Antwort Jak říkat josefíně? Weitere Antworten – Jak se říká josefíně

Jak říkat josefíně?
Jinak kamarádka ji má (teda Josefinu) a klasicky jí říká Pepina, Pepka (mě se to teda nelíbí ani trochu, byť jméno v základním tvaru mi přijde hezké).Josefína

Josefina
Svátek 19. března
Původ hebrejský
Jméno v Česku
Četnost v Česku 252

V České republice je celkem 1 380 lidí se jménem Josefína. Jméno Josefína je 367. nejčastější jméno (každý 7 442.

Jak říkat Josefína : Mužské křestní jméno Josef se u nás vyskytuje také ve variantě Jozef, která je typická pro slovenštinu. Ženskou variantou jména je Josefa, Josefína nebo Josefka. Domácími podobami jména jsou především Pepa, Pepík, Pepíček, také Pepan, Pepin, Pepino, Pepča, dále Jožka, Jožan, Jožánek, Jožínek, Joska, Jozífek aj.

Kdo zachrani Annu

V těle akvarijní rybky Anny putuje po českých domácnostech jako němá pozorovatelka a cynická komentátorka cizích osudů. Kdo se o ni postará Smutná holčička, jasnozřivá důchodkyně či homosexuální pár usilující o adopci Dozví se Olíviin psychoterapeut Adam, kým vlastně byla jeho nejzáhadnější klientka

Kdy má narozeniny Josef : Jméno Josef – kdy má svátek a původ jména + přání Snad každý z nás zná nějakého Josefa, Pepu či Pepíka. Toto jméno se řadí mezi ty nejoblíbenější a v kalendáři mu patří 19. březen.

Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.

Ženské křestní jméno Veronika pochází z řeckého jména Bereniké (Phereniké). První část jména tvoří slovo "fere", resp. sloveso "ferein" s významem "nést", druhá část jména "niké" se z řečtiny překládá jako "vítězství". Jméno Veronika tak znamená "ta, která přináší vítězství", "nositelka vítězství", "vítězka".

Proč se říká Josefovi Pepa

Jméno Josef, jakožto jedno z nejdůležitějších biblických jmen se zejména s rozmachem křesťanství rozšířilo do bezpočtu zemí a sáhli po něm leckteří rodiče. Na území Itálie se uchytilo jako Giuseppe a začalo se krátit na familiární Beppe. Tato forma se pak dostala až k nám do České republiky a vžila se jako Pepa.Domácími podobami jména jsou především Pepa, Pepík, Pepíček, také Pepan, Pepin, Pepino, Pepča, dále Jožka, Jožan, Jožánek, Jožínek, Joska, Jozífek aj. Jméno se v různých mutacích užívá po celém světě. Anglickou a francouzskou variací jména je Joseph, zkráceně anglicky pak také Joe.Jméno Josef má 211317 lidí, je na 6. místě a věkový průměr je 58 let.

K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.

Kolik jmen je v Česku : Databáze obsahuje 412 387 unikátních příjmení a 147 511 unikátních jmen.

Jak rikat Verča : Domácky se jméno užívá jako Verunka, Veruna, Veru, Vera, Verča, Veronička, Veruš, Verka, Verona, také Nika, Rona, Ronka aj.

Kdy má Veronika narozeniny

Kdy má v kalendáři svátek Veronika

dne v letech
7. února 1954-2024

7. 2. 2024

ALEXANDR(A) = SAŠA

U zdrobnělin ženských jmen se v ruštině většinou na konec přidává -ša. Ze jména Aleksandra tedy vznikla Aleksaša a potom zůstala jen Saša. Určitě znáte další ruská jména, která končí na -ša (Nataša, Marfuša, Máša, Kaťuša atp.).

říct
1. povědět , sdělit ( fakta ), vyslovit , pronést , vyjádřit ( názor ), ( kniž .) pravit
5. prozradit , vyzradit , ( expr .) vyslepičit , vyžvanit , prásknout , ( ob . expr .) vykecat , ( neutr .) požalovat
6. ( při ) slíbit , zavázat se
7. nazvat koho jak , pojmenovat , oslovit

Jak se anglicky řekne Josef : Anglickou a francouzskou variací jména je Joseph, zkráceně anglicky pak také Joe. Němčina jméno zná jako Jozef, častěji jako Joseph.