Antwort Jak dezinfikovat piercing? Weitere Antworten – Jak sterilizovat piercing

Jak dezinfikovat piercing?
Dezinfekce piercingu.

Ohřejte v mikrovlnce na cca 60 až 70 stupňů. Piercing namočte do nádobky, pokud je to možné. Pokud ne, použijte čistou gázu, namočte ji a přiložte na piercing. Piercing takto máčejte po 5 až 10 minut.Sázku na jistotu představuje solný roztok, který připravíš z jedné plné čajové lžičky soli a 200 ml studené převařené vody. Nepotřebuješ žádnou speciální sůl, bohatě postačí klasická sůl z kuchyně. Slaná voda působí jako silný a přitom neagresivní desinfekční přípravek a zároveň neničí strukturu kovu.Vždy doporučujeme po dobu hojení čistit nový piercing dvakrát denně. Jedno čištění provádějte vodou a jemným mýdlem, tedy takovým, které neobsahuje parfémy, barviva ani drsné chemikálie a také ne antibakteriálním mýdlem. Druhé čištění probíhá fyziologickým roztokem. Tyto úkony provádějte v různou dobu během dne.

Čím ošetřit piercing : Na péči o piercing používejte pouze přípravek, který vám doporučí hellí piercer*ka. Možnou alternativou je také solný roztok. Jak ho připravit najdete níže na stránce. Kolem piercingu se v průběhu hojení mohou tvořit žluté krystalky, které vypadají jako ospalky.

Jak často dezinfikovat piercing

Jak často čistit piercing

Pokud chcete, aby se vám vpich hojil rychle a bez problémů, měli byste jej čistit po dobu prvních třech měsíců zhruba 2× – 3 x denně. Pokud se vám do té doby piercing nezahojí, stačí jej v následujících měsících čistit už jen 1× denně.

Jak dlouho dezinfikovat piercing : První dezinfikování proveďte cca po 3–4 hod. Nic se nestane, pokud dezinfekci ponecháte až na druhý den ráno. Kolem vpichu se během hojení bude tvořit a zasychat jemně nažloutlý tkáňový mok. Tuto tekutinu nezaměňujte s hnisem, ten by byl žlutý až zelený a doprovázela by jej bolest a horkost v okolí piercingu.

Pokud by se objevil v místě vpichu hnis, ložisko by bylo bolestivé a objevila se teplota je třeba vyhledat lékaře. Lékaře navštivte i v případě, že se potíže do týdne nezlepší. Pro podporu hojení a udržení zdravé pokožky užívejte Dr. Max Selen Zinek Forte 1xdenně.

Co dělat, pokud piercing začne hnisat

Pokud se Ti do piercingu dostala infekce, rozhodně nevyndávej šperk!!! Dokud ho v místě vpichu necháš, hnis má kudy odtékat. Ve chvíli, kdy se šperk vyndá, oba východy z rány se zatáhnou, a z infekce by začal vznikat absces.

Jak dezinfikovat nový piercing

Vždy po omytí antibakteriálním mýdlem použij solný roztok. Ten vytvoříš spojením panáku nejlépe převařené vody a dvěmi špetkami mořské soli. Propíchnuté místo můžeš na minutu až dvě ponořit nebo omývat. Roztok Tvůj piercing dočistí a jemně rozmočí případné stroupky a nečistoty.Zánět povětšinou začíná zarudnutím lalůčku a především kolem dírky, nastupuje bolest a objevuje se exudát (hnis). V prvním dnu kdy nastane zarudnutí není nutné, hned navštěvovat lékaře a nechat si psát mast s antibiotiky. S mnoha takovýmito drobnými záněty se naše imunita vypořádá sama.Jak často čistit piercing

Pokud chcete, aby se vám vpich hojil rychle a bez problémů, měli byste jej čistit po dobu prvních třech měsíců zhruba 2× – 3 x denně. Pokud se vám do té doby piercing nezahojí, stačí jej v následujících měsících čistit už jen 1× denně.

Pokud je hnis zatím „jen“ bílý, věnuj více času péči o nový piercing a hygieně-mytí rukou, kterými se piercu určitě dotýkáš atp. Ovšem ve chvíli, kdy je hnis spíše do žluta nebo do zelena, jde o silnější zánět a může být za potřebí navštívit lékaře a pomoci si k vyléčení antibiotiky.

Co delat kdyz zacne hnisat piercing : Zánět povětšinou začíná zarudnutím lalůčku a především kolem dírky, nastupuje bolest a objevuje se exudát (hnis). V prvním dnu kdy nastane zarudnutí není nutné, hned navštěvovat lékaře a nechat si psát mast s antibiotiky. S mnoha takovýmito drobnými záněty se naše imunita vypořádá sama.

Jak dostat hnis z piercingu : V případě otoků je vhodné místo chladit pomocí gelových polštářků. Pokud by se objevil v místě vpichu hnis, ložisko by bylo bolestivé a objevila se teplota je třeba vyhledat lékaře. Lékaře navštivte i v případě, že se potíže do týdne nezlepší.