Antwort Jak říkat Aurelii? Weitere Antworten – Kdy má svátek Aurelia

Jak říkat Aurelii?
Podle českého kalendáře má svátek 25. září a podle staršího kalendáře slaví svátek 15. října.Významově je však příbuzné se jmény Judith, Judita, Jutta nebo Guta. Archaickou podobou jména je Jutka. Domáckými variantami jména jsou Jíťa, Jituška, Jitunka, Jitečka, Jiťule apod. Jméno se užívá jako Judith v němčině, také v angličtině nebo francouzštině.Aurélie

 1. Význam jména: zlatý
 2. Původ jména: Latinský
 3. Pohlaví: ženské
 4. Svátek: října.
 5. Četnost jména: Dětí s tímto jménem se v minulém roce narodilo 1.
 6. Cizojazyčné varianty: Aurélia.
 7. Domácí podoby: Aurka, Aurea, Aurelka, Rela.
 8. Celková četnost: Dětí s tímto jménem se od roku 1945 narodilo 33.

Kdo má svátek 29 2 : den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 306 dní. Svátek má Horymír. Tento den se vyskytuje pouze v přestupném roce.

Jak se říká jáchymovi

Domáckými podobami jména jsou Jáchymek, Jachouš, také Jáša nebo Jašek. Jméno Jáchym se užívá i na Slovensku.

Jak říkat Heleně : Domáckými variacemi jména jsou Hela, Helča, Helenka, Heluška, Heluš, Heluše, Heli, Helina, Helinka, Helunka, také Ela nebo Lenka. Jméno Helena se vyskytuje i ve slovenštině, také v polštině, holandštině nebo ve španělštině.

Domácky se jméno užívá jako Zuzka, Zuza, Zůza, Zuzi, Zuzík, Zuzanka, Zuzinka, Zuzina, Zuzička aj. Jméno Zuzana je oblíbené nejenom v Čechách, ale po celém světě.

Domáckými variantami jména jsou Amálka a Málinka, dále také Mála, Málka nebo Mali. Jako Amália jméno používají Slováci, zkráceně Amalia pak i Italové, Španělé nebo Poláci. Němci pak znají jméno jako Amalberga nebo Amalie.

Kdo má 1 března svátek

Svátek slaví Bedřich a Bedřiška.Zítra slaví narozeniny

 • Joshua Homme. 51 let.
 • Pavel Horňák. 56 let.
 • Jiří Korn. 75 let.
 • Enya. 63 let.
 • Michaela Tomešová 33 let.
 • Markéta Konvičková 30 let.
 • Zuzana Fialová 50 let.
 • Michal Kubovčík. 44 let.

Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj. Jméno má mnoho cizojazyčných podob. Jde například o jména Stephen a Steven užívaná v angličtině, také Stephan či Stefan užívaná v němčině, italské Stefano, francouzské Etienne, portugalské Estefano nebo španělské Esteban (Estevan).

Mužské křestní jméno Jonáš nemá ženskou variantu. Alternativou je i zkrácená verze Jonas. Domáckými podobami jména jsou Jonda, Jóňa, Jonča, Jón, Joník, Jonouš nebo Jonášek.

Jak se říká Elene : Domáckými podobami jména jsou Eli, Elča, Elka, Ela, zdrobněle Elenka nebo Eluška. Jméno Elena se vyskytuje i ve slovenštině, také španělštině, bulharštině nebo srbochorvatštině. Anglická a německá varianta jména je vedle Elena také Ellen, ruská Ellina nebo Jelena. Novořecká mutace jména je Eleni.

Jak to dopadlo s Helenou : Únos Heleny

Tak se stalo, že Helena zcela zapomněla na svého manžela i dítě a s Paridem tajně odplula do Tróje. Některé verze tvrdí, že ji Paris donutil či dokonce násilím unesl. Také se říká, že nemířili do Tróje rovnou, ale že pobyli v Egyptě či v Sidóně, dokonce několik let.

Jak rikat ZORE

Je obdobou jména Dagmar, Apolena nebo Aurora. Stejný význam má i jméno Jitřenka. Domáckými mutacemi jména jsou Zorka, Zoruška, Zoruš, Zoranka, Zorenka, Zorča aj. Jméno Zora najdeme také ve slovenštině a dalších jazycích.

Domácí podoby: Anitka, Ani, Aňa, Nita, Nituška.Domácky se jméno užívá právě jako Lily (i Lili), Lilian, Lianka, Lilka, Lila, Lilinka, Liluška, Lilianka aj. Jméno se užívá i ve slovenštině, také španělštině, italštině, polštině nebo ruštině.

Kolik lidí v ČR má jméno Amálie :

Amálie
Podle údajů z roku 2016
Další statistika jmen v Česku
Amalie 307 (674. nejčastější)
Amália 136 (921. nejčastější)