnitřním napětí, které ale nedokáže ventilovat a hromadí jej v sobě. Když však míra její trpělivosti přeteče, následuje velký výbuch emocí. Celý život touží po změně vlastního osudu.Variacemi jména Barbora je Bára či Barbara. Zdrobněle se Barboře říká i Barborka, Baruška, Barunka, také Barča, Barka, Bora apod. Anglická varianta jména je zmiňovaná Barbara, ruská mutace pak Varvara, maďarská Borbála.

Kdy má narozeniny Barbora : 4. prosince slaví svátek svatá Barbora, patronka horníků, sedláků, architektů, stavebních dělnických profesí, kuchařů, řezníků, ale i dělostřelců, zajatců a umírajících.

Kolik je v ČR Barbora

Jméno Barbora má 57201 lidí, je na 53. místě a věkový průměr je 23 let.

Co se dělá na Barboru : Na svátek svaté Barbory se nařežou větvičky třešní či višní (mohou se použít i další ovocné stromy či zlatý déšť), vloží se do vázy s vodou a cílem je, aby na Štědrý den rozkvetly. V takovém případě některé pověry praví, že se svobodná dívka v domě provdá. Rozkvetlá větvička má také přinést do domu štěstí.

V den, kdy má svátek Barbora, je tradicí nařezat si větvičky z ovocných stromů, nejčastěji to je prut z třešně, meruňky, využije se i zlatý déšť. A stará pověra říká, že pokud větvička vykvete na Štědrý den svobodné slečně, do roka a do dne se provdá.

Jméno Barbora má 57201 lidí, je na 53.

Proč chodí Barborky

Sama Barbora byla podle legendy pro svou víru v křesťanství pronásledována, poté mučena a sťata svým vlastním otcem. Pro její prožité útrapy a s tím spojené zázraky je dodnes patronkou horníků, dělostřelců a pyrotechniků, matematiků a rovněž i dětí.Sama Barbora byla podle legendy pro svou víru v křesťanství pronásledována, poté mučena a sťata svým vlastním otcem. Pro její prožité útrapy a s tím spojené zázraky je dodnes patronkou horníků, dělostřelců a pyrotechniků, matematiků a rovněž i dětí. Je vzývána jako přímluvkyně za šťastnou hodinu smrti.Vodní nádrž Barbora je umělé jezero v Mostecké pánvi, severně od vesnice Oldřichov a jihozápadně od města Košťany, zhruba 6 km na západ od Teplic. Vodní plocha zasahuje do dvou katastrálních území: Oldřichov u Duchcova a Verneřice u Hrobu. 50°38′39″ s.

Obchůzkové Barborky nosily bílé šaty, byly zahalené závoji, na hlavě věneček a v ruce nesly košík s dobrotami. Těmi obdarovaly hodné děti. Na zlobivé měly metličky 🙂 Advent musel být dříve pro malé děti čas kouzel a zvláště obdarování.

Jak chodi Barbora : Barborou čili chodit barborkou. V den sv. Barbory (nebo v jeho předvečer) chodily svobodné dívky nebo i vdané ženy z domu do domu, přičemž byly ustrojené za „Barborky". V různých krajinách se oblékaly různě, někde do bílých šatů, jinde do černých, často měly závoj a okrašlovaly hlavu věnečkem.

Kolik je jmen Barbora v ČR : Jméno Barbora má 57201 lidí, je na 53. místě a věkový průměr je 23 let.

Co se dává na Barboru

Svatá Barbora je patronkou horníků. V předvečer jejího svátku si ale děti také dávají punčochy za okno a doufají, že jim něco nadělí. Hezkým zvykem je i větvička Barborky do vázy.

Vojtěch VondráčekBarbora Bočková / Partner

Jejím partnerem byl do konce roku 2023 Vojtěch Vondráček.Chrám se stavěl 500 let – začal se stavět na konci 14 století a původně měl být ještě o 25 metrů delší. Nakonec bylo v 19. a 20. století postaveno neogotické průčelí a tím stavba po 500 letech skončila.

Proč se dává Barborka : Rozkvetlé barborky o Vánocích symbolizují nejen příchod nového světla v podobě Ježíše Krista, ale původně připomínají i právě proběhnuvší zimní slunovrat, který v konečném důsledku způsobí zánik zimy a příchod dalšího květy ozdobeného jara.