Antwort Co znamená slovo Leon? Weitere Antworten – Co znamená Leon

Co znamená slovo Leon?
360. 4 726. Jméno má řecký původ, slovo „león“, česky Leoš, znamená „lev“.Domácky se jméno užívá jako Lea, Leonka, Leuška, Leuš nebo Lenka.Řecký původ jméno spojuje s antickým jménem Leon. Význam jména by pak pocházel ze slova "leo" – "lev". Druhá výkladová verze jméno Leoš odvozuje z německých jmen Leopold nebo Leonard. Dle jména Leopold by se vykládalo jako "smělý, statečný" ("leute" – "lidé", "bald" – "smělý, rychlý").

Co znamená jméno Leona : Ženské křestní jméno Leona má stejně jako jeho mužský protějšek Leon řecký původ. Překládá se z řeckého slova "león" či latinského "leo" jako "lev" nebo "lvice". Význam jména pochází z řeckého león "lev", latinská forma je leo. Českou obdobou jména je Lev a Leoš.

Kolik je v ČR Leon

Jméno Leon má 629 lidí, je na 492. místě a věkový průměr je 28 let.

Kdy má svátek Leon : Leon (jméno)

Leon
Pořadí podle četnosti 492.
Jmeniny
Česko 19. červen
Četnost jmen a příjmení graficky na mapě, četnost dle ročníků v grafu, původ a osobnosti Jméno Leon na webu kdejsme.cz

Můžeš jí říkat Leontýnko, Leo, Leuško, Leonko, Týnko… Já mám Leontýnu doma a je to Týna, Týnka, Týnečka.

Co je leo kredit Leo kredity jsou naše interní měna, pomocí které můžete nakupovat jízdenky a catering ještě rychleji než při placení kartou nebo přes platební bránu. ​Jeden leo kredit je jedna koruna česká. Platí jednoduchý kurz: 1 leo kredit je 1 Kč, a tedy 1 € = 24 leo kreditů a 1 zl = 5 leo kreditů.

Jak rikat Leosovi

Jméno se domácky užívá jako Leo, Leošek, Leonek, Leon, také Oška aj. Jméno se jako Leo nebo León vyskytuje i ve slovenštině.

Leona
Původ řecký
Jméno v Česku
Četnost v Česku 5 575
Pořadí podle četnosti 108.

Dnes má svátek – Leona – 22.3.2024 | Svátky Centrum.cz.

U této skupiny slov se ve třetím a šestém pádu nepoužívá krátká varianta. (Tvar panu Sylvu je chybný. Správnou možností je panu Sylvovi.) Nespisovné oslovení pane Sylva se do formálních projevů nehodí.

Kdy slaví svátek Leon : Leon (jméno)

Leon
Pořadí podle četnosti 492.
Jmeniny
Česko 19. červen
Četnost jmen a příjmení graficky na mapě, četnost dle ročníků v grafu, původ a osobnosti Jméno Leon na webu kdejsme.cz

Jak bohaty je Leoš Mares : Leoš Mareš (38) – Forbes odhadl jeho roční příjmy na 40 až 50 milionů korun. Slušně vydělávající moderátor, ale s chováním dítěte a občasnou maniodepresivitou.

Kdo má svátek 1 1

Kalendář jmenin a (státních) svátků

měsíc datum svátek (jmeniny)
Leden 1. 1. Mečislav
2. 1. Karina
3. 1. Radmila
4. 1. Diana


Rok 2024 (MMXXIV) gregoriánského kalendáře začal v pondělí 1. ledna, skončí v úterý 31. prosince a je přestupný.děkan – oslovujeme „vážená paní děkanko, vážený pane děkane“, při akademických obřadech navíc dodáváme „spectabilis“.

Kolik je v Česku svátku : Státní svátky a významné dny České republiky jsou dny v roce, které určuje zákon č. 245/2000 Sb. Jejich cílem je připomínat významné události v historii českého národa a některé jeho tradice. V České republice máme celkem 7 státních svátků, 7 ostatních svátků a dalších 15 významných dnů.