Antwort Jak říkat Kristýně? Weitere Antworten – Jak se píše Kristýnka

Jak říkat Kristýně?
Kristýna (také Kristyna, Kristina, Kristiana nebo Kristína) je původem řecké křestní jméno. Ženská podoba jména Kristián znamenající křesťanka.Ženské křestní jméno Kristýna je původem z řečtiny, stejně tak i další varianty jména jako Kristina, Kristína apod. Jméno se překládá z řeckého slova "christianos" jako "křesťan", resp. "křesťanka".Jméno Kristýna má 51422 lidí, je na 58. místě a věkový průměr je 19 let.

Co znamená jméno Kristýnka : Ženské křestní jméno Kristýna je původem z řečtiny, stejně tak i další varianty jména jako Kristina, Kristína apod. Jméno se překládá z řeckého slova „christianos“ jako „křesťan“, resp. „křesťanka“.

Kdy má svátek Kristýnka

Kdy má v kalendáři svátek Kristýna

dne v letech
24. července 1959-2024

24. 7. 2023

Kolik jmen je v Česku : Databáze obsahuje 412 387 unikátních příjmení a 147 511 unikátních jmen.

Mezi dívkami se opět potvrdila dlouhodobá oblíbenost Elišky, která je na prvním místě od roku 2012. Druhé místo obsadily Viktorie a na třetím místě skončily Aničky. Chlapci dědí jméno po svých otcích mnohem častěji než dívky. Nejčastější děděná mužská jména byla jména Antonín, Václav, Jindřich, Josef a František.

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jaké je nejméně používané jméno v ČR

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).Ženské křestní jméno Miluše má slovanský původ. Vyvinulo se z přídavného jména "milý" přidáním koncovky -uše. Význam jména koresponduje s jeho vznikem, vykládá se jako "milá", "milovaná" nebo "milující". Jméno Miluše se užívá také jako domácí podoba jména Miloslava.Cyril je mužské jméno pocházející z řeckého jména Κύριλλος Kyrillos, odvozené od slova κύριος kyrios „pán“, „vládce“. Někdy je jeho původ odvozován z perského slova Kuruš ("slunce"). V českém občanském kalendáři má svátek 5. července.

Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo "fere", resp. sloveso "ferein" s významem "nést", druhá část jména "niké" se z řečtiny překládá jako "vítězství". Jméno Veronika tak znamená "ta, která přináší vítězství", "nositelka vítězství", "vítězka".

Kolik lidí se jmenuje Adolf :

Adolf
Četnost v Česku 2 632
Pořadí podle četnosti 280.
Podle údajů z roku 2016
Četnost jmen a příjmení graficky na mapě, četnost dle ročníků v grafu, původ a osobnosti Jméno Adolf na webu kdejsme.cz

Jaké je nejhezčí holčičí jméno : V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.

Jaké jméno je nejméně používané

Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.Vykládá se jako "slavící milost, "slavný milostí", také "slavný svojí dobrotou", "laskavý" apod. Jedná se o slovanskou podobu latinského jména Mansvet. Ženská podoba ke jménu Miloslav, vykládá se jako "slavná milostí, slavící milost".

Co znamená Amálka : Původ jména Amálie dle některých vědců souvisí s latinským slovem "amare" – v překladu "milovaná" nebo "milá". Mělo by tak stejný význam jako počeštěná verze jména – Libuše. Dle jiných teorií jméno pochází ze staroněmeckého slova "amal", které se překládá jako "pracovitá".