Antwort Co na okrasnou zahradu? Weitere Antworten – Co vysadit na okrasnou zahradu

Co na okrasnou zahradu?
Vhodné jsou například tyto rostliny: katalpa (Catalpa), muchovník (Amelanchier), dřišťál (Berberis), levandule (Lavandula), šanta (Nepeta), šalvěj (Salvia), liliochvostec (Eremurus), krásnoočko (Coreopsis), flox (Phlox ), mateřídouška (Thymus), letničky, okrasné jabloně (Malus), bříza (Betula), mochna (Potentilla), …U krátkých a širokých zahrad je dobré zdůraznit delší osu. Zahradě tak dodáte větší hloubku. Dělící prvky v prostoru zahrady, například pergola, dodají zahradě určitou strukturu a opticky malou zahradu zvětší. Využijte stěny domu pro pěstování kordónového ovoce nebo popínavých rostlin, ušetříte tím spoustu místa.Vhodné je použít levanduli, šalvěj hájní, petrovskie, rozchodník, okrasné trávy… zkrátka to, co se vám líbí. Zajímavé jsou také kombinované výsadby s růžemi, levandulí (lavandula), šalvějí (salvia), kavylem (stipa) a okrasnými česneky (allium).

Co si poridit na zahradu : Pokud mají zahradu, s našimi tipy na dárky pro zahrádkáře máte vyhráno. Obdarujte je například nůžkami na větve, elektrickými nůžkami na živý plot nebo rovnou křovinořezem. Nic nezkazíte ani praktickým zahradním nářadím či vysavačem na listí. Podívejte se, jaké další dárky pro zahrádkáře u nás pořídíte.

Co dát na plot aby nebylo videt

Stínící tkaniny na plot patří k nejrozšířenějšímu typu stínění. Výhodou umělé tkaniny je nízká pořizovací cena a dobrý efekt zastínění. K dostání jsou tkaniny různé hustoty a gramáže – čím je vyšší gramáž, tím má tkanina vyšší procento zastínění. Obvykle máte na výběr ze stínících tkanin s 60 – 100% zastíněním.

Kdy vysadit okrasnou travu : Jak a kde okrasné trávy pěstovat Před nákupem si dobře promyslete, kam chcete trávy v zahradě umístit. Některé druhy vyžadují stinná a vlhká stanoviště, jiným se lépe daří na slunečném místě a upřednostňují sušší půdu. Každopádně ideální doba vysazování všech travin je mezi květnem a srpnem.

Pocit prázdného prostoru v zahradě pomůže rozbít velký keř nebo dominantní seskupení menších stromků. Ideální jsou jehličnany, které budou dělat parádu i v zimě. Dostatečný stín i estetický zážitek poskytnou velké rododendrony nebo zajímavě zbarvené listnaté stromy (např. kanadský javor).

Obzvláště léta neopečovávané pozemky zarostlé vysokou stařinou a nálety je třeba nejprve zkultivovat – vezměte výkonný křovinořez a odstraňte vyšší porosty travin a křovin, které na zahradě nechcete. Vše posekané pak z plochy odstraňte. Častým problémem po zimě bývá trávník prorostlý mechem nebo plný plsti.

Co zasadit místo túje

Túje nejsou jediné jehličnany, které mohou tvořit živý plot. Použít lze různé druhy tisu, jedlovce, modřínu, smrku či cypřišku. Hledáte-li rychlerostoucí a statný keř, zkuste cypřišovec leylandský (Cupressocyparis leylandii).Z opadavých listnatých dřevin se nejčastěji na živé ploty používají habry (rod Carpinus), buky (rod Fagus) a ptačí zob (rod Ligustrum). V případě jehličnatých živých plotů se každoročnímu podzimnímu úklidu spadaného listí vyhneme. Kromě stříhání a zalévání (především těsně po výsadbě) není žádná další údržba nutná.Světlé barvy, jako je bílá, světle šedá nebo pastelové tóny, opticky zvětšují prostor. Použitím těchto barev na ploty, terasy a další prvky ve vaší zahradě vytvoříte dojem prostornějšího prostoru. Dalším trikem je použití kontrastních barev.

Ačkoli se rytí řadí mezi podzimní práce, klidně ho odložte i na začátek jara. Doporučení říká, že mezi ukončením práce a setím či sázením by měla půda odpočívat jeden až dva týdny, ideální je, pokud během těchto dnů občas zaprší. Naopak na podzim potřebuje půda převrátit, pokud je tvrdá a jílovitá.

Jak oddelit zahradu od sousedu : Nejčastěji jsou k vidění palubkové, mřížkové nebo kombinované dřevěné zástěny. Další možností jsou mobilní dřevěné zástěny nebo venkovní paravány, které můžete libovolně po zahradě přemisťovat. Mobilní zástěny mohou mít podobu rovněž 2v1, což je zástěna s truhlíkem na rostliny nebo se zahradní truhlou.

Jak odhlučnit zahradu : Jak odhlučnit zahradu od sousedů

  1. Vysázejte živý plot okolo celé zahrady.
  2. Vysázejte stromy, které pohltí část zvuků
  3. Investujte do speciálního plotu zajišťujícího akustickou bariéru.
  4. Přidejte na stávající plot zvukotěsnou vrstvu, například vinylovou folii.
  5. Postavte na zahradu fontánku, jejíž zvuk hluk překryje.

Jak se starat o okrasnou travu

Trávy vysazujeme na jaře, na konci léta je ideální období pro jejich dělení. To provádíme vyrytím trsu z půdy, přičemž z kořenů odstraníme hlínu a trs následně rozdělíme (ručně, lopatkou, rýčem). Vzniklé oddělené rostliny rovnou vysadíme na zahradu do stínu. Musí se pravidelně zalévat.

Dobře rostou, pokud jim v sezóně dopřejete hnojivo bohaté na dusík – zvláště velké a mohutné druhy potřebují výživu. Ideální je kopřivový zákvas, který připravíte doma, nic vás nestojí a prospívá nejen rostlinám, ale i půdě.Nejvhodnější dobou pro zalévání zahrady je brzy ráno, když ještě padá rosta, je chladno a vzduch i půda jsou vlhké. Voda se během dopoledne vsákne a je rostlinám k dispozici v době, kdy jí nejvíce potřebují. Pokud ráno nemáte čas, nebo prostě jen nejste ranní ptáče, zahradu můžete zalévat také večer.

Jak uklidit zahradu : Připravte svoji zahradu na jaro

  1. Uklidit, vyfoukat a vyhrabat. Jakmile roztaje poslední sníh a půda začne vysychat, je čas zahájit jarní úklid.
  2. Odstranit plevel.
  3. Nakypřit půdu.
  4. Prořezat stromy.
  5. Ostříhat keře.
  6. Posekat trávník.
  7. Vyžnout okraje trávníku.
  8. Proveďte kontrolu motorového nářadí