Antwort Co bylo za den v týdnu 17 listopadu 1989? Weitere Antworten – Co se stalo 17 listopadu roku 1989

Co bylo za den v týdnu 17 listopadu 1989?
17. listopadu 1989 se čeští studenti shromáždili, aby si připomněli protestní akci konanou téhož dne před padesáti lety proti nacistické okupaci Československa. Studentská demonstrace se rychle proměnila v protest proti despotickému komunistickému režimu a stala se začátkem tzv. sametové revoluce.17. listopadu 1989 je tučným písmem zapsán v naší historii. Připomeňme si události dne, kdy se společnost vzepřela totalitnímu režimu a odstartovala sametová revoluce.

  1. přičtěte den.
  2. pokud je rok přestupný a současně je měsíc buď leden nebo únor, odečtěte 1.
  3. celočíselný zbytek po dělení 7, udává hledaný den týdne (pondělí=1, úterý=2, …, sobota=6, neděle=0)

Co je za datum : Datum dnes: Čtvrtek. 16 Květen 2024. 16/05/2024.

Co se stalo 17 listopad

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva (slovensky Deň boja za slobodu a demokraciu) je státní svátek České republiky a státní svátek Slovenské republiky, který se slaví každoročně 17. listopadu.

Jak probíhal 17 Listopad 1989 : V pátek 17. listopadu se na pražském Albertově sešli studenti pražských vysokých škol. V 15.40 se na Albertově nacházelo přibližně 500 až 600 lidí, ale jejich počet poměrně rychle narůstal nově příchozími. Manifestace začala v 16.00 zpěvem písně Gaudeamus igitur a projevem Martina Klímy z uskupení Nezávislých studentů.

V pátek 17. listopadu se na pražském Albertově sešli studenti pražských vysokých škol. V 15.40 se na Albertově nacházelo přibližně 500 až 600 lidí, ale jejich počet poměrně rychle narůstal nově příchozími. Manifestace začala v 16.00 zpěvem písně Gaudeamus igitur a projevem Martina Klímy z uskupení Nezávislých studentů.

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva (slovensky Deň boja za slobodu a demokraciu) je státní svátek České republiky a státní svátek Slovenské republiky, který se slaví každoročně 17. listopadu.

Jak převést datum na den v týdnu Excel

Na kartě Domů klikněte na rozevírací seznam v seznamu Formát čísla , klikněte na Další formáty čísel a potom klikněte na kartu Číslo . V části Kategorie klikněte na Vlastní a do pole Typ zadejte dddd jako úplný název dne v týdnu (pondělí, úterý atd.)Každoročně dne 6. července připomíná upálení kazatele a reformátora Mistra Jana Husa, ke kterému došlo v roce 1415 na kostnickém koncilu. Připomenutí upálení kněze a reformátora Mistra Jana Husa během kostnického koncilu v roce 1415.Datum v češtině zpravidla píšeme vzestupně a jednotlivé údaje oddělujeme tečkou s mezerou (například: „1. 4. 2017“), měsíc lze psát i slovně („1. dubna 2017“).

Nicméně v určitých případech, jako je oficiální korespondence, je možné zapsat datum bez mezer, a to ve formátu 05.10.2021, 02.08.1999 apod. V takovém případě je vždy den a měsíc dvoumístný – u prvního až devátého dne či měsíce doplníme nulu. V běžném textu však preferujeme výchozí zápis uvedený výše.

Co si pripominame 17. listopadu : Den 17. listopad oslavujeme jako státní svátek v České republice a na Slovensku. Tento den si připomínáme Boj za svobodu a demokracii a důležitou roli, kterou v tomto boji sehráli studenti. V tento den roku 1989 komunistická policie na Národní třídě v Praze tvrdě zakročila proti demonstrujícím studentům.

Proč a jak slavíme 17 listopad : Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva je státní svátek České republiky, který se slaví každoročně 17. listopadu. Lidé si připomínají listopadové studentské demonstrace proti komunistickému režimu v roce 1989. K památníku na Národní třídě pokládají věnce a zapalují svíčky.

Jak v Excelu roztáhnout datum

Vyberte buňku, která obsahuje první datum. Přetáhněte úchyt přes sousední buňky, které chcete vyplnit sekvenčními kalendářními daty. v pravém dolním rohu buňky, podržte stisknuté tlačítko a tažením vyplňte zbytek řady. Úchyty lze přetáhnout nahoru, dolů nebo přes tabulku.

Pokud tedy chci určit, který datum nastane např. 100 dní ode dneška (od 19.1.2016), dám si dnešní datum do buňky A1 a zapíšu vzorec: =A1+100.červenec je dnem, kdy si připomínáme upálení mistra Jana Husa. Bylo to na církevním koncilu v Kostnici v roce 1415. Tehdy byl Jan Hus po několikaměsíčním věznění odsouzen jako kacíř a krutě popraven.

Co se stalo 21 srpna 1968 : V pondělí 21. srpna uplyne 55 let od srpnové okupace roku 1968 vojsky Varšavské smlouvy. Vedle Sovětů se ho účastnili vojáci z Polska, Maďarska a Bulharska. Vojska NDR hranice ČSSR nakonec nepřekročila a stejně se zachovalo Rumunsko a Albánie.