Antwort Co je ID datové schránky? Weitere Antworten – Kolik znaků má ID datové schránky

Co je ID datové schránky?
Přístupové údaje jsou tvořeny jménem a heslem (nejedná se tak o vícefázové ověření). Uživatelské jméno je tvořeno náhodně vygenerovaným řetězcem 6 až 12 znaků, bezpečnostní heslo je řetězcem 8 až 32 znaků, nesmí být shodné s uživatelským jménem a uživatel si je může kdykoliv změnit.Vydání nových přístupových údajů je zdarma. Nové přístupové údaje si může uživatel nechat vydat přímo v prostředí klientského portálu datových schránek. Při přihlášení oprávněné osoby do schránky FO nebo PFO přes Identitu občana mohou být žadateli vydány okamžitě, a to tak, že jsou mu zobrazeny na obrazovku.virtuální obálky místo standardního zaslání dopisu s přístupovými údaji do vlastních rukou adresáta. Tato funkcionalita se týká elektronického doručování přístupových údajů.

Co je to IDDS : Dne 1. 7. 2009 byl spuštěn Informační systém datových schránek (ISDS), a to na základě zákona 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů. Informační systém datových schránek je informačním systémem veřejné správy ve smyslu zákona č.

Jak získat ID datové schránky

– po přihlášení přes Identitu občana (např. bankovní identitou) Na portálu mojedatovaschranka.cz nebo přihlášením přes Identitu občana (prostř. metod eObčanka, bankovní identita, Mobilní klíč atd.) je po zadání on-line žádosti datová schránka bezodkladně zřízena a zpřístupněna.

Co dělat když nemám přihlašovací údaje do datové schránky : Zkuste zavolat na infolinku 954 200 200. Operátoři mají hodně zkušeností s podobnými případy a mohou pomoci. Ale neočekávejte, že Vám řeknou zapomenuté heslo (to nevědí) nebo vystaví nové přístupové údaje (nemají jak).

V sekci Přihlášený uživatel najdete údaje o uživateli, který je právě v dané chvíli přihlášen – jeho uživatelské jméno a další interní identifikátor, občanské jméno, příjmení a adresu, typ (roli ve schránce) a souhrn jeho práv ke schránce.

Uživatelské jméno jste obdrželi spolu s údaji o zřízení datové schránky, heslo jste si již vytvořili sami při prvním přihlášení ke schránce prostřednictvím přiděleného hesla dočasného. PŘIHLÁŠENÍ MOBILNÍM KLÍČEM – přihlašování sejmutím QR kódu pomocí aplikace Mobilní klíč eGovernmentu z mobilního zařízení.

Kde najdu ID virtuální obálky

virtuální obálky je vám na zadaný email zaslán link, kde se vám po zadání ID datové schránky a ID virtuální obálky (oboje dostanete na přepážce Czech POINT) objeví přístupové údaje do datové schránky. Poud nechcete využít virtuální obálky, budou vám přístupové údaje zaslané poštou do vlastních rukou.Na adrese www.mojedatovaschranka.cz/sds stačí zadat IČO a dozvíte se, jestli danému subjektu byla po začátku roku 2023 automaticky zřízena datová schránka.Uživatel a schránka

Ve sloupci Informace o schránce najdete základní informace o schránce, ke které přistupujete (ID, typ schránky a název). V okně zobrazené informace závisí na typu schránky.

Doporučujeme postupovat pomocí videonávodu na Youtube.

  1. Stáhněte si aplikaci pro mobilní telefon. K dispozici je verze pro operační systém Android.
  2. V aplikaci přepište kontrolní SMS kód. Spusťte si svoji aplikaci Mobilní klíč eGovernmentu.
  3. Zajděte na Czech POINT.
  4. V aplikaci zvolte Hotovo.
  5. Přihlaste se.

Co dělat když ztratím přístup do datové schránky : V případě, že neznáte své přihlašovací údaje, je třeba si na kontaktním místě Czech POINT zažádat o zneplatnění přístupových údajů a vydání nových.

Jak přidat přístup do datové schránky : Oprávněná osoba může o přidání Pověřené osoby či Administrátora požádat prostřednictvím kontaktního místa Czech POINT. Totožnost žadatele je na kontaktním místě ověřována dle předloženého dokladu – nejčastěji občanského průkazu, případně pasu, povolení k pobytu, vízového štítku či pobytového štítku.

Jak se prihlasit do datové schránky

První přihlášení do datové schránky provedete prostřednictvím stránky www.mojedatovaschranka.cz. Přihlásíte se pomocí uživatelského jména a hesla, které jsou uvedeny v dopise. Po prvním přihlášení si změňte heslo a zadejte svoji e-mailovou adresu. Poté bude Vaše datová schránka připravená k použití.

Uživatel a schránka

V sekci Přihlášený uživatel najdete údaje o uživateli, který je právě v dané chvíli přihlášen – jeho uživatelské jméno a další interní identifikátor, občanské jméno, příjmení a adresu, typ (roli ve schránce) a souhrn jeho práv ke schránce.Uživatelské jméno jste obdrželi spolu s údaji o zřízení datové schránky, heslo jste si již vytvořili sami při prvním přihlášení ke schránce prostřednictvím přiděleného hesla dočasného. PŘIHLÁŠENÍ MOBILNÍM KLÍČEM – přihlašování sejmutím QR kódu pomocí aplikace Mobilní klíč eGovernmentu z mobilního zařízení.

Jak aktivovat iD : V aplikaci přepište kontrolní SMS kód

Spusťte si svoji aplikaci Mobilní klíč eGovernmentu. Po nastavení hesla v ní zvolte Aktivace klíče k Identitě občana a Zřídit účet pomocí návštěvy Czech POINT. Následně zadejte své mobilní telefonní číslo, na které vám bude zaslán kontrolní kód.