Antwort Co se stane kdyz otevru Spam? Weitere Antworten – Co delat se spamem

Co se stane kdyz otevru Spam?
Nastavte si ve vaší emailové schránce spamový filtr a reportujte všechny podezřelé zprávy. Odhlaste svoji emailovou adresu z odběru jakýchkoli nevyžádaných novinek a trpělivě označujte doručené nevyžádané zprávy jako spam.Jak se SPAMu bránit

 1. Podezřelé emaily od podezřelých a neznámých odesílatelů mažte bez čtení!
 2. Neklikejte na odkazy v e-mailech.
 3. Neodpovídejte na spam a u podezřelých zpráv nepoužívejte „odhlášení z mail listu“.
 4. Zbytečně neuvádějte svou plnou emailovou adresu na žádné veřejně přístupné webové stránce.

Nahlášením se může vytvořit samostatná konverzace s názvem Zpráva o spamu. Ta odešle číslo spammera a kopii jeho poslední textové zprávy vašemu mobilnímu operátorovi. Tyto konverzace můžou být automaticky označeny jako spam a zablokovány. Jestli odešlete zprávu o spamu, je jen na vás.

Proč mi chodí spam : Může se stát, že vám do e-mailové schránky dorazí zpráva, která má v poli Odesílatel vaši vlastní e-mailovou adresu. Jedná se o poměrně běžný druh podvodné zprávy, u které skutečný odesílatel pozměněním tzv. hlavičky zprávy dosadí adresu stejného odesílatele jako je adresa příjemce.

Jak blokovat spam

Když nějakého odesílatele zablokujete, zprávy od něj vám budou chodit do spamu.

 1. Otevřete na telefonu nebo tabletu s Androidem aplikaci Gmail .
 2. Otevřete zprávu.
 3. V pravém horním rohu zprávy klepněte na ikonu možností .
 4. Klepněte na Zablokovat [odesílatele].

Co je to spam a jak se lže proti němu bránit : Spam jsou e-maily, které nechceme dostávat, které nás obtěžují a zaplavují poštovní schránku tak, že se v ní ztrácí normální dopisy. Mezi typický spam patří: reklama na viagru, levné mobily, pornostránky, recepty na hubnutí nabídky 10% provize za převod 25.000.000 USD přes váš účet v bance.

Na spamu je nebezpečná provázanost s kybernetickým zločinem, pomocí spamu se dají vylákat osobní informace a zároveň se spolu s ním šíří škodlivý kód, který je schopen napadnout a zneužít počítač a díky tomu se napadený může stát také spamerem.

Někdo označuje čísla po skončení marketingového hovoru, někdo označí jako spam každý zmeškaný hovor z neznámého čísla.

Jak se zbavit spamu na seznamu

Vlevo dole zvolte možnost "Spam", zde se nachází veškeré "Nastavení filtrování spamu".

 1. V části "Blokované (spamové) adresy" klikněte na tlačítko "Přidat adresu".
 2. Do pole vepište nebo zkopírujte adresu odesílatele, od kterého nechcete zprávy přijímat, a potvrďte tlačítkem "Přidat".

Když vy nebo ostatní uživatelé označíte nějaké telefonní číslo jako spam, Google pomocí toho určí, zda je daný hovor pravděpodobný spam. Když vám zavolá číslo, které je podle údajů Googlu pravděpodobně spamové, Google vás na obrazovce příchozího hovoru varuje, že zřejmě jde o spamové volání.Odhlášení z odběru hromadných e-mailů

 1. Otevřete na telefonu nebo tabletu s Androidem aplikaci Gmail .
 2. Otevřete e-mail od odesílatele, od jehož odběru se chcete odhlásit.
 3. Vedle jména odesílatele klepněte na Odhlásit odběr.
 4. Ve vyskakovacím okně klepněte na Odhlásit odběr.

 1. Jak se zbavit nechtěných nevyžádaných e-mailů
 2. Povolení filtrů nevyžádané pošty.
 3. Nikdy neodpovídejte na podezřelé e-maily a neklikejte na ně.
 4. Odhlášení odběru legitimních zpravodajů
 5. Buďte opatrní při sdílení své e-mailové adresy.
 6. Použití sekundární e-mailové adresy.
 7. Nahlášení a blokování spamu.

Jak se dá zjistit skryté číslo : Odhalit, kdo volá, je v tu chvíli nemožné. Službu využívají úřady, které nechtějí, aby jim lidé volali zpět. Anonymně tedy volá nejen policie a soudy, ale také třeba finanční úřad. Možnost volat anonymně musí operátoři nabízet povinně ze zákona komukoliv.

Kde najdu v telefonu spam : Otevřete aplikaci Telefon (modrá ikona se sluchátkem). Klepněte na tři tečky v pravém horním rohu. Z kontextové nabídky zvolte Nastavení. Pokračujte do Identifikace volajícího a spam.

Co se stane když zvednu cizí číslo

Kdybyste hovor omylem stihli zvednout, nic se neděje, za příchozí hovory nic neplatíte (pokud jste v ČR nebo v EU). Doporučujeme ale na tyto hovory vůbec nereagovat. Situaci průběžně monitorujeme a podvodná čísla blokujeme, aby na ně nebylo možné volat zpět.

Odhalit, kdo volá, je v tu chvíli nemožné. Službu využívají úřady, které nechtějí, aby jim lidé volali zpět. Anonymně tedy volá nejen policie a soudy, ale také třeba finanční úřad. Možnost volat anonymně musí operátoři nabízet povinně ze zákona komukoliv.Pomocí funkce Vyčistit konverzaci můžete uklidit e-mailové konverzace a snížit počet zpráv ve složce Doručená pošta.

 1. Vyberte e-mailovou konverzaci, kterou chcete vyčistit.
 2. (Na zjednodušeném pásu karet) Na kartě Domů vyberte šipku vedle odstranit >
 3. Pokud se zobrazí výzva, potvrďte to tak, že vyberete Vyčistit.

Kdo volá že skrytých čísel : Z neznámých skrytých čísel volají většinou státní instituce, jako je Policie České republiky, případně Finanční správa. Ale pozor, pakliže vám volá někdo z těchto úřadů a vy hovor ve strachu ze skrytého čísla nepřijmete, zavolá později z normálního čísla. Je to běžná praxe.