Antwort Jak funguje veřejná prádelna? Weitere Antworten – Jak funguje verejna pračka

Jak funguje veřejná prádelna?
Prádelny jsou koncipovány jako samoobslužné, což nám umožňuje udržovat co nejnižší cenu. Nemusíte se bát, vše zvládnete nastavit sami. Prádlo doporučujeme roztřídit na světlé + bílé a černé + barevné a zkontrolovat, zda máte vyprázdněné kapsy. Jednotlivé várky prádla vložte do pračky a zvolte prací program.Pro různé druhy prádla použijte různé prací prostředky. Dodržujte dávkování udávané na obalu pracího prostředku. Prádlo v pračce rovnoměrně rozprostřete. Buben pračky nepřeplňujte – mezi bubnem a prádlem by měla být mezera na šíři dlaně.Ideální je prát prádlo podle jednotlivých barev. Čím více jsou si barvy prádla podobné, tím méně ztrácí svou barvu. Pokud však nemáte dostatek prádla od jedné barvy, postačí rozdělení prádla na bílé, světlé, barevné a černé s tmavým. V případě, že máte vícebarevné prádlo, se rozhodujte podle převažující barvy oblečení.

Jak dlouho se pere pračka na 40 : přibližná délka programu bavlna 40 stupňů je 180 minut,syntetika 40 stupňů je 135 minut a program na 30 stupňů má délku 70 minut. Děkujeme za Váš dotaz.

Jak si vyprat bez pračky

Napusťte si do umyvadla (lavoru nebo vany) vodu – musí mít teplotu, na kterou se doporučuje prádlo prát. Do vody přidejte prací prostředek – prášek (hůř se rozpouští) nebo gel (lépe se rozpouští). Prací prostředek nechte dokonale rozpustit, pomozte mu v tom rukou a vodu pak napěňte. Přidejte prádlo do lázně.

Jak doma vybělit prádlo : Ve 2 litrech teplé vody rozmíchejte 6 lžic octa, a nechte prádlo v roztoku naložené min. 3 hodiny. Poté jej vyperte v pračce v běžném pracím cyklu a uvidíte, že skvrny zmizí. Ocet prádlo změkčí a zároveň dezinfikuje!

Nejúčinnější a zároveň nejlevnější způsob čištění je nalít litr octu do bubnu a zapnout praní na nejvyšší teplotu, obvykle nejvyšší teplota jde nastavit až na 90 stupňů Celsia. Ocet můžete nalít i na prádlo, pokud nechcete prát naprázdno, horká voda zbaví oblečení štiplavého pachu a prádlo bude jemnější na dotek.

Nejvhodnější dobou pro sušení prádla je jaro až babí léto. Prádlo venku díky intenzivním slunečním paprskům a větru rychle schne.

Kdy se nemá prát a věšet prádlo

Lidové tradice říkají, že se 25. prosince nemá pracovat. Dokonce se nesměly stlát ani postele a v domě nesmělo viset žádné prádlo, aby to nepřineslo neštěstí.Perte na 40, 30 a klidně i na 15 °C, prádlo bude čisté, nižší teplota je k vláknům šetrnější, uspoříte náklady na ohřev vody. To tvrdí výrobci. Vyšší teploty je však třeba občas použít, jinak se z pračky začne linout nepříjemný odér, byť je filtr naprosto čistý.Většinu oblečení peru na 30° nebo 40° tak, jak je uvedeno na štítku. Jen pár bílých věcí má na štítku 60°, tak ty peru na 60°. Vzhledem k tomu, že oblečení je málokdy opravdu špinavé, spíše jen onošené, tak to v pohodě stačí.

Třídění prádla

V ideálním případě byste jej měli rozdělit minimálně na tři hromádky – tmavé oblečení, bílé a barevné. Pokud se některé barvy ve vašem šatníku vícekrát opakují, můžete vytvořit hromádek více. Například tak můžete mít prádlo tmavé, bílé, modré, červené a ostatní.

Co dělat když se barví prádlo : Tedy vodu a jedlou sodu nebo běžnou sůl. Stačí přitom jen smíchat několik lžic soli nebo jedlé sody s teplou vodou a obarvené oblečení pak zcela ponořte do lavoru a nechte ho v ní alespoň 3 hodiny. Pokud však nejste trpěliví, můžete jedlou sodu smíchat také s pracím prostředkem.

Co dělat aby vonělo prádlo : Nejjednodušší je použití běžného octa, který snadno koupíte v supermarketu a v akci se dá litr pořídit i do 8 Kč. Nalijte celou litrovou láhev přímo do bubnu prázdné pračky, nastavte nejvyšší teplotu a nechejte ji prát celý prací cyklus.

Jak mít Vonave prádlo bez aviváže

Voňavé a měkké prádlo i bez aviváže

Zkuste do praní přidat trochu octa. Ten prádlo krásně změkčí. Nemusíte se ani bát toho, že by byl jeho štiplavý pach z prádla cítit. Jako bonus se vám díky tomu v pračce neusadí vodní kámen.

Na provonění celého šatníku je nejlepší sušená levandule, krásně však voní i další bylinky jako máta, meduňka či mateřídouška. Výborně poslouží i hřebíček, badyán, rozmarýn a sušené kvítky růží, jasmínu, lilie, šeříku, fialek či gardénie.Lidové tradice říkají, že se 25. prosince nemá pracovat. Dokonce se nesměly stlát ani postele a v domě nesmělo viset žádné prádlo, aby to nepřineslo neštěstí.

Kdy se nesmí prát prádlo : Prádlo v Kristově krvi

Podle další ze zvyklostí ženy nesmějí prát prádlo. Jenže této práci by se o Velkém pátku neměli věnovat ani muži. Voda má v ten den totiž duchovní očistné poslání. Lidé dříve vstávali už před východem slunce a dokonce i s dobytkem se chodívali mýt do potoka, aby byli uchráněni před nemocemi.