Antwort Jak dlouho trvá let do jordánská? Weitere Antworten – Jak dlouho trvá let z Prahy do Jordánska

Jak dlouho trvá let do jordánská?
Nejrychlejší let Česká republika–Jordánsko trvá 6hod 25min (Praha Letiště Václav Havel–Amman Queen Alia Intl). Do destinace Jordánsko nabízí lety 6 leteckých společností, včetně Lufthansa, Austrian Airlines a Aegean Airlines.Kdy jet do Jordánska

Nejlepší dobou pro návštěvu je jaro (duben–květen) a podzim (září–listopad), kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální. Počítejte ale s tím, že i v tomto období může být velké horko, zejména u Mrtvého moře a v Akabě. Jaro je také ideální pro návštěvu rezervace Dana, která je v plném rozkvětu.Do Jordánska lze dovézt místní měnu až do výše 15.000 JOD a neomezené množství cizí měny, které však budete muset deklarovat při příjezdu. Do země je zakázáno dovážet izraelskou měnu. Z Jordánska je možné vyvézt cizí měnu až do výše sumy deklarované při příjezdu.

Kolik stojí vízum do Jordánska : Poplatek za jednorázové vstupní vízum činí 40,- JOD (cca 55,- EUR či 57USD), výjezdní daň v případě opuštění země pozemní či námořní (nikoliv leteckou) cestou činí 10,- JD. Vízum na dva vstupy lze zakoupit za 60 JOD, na vice vstupů pak za 120 JOD.

Jak dlouho trvá let do Zanzibaru

Doba letu na Zanzibar. Jak dlouho trvá let z Prahy na Zanzibar Přímý let trvá okolo 8 hodin a 30 minut. Nejrychlejší lety s přestupem trvají okolo 13 hodin.

Jak dlouho trvá let na Filipiny : Co potřebujete vědět o letu na Filipíny

Jednosměrný let trvá průměrně 20 hodin 2 minuty a zpáteční let stojí 33 545 Kč. Manila je město na Filipínách, do kterého naši zákazníci létají nejraději.

Několik dalších bezpečnostních tipů

  • Stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky, neprovokovat okázalým oblečením, drahými kabelkami apod.
  • V noci nevycházejte sami!
  • Nestopujte.
  • Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům.


Teploty v hlavním městě stoupají nejčastěji k 21,4 °C a na severovýchodě Jordánska naměří lidé okolo 22 °C. Okolí Petry a místa v podobné nadmořské výšce mají 20,6 °C a na jihu země je průměrně letních 27 °C se stejně vyhřátým Rudým mořem.

Na co si dát pozor v Jordánsku

Několik dalších bezpečnostních tipů

  • Stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky, neprovokovat okázalým oblečením, drahými kabelkami apod.
  • V noci nevycházejte sami!
  • Nestopujte.
  • Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům.

Ceny potravin: Ceny potravin v Jordánsku jsou stejné nebo lehce vyšší než v ČR. Za litr mléka zaplatíte 36 Kč, za bochník chleba asi 10 Kč, za kilo pomerančů 30 Kč. Kilo kuřecích prsou stojí přibližně 140 Kč. Cigarety jsou srovnatelné nebo i levnější než u nás a za krabičku Marlboro dáte zhruba 80 Kč.Cena vstupného

Vstupné na jeden den stojí 50 jordánských dinárů, tedy 1 500 Kč. Za dva dny pobytu zaplatíte 55 jordánských dinárů, tedy zhruba 1 630 Kč.

Praha je od Denpasaru (jediného letiště na Bali) vzdálená přes 11 500 km, průměrná doba letu zabere kolem 16 hodin a minimálně jednomu přestupu se nevyhnete. Cena letenek se různí v závislosti na ročním období, počtu přestupů a kvalitě letecké společnosti.

Jak dlouho trvá let na Mauricius : Letenky na Mauricius, jak na to. Letenky na ostrov Mauricius jsou lehce dostupné a ideální možnosti leteckého spojení jsou při odletech z Prahy nebo Vídně. Délka letu je přibližně 16 hodin včetně jednoho přestupu.

Jak dlouho se letí z Česka do Austrálie : Co potřebujete vědět o letu do Austrálie

Jednosměrný let trvá průměrně 26 hodin 53 minut a zpáteční let stojí 81 924 Kč.

Jak dlouho trvá let z Česka do Zanzibaru

Doba letu na Zanzibar. Jak dlouho trvá let z Prahy na Zanzibar Přímý let trvá okolo 8 hodin a 30 minut. Nejrychlejší lety s přestupem trvají okolo 13 hodin.

Do Petry pojedete autobusem asi 2 hodiny, kde začíná 2-3 hodinová prohlídka s průvodcem. Do Petry vstupujeme pěšky. Vede k ní Siq, úzká klikatá soutěska o délce přes 1 kilometr. Navštívíte Velkou pokladnici (Al-Khazneh Farun), Římské divadlo, Královské hrobky (Duhová hrobka je nutností pro fotografy).Všechny významné turistické lokality na území Jordánského hášimovského království lze považovat za bezpečné. Jordánsko je v zásadě bezpečná země, nicméně běžnou kriminalitu (včetně sexuálního obtěžování) nelze zcela vyloučit.

Jak casto prsi v Jordansku : Dešťové období je tu mezi listopadem a dubnem. Ročně v Jordánsku spadne okolo 20cm srážek. Obecně platí, srážky obývají směrem do středozemí. Ideálními měsící na dovolenou je jaro a podzim, kdy ani není zima ani úmorné teplo.