Antwort Co je to Leo? Weitere Antworten – Co znamená jméno Leo

Co je to Leo?
Řecký původ jméno spojuje s antickým jménem Leon. Význam jména by pak pocházel ze slova "leo" – "lev". Druhá výkladová verze jméno Leoš odvozuje z německých jmen Leopold nebo Leonard. Dle jména Leopold by se vykládalo jako "smělý, statečný" ("leute" – "lidé", "bald" – "smělý, rychlý").Jméno má řecký původ, slovo „león“, česky Leoš, znamená „lev“.Leoš je mužské křestní jméno řeckého původu – jedná se o zkráceninu jména Leopold nebo Leonard. Podle českého kalendáře má svátek 19. června.

Kdo má dnes svátek : Nejbližší dny

  • Dnes má svátek: Aneta.
  • Zítra: Nataša.
  • Pozítří: Ivo.
  • více dnů »

Jak rikat Leosovi

Jméno se domácky užívá jako Leo, Leošek, Leonek, Leon, také Oška aj. Jméno se jako Leo nebo León vyskytuje i ve slovenštině.

Co znamená jméno Lily : Ženské křestní jméno Liliana, také Lilian a zkrácenina Lily, má svůj původ v latině. Jméno pochází z latinského slova "lilium", které je názvem květiny, česky lilie. Jméno Liliana se pak přeneseně vykládá jako "krásná" nebo "čistá" (lilie je symbolem čistoty).

Tento svátek je definován jako Den české státnosti a upomíná na rok 935, kdy byl velmi pravděpodobně zavražděn kníže Václav, český světec a symbol české státnosti. Kníže Václav byl synem knížete Vratislava a jeho manželky Drahomíry.

Kdo má kdy svátek

Abdon 30. červenec
Benedikta 12. listopad
Benjamín 7. prosinec
Beno 12. listopad
Berenika 7. únor

Kdo má svátek 13 1

Do konce roku zbývá 352 dní (353 v přestupném roce). Svátek má Edita.Leoš Mareš (38) – Forbes odhadl jeho roční příjmy na 40 až 50 milionů korun. Slušně vydělávající moderátor, ale s chováním dítěte a občasnou maniodepresivitou.FanClub Leoše Mareše

  1. [email protected].
  2. [email protected].
  3. [email protected].
  4. [email protected].


Lisa je ženské jméno severského a anglického původu. Považuje se za zdrobnělinu Elisabet. Lise je mužské křestní jméno indiánského původu znamenající hlava lososa stoupající nad vodou v jazyce Miwoků.

Co znamená jméno Laura : Ženské křestní jméno Laura bývá spojováno s latinským jménem Laurencie. Z latiny se pak vykládá jako "vavřín", přeneseně také jako "vítěz" či "vítězka". Slovo "laurus" totiž v latině znamená "vavřín" a právě vavřínem se ve starém Římě zdobili vítězové. Jméno také bývá spojováno s obyvateli římského města Laurentium.

Co se stalo 28 9 : Václav byl zavražděn ve Staré Boleslavi 28. září 935. Pozůstatky zavražděného kralevice leží na Pražském hradě v katedrále sv. Víta ve svatováclavské kapli.

Který den je 28. září

Den české státnosti
Druh státní, církevní
Význam a smysl Připomenutí zavraždění českého knížete svatého Václava ve Staré Boleslavi v roce 935
Datum 28. září
Oslavy Národní svatováclavská pouť, omezení prodeje


Státní svátky – srpen 2021

Date Name
01.08. Oskar
02.08. Gustav
03.08. Miluše
04.08. Dominik

Do konce roku zbývá 19 dní. Svátek má Simona.

Kdo má 11 ledna svátek : leden je 11. den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 354 dní (355 v přestupném roce). Svátek má Bohdana.