Antwort Co patří k Silvestru? Weitere Antworten – Co by se nemelo delat na Silvestra

Co patří k Silvestru?
Neperte, ani nesušte prádlo

I tato tradice se týká Silvestra, konkrétně Nového roku. V těchto dvou dnech by žádná hospodyně neměla ani prát, ani mít prádlo pověšené. Tato tradice se totiž váže k mnoha původním příběhům a báchorkám o tom, že právě v tyto dny pověšené prádlo může přinést v nejbližší době smrt do rodiny.U nás se Silvestr slaví tak, jako všude na světě – kromě oslav a televizních komedií a různých speciálních zábavných silvestrovských pořadů jsou součástí tradičního Silvestra silvestrovské a novoroční obyčeje. Ty se nejvíce dodržovaly na venkově.Silvestr a příchod Nového roku si zaslouží speciální program.

  • Vytvořte si nástěnku se vším, co se vám v tomto roce povedlo.
  • Uspořádejte večer deskových her s přáteli.
  • Vyzkoušejte zimní grilování
  • Zazpívejte si karaoke.
  • Uspořádejte taneční párty.
  • Užijte si focení s nepředvídatelnými rekvizitami.

Co slaví církev na Nový rok : Podle katolické tradice se tento svátek označuje jako den Panny Marie, v protestantské tradici pak svátek Jména Ježíš. Ve Východní pravoslavné církvi začíná nový rok 14. lednem (1. leden juliánského kalendáře).

Jaké jsou tradice na Nový rok

Na Nový rok si dáváme novoroční předsevzetí, abychom se v novém roce polepšili. Na Nový rok bychom neměli jíst drůbež, ryby ani zajíce. To proto, aby nám štěstí neuletělo, neuplavalo nebo neuteklo. Naopak bychom tento den měli servírovat čočku, aby se nám doma po celý rok držely peníze.

Kdy nesmí viset prádlo : Lidové tradice říkají, že se 25. prosince nemá pracovat. Dokonce se nesměly stlát ani postele a v domě nesmělo viset žádné prádlo, aby to nepřineslo neštěstí.

13. prosince se slaví svátek svaté Lucie, patronky advokátů, spisovatelů, vrátných, přadlen, švadlen, krejčích, kočích a dalších řemesel, ale i kajících se prostitutek. Její přímluva vás ochrání před bolestmi v krku, infekcí a očními chorobami. Patronka ochraňuje též děti a nevidomé.

Velmi často se slaví ve společnosti dalších lidí na večírcích, v restauracích, klubech nebo na ulicích a náměstích. Tyto oslavy mohou trvat někdy až do časných ranních hodin. Obvykle se zde ve zvýšené míře konzumuje alkohol a společně se odpočítávají poslední minuty končícího roku.

Co dělat na Silvestra ve dvou

Oslavte Silvestra ve dvou a užijte si romantický večer. Filmový maraton: Jste s partnerem milovníci filmů Připravte si na zemi romantické hnízdo z příjemných polštářů a dek, jídlo, u kterého nemusíte sedět u stolu, šampaňské se sklenkami, a hlavně seznam filmů. Na filmový večer se perfektně hodí několikadílné série.V zemích českých a moravských se na Nový rok vždy připravovala tučnější a kaloričtější jídla, především vepřové maso -ovar, klobásy či uzené, aby byl následující rok ve znamení prosperity a hojnosti. Milionová polévka Čočka a/nebo krupicová polévka, tzv. milionová, se servíruje proto, aby se člověka držely peníze.Podle českého a slovenského kalendáře má svátek 31. prosince (protože 31. prosince 335 zemřel papež Silvestr I.), tedy na konci roku, proto na tento den připadají silvestrovské oslavy.

Prádlo v Kristově krvi

Podle další ze zvyklostí ženy nesmějí prát prádlo. Jenže této práci by se o Velkém pátku neměli věnovat ani muži. Voda má v ten den totiž duchovní očistné poslání. Lidé dříve vstávali už před východem slunce a dokonce i s dobytkem se chodívali mýt do potoka, aby byli uchráněni před nemocemi.

Jak se slaví Nový rok : Velmi často se slaví ve společnosti dalších lidí na večírcích, v restauracích, klubech nebo na ulicích a náměstích. Tyto oslavy mohou trvat někdy až do časných ranních hodin. Obvykle se zde ve zvýšené míře konzumuje alkohol a společně se odpočítávají poslední minuty končícího roku.

Kdy se nemá prát pradlo na Nový rok : Naši předkové v tento den nemetli světnice ani zápraží, dokonce se nesměly ani stlát postele! Přísně zakázáno bylo prát a věšet prádlo, protože by to mohlo znamenat neštěstí do domu. Naopak mezi zaručené recepty na štěstí patří výstřel z pušky v noci na Boží hod směrem k Měsíci.

Kdy nemá viset prádlo na Nový rok

Stejně jako na Štědrý den, Boží hod či na Štěpána platí i na Nový rok řada tradic a pověr. Rozhodně byste se měli vyvarovat praní a věšení prádla, neboť tyto činnosti mohou přinést neštěstí či dokonce smrt do rodiny. Nedoporučuje se také nic vynášet z domu či bytu – daná věc by vám mohla celý příští rok chybět.

prosince má svátek svatý Mikuláš. Byl to velice štědrý světec. Mikulášské průvody chodily a dosud chodí v podvečer svátku. Mikuláše doprovázejí andělé a čerti.Na svatou Lucii se vyhněte domácím pracím

V našich krajích byla Lucie uctívána jako symbol čistoty. K tomu se vázalo také množství lidových obyčejů. Jedním z nich byl přísný zákaz domácích prací – Lucky při obchůzkách kontrolovaly domácnosti, zda ženy náhodou nepředou, nedrou peří, netkají a neperou.

Jak postupuje Nový rok : Půlnoc odbila a silvestrovská noc se přehoupla v první minuty nového roku. A tak po bujarých oslavách, ohňostrojích a hromadách dobrého jídla a pití je tu zase nový začátek. Silvestr a Nový rok se vesele oslavuje už od pradávna, ale datum se změnilo už několikrát.