Antwort Co se tocilo ve Wadi Rum? Weitere Antworten – Co se natáčelo v Jordánsku

Co se tocilo ve Wadi Rum?
Záběry pouště se objevily už ve filmu Lawrence z Arábie (1962) a nastartovaly jordánský turistický ruch. Od té doby se Wadi Rum vyskytla v řadě dalších filmů: Rudá planeta (2000), Transformers: Pomsta poražených (2007), Rogue One: Star Wars Story (2016), Aladdin (2019) atd.Vádí Ram (Wadi Rum)

Najdeme zde několik skalních mostů, soutěsek, kaňonů a strmých skalnatých vrcholů. Vrchol Džebel Rum (1 754 metrů) je druhou nejvyšší horou Jordánska. Okolní poušť je převážně kamenitá, ale najdou se zde i oblasti písečných dun. Do pouště se často podnikají výlety s místními beduíny.Highlights. Společnost Jordan Phosphates Mines Co. založená v roce 1953, primárně těží a zpracovává fosfátovou rudu. Provozuje tři doly a je druhým největším vývozcem fosfátové rudy na světě.

Jak se mluví v Jordánsku : Naprostá většina obyvatel v Jordánsku jsou Arabové s muslimským vyznáním. Jen 4 % obyvatel se hlásí ke křesťanské menšině. Arabština je oficiálním jazykem v běžném i úředním styku. Jordánsko bylo do roku 1946 pod nadvládou Britů, proto se dnes bez problémů domluvíte anglicky.

Co se točilo v Českém ráji

Jinak se na hradě Kosti natáčely pohádky O ztracené lásce (2002) a O ztraceném princi (2008) i horor Hannibal – Zrození (2007). Kopicův statek si zahrál v následujících pohádkách a filmech: Nesmrtelná teta (1993), Princ a Večernice (1978), Princ Bajaja (1971), O ztracené lásce (2002) a Prima sezóna (1994).

Co se natáčelo v Počátkách : Kašna a vlasy paní sládkové byly ozdobou města. Palackého náměstí v Počátkách je čerstvě opravené a skutečně vypadá jako kulisa filmu nebo pohádky. Je památkově chráněné jako celek a památkami jsou i některé jednotlivé domy.

Doprava. Petra je od Ammánu vzdáleno 235 kilometrů. Doprava je nejjednodušší autobusem nebo minibusem, a zejména odpoledne je město velice fotogenické. Můžete cestou po poušti sledovat západ slunce, kdy se celá obloha zabarví do růžova.

Jordan Pass obsahuje kromě turistického víza také vstupenku do skalního města Petra a další bezplatné vstupy do více než 40 památek na území celého království. Finančně se rozhodně vyplatí.

Co se pěstuje v Jordansku

Roste význam turistického ruchu. Na 3,3 % obdělávatelné rozlohy země se pěstují olivy, tabák, citrusy, ovocné stromy, pšenice, jahody, rajčata a okurky. Na pastvinách (8 % celkové rozlohy) se chovají ovce, kozy, dobytek a velbloudi; z toho část chovají dosud kočovní Beduíni.Překrásnou dovolenou s nádechem arabského světa zažijete jen a pouze v Jordánsku. V této zemi totiž panují ideální podmínky pro slunění a koupání, neboť Jordánsko omývají teplé vody Rudého moře. Na hranicích s Izraelem navíc najdete nejníže položené jezero – Mrtvé moře, které je proslulé svými léčebnými účinky.Vízum na dva vstupy lze zakoupit za 60 JOD, na vice vstupů pak za 120 JOD. V případě, že již máte zakoupený Jordan Pass a že v Jordánsku zůstáváte déle než 3 noci (4 dny), bude Vám odpuštěn vízový poplatek. nebo přes mobilní aplikaci MOI (Jordan eGov Program).

Dešťové období je tu mezi listopadem a dubnem. Ročně v Jordánsku spadne okolo 20cm srážek. Obecně platí, srážky obývají směrem do středozemí. Ideálními měsící na dovolenou je jaro a podzim, kdy ani není zima ani úmorné teplo.

Co se točilo v Mikulově : Připomeňte si příběh hlavních hrdinek Rendy, Jarky a Lucky při návštěvě Mikulova i vy. Věděli jste, že se v roce 1983 Mikulově a blízkém okolí natáčel také film Třetí skoba pro kocoura Dále záběry na Mikulov najdete ve filmech Škola otců z roku 1957, Druhý tah pěšcem z roku 1984 či novějším filmu Bobule.

Co se točilo na Hrubé Skále : Kulisy hradu byly použity i v pohádkovém seriálu Arabela se vrací aneb Rumburak králem říše pohádek. Na Valdštejně se natáčela scéna svatby Xenie a Fantomase, a to v biliárovém sále v konírně. Natáčelo se i pod konírnou, kde svatební hosté čekají na příjezd Fantomase.

Co se natáčelo v Průhonicích

Zámek Průhonice – tento zámek je velmi oblíbenou pohádkovou lokalitou. Natáčeli se tu například pohádky Ať přiletí čáp, královno, Ať žijí duchové!, Koloběžka první, Kouzelný měšec, Plaváček, Popelka, Princezna se zlatou hvězdou, S čerty nejsou žerty, Třetí princ či Tři veteráni.

Do Petry pojedete autobusem asi 2 hodiny, kde začíná 2-3 hodinová prohlídka s průvodcem. Do Petry vstupujeme pěšky. Vede k ní Siq, úzká klikatá soutěska o délce přes 1 kilometr. Navštívíte Velkou pokladnici (Al-Khazneh Farun), Římské divadlo, Královské hrobky (Duhová hrobka je nutností pro fotografy).Vstupné na jeden den stojí 50 jordánských dinárů, tedy 1 500 Kč. Za dva dny pobytu zaplatíte 55 jordánských dinárů, tedy zhruba 1 630 Kč.

Na co si dát pozor v Jordánsku : Několik dalších bezpečnostních tipů

  • Stejně jako například v České republice, je vhodné nenosit u sebe větší objem peněz či výrazné drahé šperky, neprovokovat okázalým oblečením, drahými kabelkami apod.
  • V noci nevycházejte sami!
  • Nestopujte.
  • Vyhýbejte se tmavým a opuštěným místům.