Antwort Co pili hippies? Weitere Antworten – Co delali hippies

Co pili hippies?
Cíle „hippísáků“ byly nejednotné, za základní lze ale považovat vzpouru proti společnosti, mír, lásku, přátelství, svobodu. K naplnění těchto cílů se sdružovali do skupin či komun, které pak často provozovaly volnou lásku (free love). Často se užívaly drogy – zvláště psychedelické (LSD).Hlavní rysy tohoto stylu jsou využití jasných barev, psychadelických vzorů a volných střihů. Ženy často nosily dlouhé sukně a šaty s květinovými motivy, barevné košile s volánky a džíny s roztrhanými nohavicemi. Muži nosili kalhoty s rovným střihem, volné košile a vesty.Několik stovek protestujících drželo tehdy nad hlavami dosud neznámý symbol, který připomínal muří nohu v kruhu. Ve skutečnosti se jednalo o námořnické vlajkové signály pro písmena „N“ a „D“ čili o anglickou zkratku jaderného odzbrojení (nuclear disarmament). Kruh měl znázorňovat zeměkouli.

Kdy byla doba hippies : Všechno to začalo vybublávat na povrch někdy v létě roku 1965, kdy začalo osídlování sanfranciské čtvrti Haight-Ashbury mladými lidmi, na konci pětašedesátého a v šestašedesátém to vypuklo a v létě 1967 tzv. „Summer Of Love“ vyvrcholilo.

Co je typické pro hippies

Hippies se dá brát z mnoha pohledů, má své klady tak jako zápory. Když se řekne hippies, každému se vybaví něco jiného, ale všechno se to bude motat právě kolem názorů, stylů nebo způsobu oblékání. Každý hippy človíček má rozdílný názor, ale od ostatních se shodneme na jednom: „Mír, Lásku, Svobodu!!!

Jak žili hippies : Častým cílem byl někdy ale jen opak chování většinové společnosti a vyjádření protestu. Hippies propagovali spontánní chování, lásku a prosazovali názor, že si člověk má užít života a nebudovat kariéru, nehonit se za penězi. Příslušníci hippies nosili často dlouhé vlasy, volné oblečení a korálky.

V osmdesátkách byly populární obrovské, výrazné brýle a také zrcadlová skla. V rámci oblečení se nosily průsvitné punčocháče, podkolenky a bezprsté rukavice. Z bižuterie byly v módě perlové náhrdelníky, velké geometrické náušnice v základních barvách a objemné, látkové gumičky do vlasů.

Londýn – Nejznámější světový symbol míru používali hippies, když protestovali proti válce ve Vietnamu, či bojovníci proti apartheidu, ale také demonstranti za práva homosexuálů i ekologičtí aktivisté. Autor symbolu, britský výtvarník Gerald Holtom, vytvořil „muří nohu v kruhu“ z praporkové abecedy.

Jak se Oblekali lidé v 80 letech

Siluety s výraznými rameny: Jedním z nejvýraznějších prvků módy 80. let byla velká, často vyztužená ramena na sakách a halenkách. Tento trend symbolizoval moc a sebevědomí a byl populární jak mezi ženami, tak muži. Jasné a neonové barvy: Oblečení s jasnými, často až neonovými barvami bylo všudypřítomné.Zatímco módní minimalisté nosili hlavně černou, béžovou a šedou (někdy s červenou kostkovanou košili), extravagantní maximalisté se zaměřili na odvážné neony: fuchsie, limetkově zelenou a citronově žlutou. Silným trendem mezi rebely, kteří se stavěli proti kapitalismu, bylo domácí barvení oděvů v stylu tie-dye.Písmeno N se signalizuje vlajkami drženými v obou rukách a směřujícími směrem k zemi pod úhlem 45 stupňů k ose těla. Písmeno D se signalizuje dvěma vlajkami drženými kolmo k zemi, kdy jedna míří nahoru a druhá dolů. Spojíme-li tato dvě semaforová označení dohromady a přidáme kruhu, dostaneme znak hippies.

let jsou typické džínové bundy, mrkváče (kalhoty široké v pase a zúžené u kotníků), plísňáky (vyšisované kalhoty vzhledem připomínající plíseň), krátké široké sukně, leginy, ponožky v lodičkách, bundičky do pasu, propínací svetry, sáčka s vycpávkami, křiklavě růžová, zelená nebo žlutá barva, zdůrazněný útlý pas či …

Co se nosilo v 80 letech v ČR : V osmdesátkách byly populární obrovské, výrazné brýle a také zrcadlová skla. V rámci oblečení se nosily průsvitné punčocháče, podkolenky a bezprsté rukavice. Z bižuterie byly v módě perlové náhrdelníky, velké geometrické náušnice v základních barvách a objemné, látkové gumičky do vlasů.

Jaké šaty se nosily v 70 letech : Midi sukně, maxi šaty a barevné overaly

Nosily se minisukně, sukně ke kolenům a také šaty ke kolenům. Všechno to byly bohémské kousky, oblíbené byly střihy do A. V 70. letech se nosily odvážné vzory a kombinace.

Jak se oblékat ve stylu 80 let

V osmdesátkách byly populární obrovské, výrazné brýle a také zrcadlová skla. V rámci oblečení se nosily průsvitné punčocháče, podkolenky a bezprsté rukavice. Z bižuterie byly v módě perlové náhrdelníky, velké geometrické náušnice v základních barvách a objemné, látkové gumičky do vlasů.