Antwort Co znamená jméno Zita? Weitere Antworten – Co je Zita

Co znamená jméno Zita?
Žito (Secale) je rod jednoděložných rostlin z čeledi lipnicovitých (Poaceae) s přibližně 12 druhy. Kulturní druh, žito seté, je obilnina pěstovaná na polích za účelem zisku zrna, ze kterého se vyrábí potraviny pro lidi a krmiva pro zvířata. Pěstuje se též jako pícnina či meziplodina.Jmeniny v českém kalendáři připadají na 19. září, ve slovenském kalendáři na 2. dubna, v katolickém kalendáři na 27. dubna.Dle některých teorií je nositelka jména Zita dokonce dle významu svého jména svatou. Ať je to jakkoli, atraktivní jméno s kapkou italské elegance dělá ze své nositelky charismatickou ženu a skutečnou dámu. Domáckými podobami jména Zita jsou Zitka, Zituš, Zituška, Zituna, Zitunka, Zitečka, Zitule, Zitulka aj.

Co znamená jméno Zaneta : Je to počeštělá francouzská podoba jména Jeannette. Jméno je původem hebrejské jméno Jana, které znamená Bůh je milostivý.

Co je Zina

Ženské křestní jméno Zina má řecký původ. Vyvinulo se z řeckého jména Zénais s významem „božská”. Zeus byl nejvyšším řeckým bohem, „zénais” je přídavným jménem od slova Zeus. Jméno se k nám dostalo přes ruštinu.

Kdo má svátek zítra : Svátky – včera, dnes a zítra

Předevčírem 11.5. měla svátek Svatava
Včera 12.5. měl svátek Pankrác
Dnes 13.5. má svátek Servác
Zítra 14.5. má svátek Bonifác
Pozítří 15.5. má svátek Žofie

Státní svátky a významné dny České republiky jsou dny v roce, které určuje zákon č. 245/2000 Sb. Jejich cílem je připomínat významné události v historii českého národa a některé jeho tradice. V České republice máme celkem 7 státních svátků, 7 ostatních svátků a dalších 15 významných dnů.

Domácky se jméno užívá jako Jiřinka, také Jiřka, Jířa, Jirča, Jiruška, Jirka aj. Jméno má i zajímavé cizojazyčné mutace, ve slovenštině se například užívá jako Jurajka, Jurina nebo Georgína.

Jak říkat Štěpáne

Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.Zara je ženské křestní jméno. Zara je arabské jméno, pochází ze jména zahrah, znamenající kvetoucí, květena.Ženské křestní jméno Zoe pochází z řečtiny. Základem jména je řecké slovo "zóé" s významem "život". Jméno se tak překládá jako "život", také "živá", "živoucí", "životadárná". Jednička je typickým vůdcem, její schopnosti jsou výjimečné a umí se v každém prostředí dostat do popředí.

Mezinárodní den žen (ve zkratce MDŽ), připadající každoročně na 8. března, je mezinárodní svátek, v roce 1975 uznaný Organizací spojených národů.

Kdy má svátek Zina : Zina slaví svátek dne 29.11. Jméno Zina je oblíbené především v Rusku, i v češtině má však své kouzlo a nevšední půvab. Zvláštní znění propůjčuje nositelce jména Zina špetku neobyčejné krásy, význam jména ji pak dává dokonce vlastnosti bohyně. Ženské křestní jméno Zina nemá mužský protějšek.

Kdo má 7 prosince svátek : Kdo má kdy svátek

Abdon 30. červenec
Benedikta 12. listopad
Benjamín 7. prosinec
Beno 12. listopad
Berenika 7. únor

Kdo má svátek 12 12

12. prosince má svátek Simona. Oblíbenost jmen Simona.

Státní svátky ČR v roce 2024

Datum Den Svátek
1. dubna 2024 pondělí Velikonoční pondělí
1. května 2024 středa Svátek práce
8. května 2024 středa Den vítězství
5. července 2024 pátek Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Kalendář jmenin a (státních) svátků

měsíc datum svátek (jmeniny)
Leden 1. 1. Mečislav
2. 1. Karina
3. 1. Radmila
4. 1. Diana

Kdy slaví Jiřina svátek : Jiřina je ženské křestní jméno řeckého původu – ženská varianta jména Jiří. Podle českého kalendáře má svátek 15. února. Slovenské podoby jména jsou Jorga a Georgína.