Antwort Co znamená jméno Justyna? Weitere Antworten – Co znamená Justýna

Co znamená jméno Justyna?
Justýna nebo též Justina je ženské křestní jméno latinského původu. Jeho význam lze přeložit jako „spravedlivá“. V českém občanském kalendáři má svátek 7. října.Jméno Justýna má 1711 lidí, je na 343.Domáckými podobami jména jsou Justýnka, Justička, Justa, také Týna aj. Jméno se vyskytuje i ve slovenštině, nejčastěji jako Justína, také v polštině jako Justyna, v angličtině, němčině, francouzštině, ruštině, španělštině, portugalštině nebo švédštině jako Justina, příp.

Odkud pochazi jméno Justyna : Ženské křestní jméno Justýna je řeckého původu. Stejně jako jeho další varianty (Justyna, Justina či Justína) pochází z latinského slova „iustus“ či „justinus“ s významem „spravedlivý“, resp. „spravedlivá“.

Jaké je nejčastější jméno v České republice

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

Jak říkat Jiřině : Domácky se jméno užívá jako Jiřinka, také Jiřka, Jířa, Jirča, Jiruška, Jirka aj. Jméno má i zajímavé cizojazyčné mutace, ve slovenštině se například užívá jako Jurajka, Jurina nebo Georgína.

Domáckými podobami jména jsou Justýnka, Justička, Justa, také Týna aj.

Domácky se jméno užívá jako Štěpánek, Štěpka, Štěpík, Štěpek aj.

Jaké je nejhezčí holčičí jméno

V roce 2019 podle Českého statistického ústavu bylo nejoblíbenější jméno pro holčičku Eliška. Za ní se umístila Anna, třetí místo pak obsadila Adéla, čtvrté Tereza a první pětku uzavřela Sofie. Rodiče si oblíbili také jméno Ema, Nela nebo Laura.Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).Jiřina je ženské křestní jméno řeckého původu – ženská varianta jména Jiří. Podle českého kalendáře má svátek 15. února. Slovenské podoby jména jsou Jorga a Georgína.

Nejčastěji je jménu Jiřina přisuzován řecký původ. Jméno by pak pocházelo z řeckého "géorgos" s významem "zemědělec" či "rolník". Další výklad spojuje jméno s ruským slovem "jurkij" s významem "mrštný", resp. "mrštná" či "hbitá".

Jak říkat Štěpánka : Jméno Štepánka se u nás užívá také ve variacích Štěpána, Štěpánka, Štefa, Štefanie či Stefanie. Mužskými alternativami jsou jména Štěpán, také Štepán a Štefan. Významově je příbuzné i se jmény Viktorie a Vítězslava. Domáckými podobami jména Štěpánka jsou Štěpka, Štěpina, Štěpinka, Štěpi, také Štefka, Štefina aj.

Kolik je v ČR stepanu : -20. ŠTĚPÁN 963 20. jméno počet pořadí jméno počet pořadí jméno počet pořadí jméno počet pořadí JANA 664 1. JANA 6 648 1.

Jaké je nejpopulárnější jméno v České republice

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.

V Česku se v prvním měsíci roku 2019 narodilo více než devět tisíc dětí, nejvíce Elišek a Jakubů. Eliška zvítězila už popáté za sebou, Jakuba sesadil z pomyslného trůnu za posledních osm let jen jednou Jan. Na dalších místech pak byly Anna a Adéla, u chlapců Jan a Tomáš.Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch bývá uváděno jako nejdelší jméno obce na světě, potažmo jako nejdelší jméno železniční stanice. Zároveň je zapsáno v Guinnessově knize rekordů 2002 jako nejdelší platné doménové jméno.

Kolik je v Česku Jiřina : Příjmení Jiřina je 37 125. nejčastější příjmení (každý 293 453. obyvatel).