Antwort Jaký je význam jména Ondřej? Weitere Antworten – Co znamená jméno Ondřej

Jaký je význam jména Ondřej?
Příjmení Ondřej je naprosto jasné, vzniklo z rodného jména Ondřej. To je jméno řeckého původu (Andreas) a znamená „mužný“, „statný“, „odvážný“.Domáckými podobami jména Ondřej jsou Ondrášek, Ondřejek a především Ondra. Jméno se s oblibou užívá na Slovensku, především jako Andrej, ale vyskytuje se zde i v podobě Ondrej. Andrej je také ruskou verzí jména.Doma mu říkáme Ondra, Ondrášek, Ondráš, Onďas, Onďa, Óňa, Ondřejek a pod. Ženskou variantou jména je Ondřejka nebo Andrea. U nás najdete spoustu zajímavých dárků pro Ondřeje.

Kolik je v ČR Ondřej : ONDŘEJ 207 8. MATĚJ 1 967 8. VERONIKA 154 8.

Kdy má Ondřej narozeniny

Ondřej má svátek 30.11. Význam jména Ondřej Ondřej je mužské křestní jméno. Varianta křestního jména Andrej. Pochází z řeckého andreas, což znamená „mužný“, „statný“, či „odvážný“.

Jaký je nejčastější jméno v České republice : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Ondřej
Domácí podoby Ondřejek, Ondra, Ondrášek
Ženská podoba Ondřejka
Četnost v Česku 76 225
Pořadí podle četnosti 37.


(inženýr) – Titul inženýr má stejnou hodnotu jako magistr, ale uděluje se absolventům přírodovědných, technických a ekonomických oborů. Architekti mají titul inženýr trochu vylepšený: Ing. arch.

Jak říkat jméno Štěpán

Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.Jméno Nela má 18242 lidí, je na 122. místě a věkový průměr je 11 let.Kalendář jmenin a (státních) svátků

měsíc datum svátek (jmeniny)
Leden 1. 1. Mečislav
2. 1. Karina
3. 1. Radmila
4. 1. Diana


Iva slaví svátek dne 01.12.

Dnes se jedná o samostatné jméno, které má stejně jako jméno Ivana slovanský původ. Význam obou jmen je shodný, hledejte ho pod jménem Ivana. Ivan je ruskou formou jména Jan, takže jeho význam je taktéž "Bůh je milostivý".

Jaké je nejhezčí holčičí jméno : V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.

Jaký je nejhezčí jméno pro kluka : Od té doby se nic moc nezměnilo, první patnáctku tvoří Jakub, Jan, Adam, Matyáš, Tomáš, Vojtěch, Matěj, Filip, Ondřej, Dominik, Martin, Lukáš, Daniel, David a Dominik. Žebříček popularity je ovšem stejně jako u dívek a žen docela jiný než žebříček četnosti jmen.

Kdy se píše ovy

Pokud přivlastňujeme něco, co je rodu ženského, píšeme vždy koncovku -ovy. Jestliže přivlastňujeme něco, co je rodu mužského neživotného, píšeme koncovku -ovy. Pokud přivlastňujeme něco, co patří k rodu mužskému životnému, musíme napsat v přivlastňovacím přídavném jménu koncovku -ovi. !!!

Bc. BcA. Jedná se o nejnižší akademické grady (tituly, z lat. gradus), jejichž udělení předchází alespoň ukončení SŠ studia s maturitní zkouškou (tedy pro přijetí na VŠ pouze střední vzdělání s vyučením nestačí).Mnoho práva neznalých osob se domnívá, že titul JUDr. znamená něco víc, než titul Mgr. Není tomu tak. V praxi rozdíl mezi těmito tituly neexistuje.

Jak říkat jméno Matěj : Domácí podoby jsou Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa, Mates apod., objevuje se také verze Matej.