Antwort Co znamená slovo Jan? Weitere Antworten – Co znamená jméno Jan

Co znamená slovo Jan?
Pochází z hebrejského יוֹחָנָן, Jo-chanan (יו חנן), což znamená „Hospodin je milostivý“. V češtině se často setkáváme s jeho domácí podobou Honza, která je odvozená z německé zdrobněliny Hans (od Johannes) a vzácně je uznávána i v matričních zápisech.Proč se vlastně Janovi říká Honza Může za to němčina, ze které česká varianta vychází (Johan, zkráceně Hans). Mezi další obdoby jména Jan patří například Jeník, Janek, Jenda, Honzíček apod.Jméno Jan má 293938 lidí, je na 2.

Kdy se slaví Jan : Seznamte se: 24. června má svátek Jan – Kudy z nudy.

Kdy má Jan narozeniny

Jan má svátek 24.6.

Jaký je nejčastější jméno v Česku : V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Příjmení Honza je 12 784. nejčastější příjmení (každý 77 224. obyvatel).

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Kolik lidí se v ČR jmenuje Jan

ŠTĚPÁN 963 20. jméno počet pořadí jméno počet pořadí jméno počet pořadí jméno počet pořadí JANA 664 1. JANA 6 648 1. PETR 877 1.Domácími variacemi jména jsou Janička, Janinka, Jáňa, Janča, Jaňule, Jaňulka, Jája, Jájka, Janka, Januš, Januška, také Honzina aj. Jméno Jana se vyskytuje i ve slovenštině, holandštině a srbochorvatštině. Anglické mutace jména jsou Jane, Jean, Jeanne, Joan, Joanna, Jenny apod.jméno počet pořadí jméno počet pořadí jméno počet pořadí jméno počet pořadí JANA 664 1. JANA 6 648 1. PETR 877 1. PETR 7 215 1.

Jméno Jana má 264944 lidí, je na 4. místě a věkový průměr je 51 let.

Jaký je nejhezčí jméno pro kluka : Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura. Z kluků lidé nejčastěji zvolili Jakuba. Druhé místo obsadil Jan, třetí Tomáš, za ním se umístil Matyáš a na pátém místě skončil Adam. V první dvacítce se objevil také Matěj, Dominik, Tobiáš nebo Marek.

Jaké je nejhezčí holčičí jméno : V žebříčku podle jejich četnosti najdete v první patnáctce jména Jana, Marie, Eva, Hana, Anna, Lenka, Kateřina, Lucie, Věra, Alena, Petra, Veronika, Jaroslava, Tereza a Martina. Docela jiný je ale žebříček popularity: novorozené holčičky dostávají podle Českého statistického úřadu jména trochu jiná.

Kolik je Adolfu

Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.

Jméno Alexandros původně pocházelo z Řecka, dostalo se ale až do Ruska a získalo si tam hojnou oblibu. Rusové začali Alexandrům podomácku říkat zdrobněle Aleksaša a později i pouze Saša. Časté jsou i verze Sašura nebo pouze Šura.V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Kolik je v Česku Honza : Příjmení Honza je 12 784. nejčastější příjmení (každý 77 224. obyvatel).