Antwort Proč žloutnou listy vánoční hvězdě? Weitere Antworten – Proč usychá vánoční hvězda

Proč žloutnou listy vánoční hvězdě?
Ztrácí-li poinsettie zelené listy, bývá to nejčastěji způsobeno studeným vzduchem nebo průvanem. Ani jedno teplomilné vánoční hvězdě pocházející z Mexika nesvědčí. Teploty pod 12 °C mohou poinsettii trvale poškodit, proto nikdy nekupujte rostlinu, která byla umístěna v průvanu u dveří květinářství nebo dokonce venku.Poinsettie, pryšec neboli vánoční hvězda ve fotogalerii

Po Vánocích hvězdu seřízněte na výšku kolem 10 centimetrů, dejte ji na světlé a chladnější místo, ideální je pro ni teplota v rozmezí 12 až 14 °C. A mírně omezte zálivku. Od jara až do podzimu ji můžete pěstovat i na zahradě nebo balkoně.Vánoční hvězdu musíte zatemňovat. Aby brakteje zčervenaly, potřebuje poinsetie minimálně 12 hodin absolutní tmy denně, což je o mnoho víc, než je jí u nás v tomto období přirozeně. Od října jí tedy vždy večer nasaďte klobouček (např. papírový kornout nebo pytlík), aby byla ve tmě aspoň 14 hodin denně.

Jak oživit vánoční hvězdu : Vánoční hvězda vám může vydržet mnoho let, vyžaduje však speciální zacházení. Po odkvětu rostlinu přemístěte na chladnější místo, snižte zálivku a nejlépe i vzdušnou vlhkost. V březnu rostlinu seřízněte, klidně i o 10 cm. Na jaře pak rostlinu přesaďte a přes léto ji řádně zalévejte a hnojte, aby pěkně zesílila.

Jak často se má zalévat vánoční hvězda

Orientačně se lze řídit pravidlem, že při standardní pokojové teplotě by měla poinsettie dostat mírnou zálivku každé 2–3 dny. Je-li v pokoji větší teplo nebo je rostlina umístěna v blízkosti topení, bude pravděpodobně nutné ji zalévat každý den.

Jak se správně starat o vánoční hvězdu : Tato květina nepotřebuje moc zalévat. Používejte odstátou vodou a nikdy jí nenechávejte v misce. Vánoční hvězda je také kytka, která nemá ráda průvan a rozhodně byste ji neměli dávat přímo do blízkosti radiátoru. Ideální je udržovat v místnosti teplotu kolem 20 °C, méně než 16 °C nemá tato květina ráda.

Komplexní péče o vánoční hvězdu

Umístěte ji na místo s rozptýleným světlem a teplotou nad 20°C. Vyhněte se přímému slunci a průvanu, který může poškodit rostlinu. Ochrana před chladem: Při převozu z květinářství domů ji chráňte před chladem. Rostlina je citlivá na nízké teploty, takže ji pečlivě zabalte.

Vánoční hvězda je trvalka, které opadají listy a ztratí tak svou krásu a půvab. To je důvod, proč se jí lidé po Vánocích zbaví. Až hvězda odkvete, přesuňte ji na chladnější stinné místo a nezalévejte ji tak často. Zhruba v březnu jí její výhonky zkraťte o 10 centimetrů, přesaďte ji a v létě zalévejte a hnojte.

Jak moc Zalevat vánoční hvězdu

Tato květina nepotřebuje moc zalévat. Používejte odstátou vodou a nikdy jí nenechávejte v misce. Vánoční hvězda je také kytka, která nemá ráda průvan a rozhodně byste ji neměli dávat přímo do blízkosti radiátoru. Ideální je udržovat v místnosti teplotu kolem 20 °C, méně než 16 °C nemá tato květina ráda.Jak se starat o vánoční hvězdu, aby po odkvětu kvetla znovu

Vadí i umělé světlo z pouličního osvětlení nebo rozsvícená lampička v místnosti. Je vhodné rostlinu každý den přes noc zakrýt a tím docílit zbarvení listenů. Se zakrýváním klidně začnete již v září.Kolik vody vánoční hvězda potřebuje Pro běžnou vánoční hvězdu v květináči o průměru 12 nebo 13 cm doporučujeme 100 ml na jednu zálivku. To odpovídá množství vody ve skleničce na šampaňské. Pro miniaturní vánoční hvězdu stačí 10 ml, což je polovina malé skleničky na panáka.

Když si pořídíte vánoční hvězdu, většinou ji považujete za jednoletou rostlinu, která vydrží kvést jen jednu sezónu a pak odumře. Vánoční hvězdy jsou však trvalky a pokud budete chtít, můžete si je nechat doslova několik let a ne pouze jedny Vánoce, jak jste byli možná doteď zvyklí.

Kdy dát do tmy vánoční hvězdu : Minimálně 8 týdnů před vánočními svátky ji musíme nejlépe 14 hodin denně uložit do úplné tmy. Teplota v tomto tmavém období nesmí být příliš vysoká.

Který vánoční stromek vydrží nejdéle : Pokud chcete, aby vám váš stromek vydržel pěkný co nejdelší dobu, sáhnout byste měli určitě po borovici, která vydrží z jehličnanů nejdéle. O něco kratší vydrží jedlička a nejkratší trvanlivost má smrk. Smrky ztrácejí totiž ve vytopených prostorách jehličí mnohem rychleji než ostatní dva zmíněné druhy.

Jak prodlouzit zivotnost vánočního stromku

„Nejvíce životnost prodloužíte, když umístíte stromek do stojánku s vodou. To ale nemá smysl u ofrézovaných stromků, ty totiž vodu nepotáhnou. Je potřeba aby ve vodě byla namočená kůra, protože strom saje tekutinu pletivy pod kůrou,“ radí František Valdman, místopředseda Sdružení pěstitelů vánočních stromků.

Živý stromek v květináči

V teplé a suché místnosti by neměl zůstat déle než týden. Pozor, ale změna teploty by měla být pozvolná. Začněte v chladnější chodbě nebo garáži, kde je tak kolem 10°C. Po několika dnech ho přeneste do předsíně.Jak dlouho vydrží vánoční stromeček Při vhodné péči a pravidelném doplňování vody vám může vánoční stromek vydržet až dva měsíce.

Který stromeček vydrží nejdéle : Bez debat, že umělý stromek vydrží nejdéle. Z řezaných vás určitě dlouho dobu bude těšit kavkazská jedle, jejíž jehlice nepíchají. Pak následuje borovice. A až na konci je stříbrný i klasický smrk pichlavý.