Antwort Jak říkat Soňe? Weitere Antworten – Co je Soňa

Jak říkat Soňe?
Soňa je ženské křestní jméno ruského původu, přičemž se původně jednalo o domáckou podobu jména Sofie (rusky Sofija), počeštěně Žofie, pocházející z řeckého slova σοφία (sofia) znamenající „moudrost“. Podle českého občanského kalendáře má svátek 28. března.Dita slaví svátek dne 27.03. Dita je jednoduchým, praktickým jménem, ve kterém se však skrývá mnoho síly. Dle významu jména jsou všechny životní boje Dity šťastné, zřejmě jde o silnou a úspěšnou ženu. Dita je ženským křestním jménem, které se vyskytuje i ve variantách Ditta, příp.Eva slaví svátek dne 24.12.

Významově jsou jménu podobná i další jména – řecké Zoe, ruské Zoja nebo slovanská varianta Živa. Domácími podobami jména jsou Evča, Evka, Evička, Evuška, Evulka, Evinka, Evina aj.

Kdy má svátek Radek : Radek je mužské křestní jméno slovanského původu (ženskou formou jména je Radka). Znamená „radovat se, šťastný“. Podle českého kalendáře má svátek 21. března.

Kdy má svátek Ivana

Kdy má v kalendáři svátek Ivana

dne v letech
4. dubna 1964-2024

4. 4. 2024

Kdy má svátek Petra : Petra slaví svátek dne 17.08.

Petra je atraktivním jménem, které nachází široké praktické využití. Své nositelce přitom jméno přináší i dlouhodobou historii a hluboký význam, dává ji sílu, odhodlání a pevný charakter.

Ženské křestní jméno Dita má zřejmě hebrejský původ. Jednalo by se o severskou podobu jmen Judita či Edita, do češtiny by se přebírala jejich domácká zkrácenina. Významově by se pak jméno překládalo jako "židovka" (ze jména Judita) nebo "šťastný boj" (ze jména Edita).

1 392. V českém občanském kalendáři má svátek 27. března.

Kolik je v ČR jméno Eva

Eva (jméno)

Eva
Původ hebrejský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 152 463
Pořadí podle četnosti 11.

Jméno Eva má 152463 lidí, je na 11. místě a věkový průměr je 54 let.Příjmení Radek je 22 779. nejčastější příjmení (každý 148 853. obyvatel).

Mužské křestní jméno Radek má slovanský původ. Jméno vzniklo osamostatněním domácké varianty jmen začínajících na Rad- (Radovan, Radomír, Radimír, Radoslav aj.), příp. jmen končících na -rad (Ctirad, Zdirad apod.). Jméno se vykládá ze slova "radovat se", tedy jako "radující se", "radostný", "radost dávající".

Co znamená jméno Ivana : Ivana je ženským křestním jménem s mužským protějškem ve jménu Ivan, obě jména se k nám dostala z ruštiny. Původ jmen je až v hebrejštině, vyvinula se z hebrejského jména Jochanán s významem "Bůh je milostivý".

Kolik je Ivanů v ČR : V České republice je celkem 503 lidí s příjmením Ivan. Příjmení Ivan je 3 004. nejčastější příjmení (každý 20 419. obyvatel).

Kolik je jmen Petra v České republice

LENKA 4 840 3. TOMÁŠ 612 3. JIŘÍ 5 362 3. PETRA 592 4.

Ženské křestní jméno Petra má řecký původ, stejně tak i mužský protějšek jména Petr. Obě jména se vyvinula z řeckého slova "pétrá" ("skála"), potažmo aramejského "képhá" se stejným významem. Jméno Petra se tak vykládá jako "skálopevná", "tvrdá", "neoblomná". Osobním číslem tohoto jména je šest a znamená Něžnost.Dora je ženské křestní jméno řeckého původu. Pochází z řeckého jména Dorothea, jehož význam je boží dar. V českém občanském kalendáři má svátek 26. února spolu s Dorotou.

Co znamená jméno Darina : Nejčastěji je uváděno jako jméno jihoslovanského původu s významem "dar, dárek". Může však jít také o alternativu orientálního jména Darie, Darja, které se překládá jako "držitelka dobra", "nositelka dobra".