Antwort Čím krmit štěně? Weitere Antworten – Co muze jíst štěně

Čím krmit štěně?
Pro pejsky se nejlépe hodí vařená rýže nebo těstoviny s libovým masem a zeleninou, jako je mrkev, řepa či kedlubna. Jídlo nikdy nesolte, ani nepřidávejte koření, psům totiž nesvědčí. Před podáváním nechte dlabanec zchladnout na pokojovou teplotu.Do věku 3-4 měsíců se doporučuje krmit štěně 4krát denně. Od 4 do 6 měsíců můžete dávku snížit na 3krát denně. Od 6 měsíců do 1 roku podávejte stravu 2krát denně. Ve věku 1 roku psa je možné krmit psa již jen 1krát denně nebo nechat porci rozdělenou na 2 – ranní a večerní.Co nesmí štěně

Vedle již dvou zmiňovaných se jedná také o hrozny, avokádo, ořechy, exotické ovoce, cibuli, česnek či houby. Mezi potraviny, které se pro krmení nedoporučují, patří také citrusy a rajčata, jelikož mohou způsobit žaludeční potíže.

Čím krmit 5 týdenní štěně : Proces odstavení většinou trvá kolem 10 dní. Pokud budete štěněti dávat granule pro štěňata, přidejte teplou vodu a rozmačkejte granule do kašovité konzistence. Štěňata potřebují alespoň 4 malé porce denně. Během 5-6 týdne můžete začít krmit štěňata pevnou stravou nebo granulemi pro štěňata.

Kdy muze štěně tvaroh

V osmi týdnech (tedy v době, kdy jdou k novým majitelům) již štěňatům stačí pouze tento druh stravy. Od osmi týdnů do půl roku je vhodné krmit štěně čtyřikrát denně. Vydatná snídaně by měla obsahovat tvaroh nebo jogurt, piškoty, případně bílé pečivo, dopolední svačina vařené maso se zeleninou (např. strouhanou mrkví).

Jaké maso vařit štěněti : Maso krmíme jakékoli – jak svalovinu, tak vnitřnosti. Není vhodné krmit štěně pouze svalovinou v domění, že je to krásné a "čisté" maso. Naopak by jsme tak pejskovi spíše ublížili! Střídejte maso i vnitřnosti nebo ještě lépe, dávejte rovnou směsy svaloviny a vnitřností.

Nejdůležitější fakta ve zkratce: Pro čtyřnohé kamarády je vhodná jedna až dvě polévkové lžíce tvarohu denně. Většina mléčných výrobků, jako jsou sýry nebo jogurty, není pro psy vždy vhodná.

Maso krmíme jakékoli – jak svalovinu, tak vnitřnosti. Není vhodné krmit štěně pouze svalovinou v domění, že je to krásné a "čisté" maso. Naopak by jsme tak pejskovi spíše ublížili! Střídejte maso i vnitřnosti nebo ještě lépe, dávejte rovnou směsy svaloviny a vnitřností.

Jakou zeleninu nesmí pes

Obecně platí, že k zakázané zelenině patří avokádo, pórek, lilek, česnek, cibule, syrové brambory, luštěniny či ředkev. Velmi sporná jsou rajčata, která podle mnohých do psího jídelníčku nepatří, avšak existují také názory, že pejskovi rajče v malém množství neuškodí.Pokud vše probíhá bez komplikací a fena má dostatek mléka, první příkrmy mlékem (případně kaší) začínají zhruba od 3. – 4. týdne věku štěňátek. V případě, že máte štěňátek hodně, mají viditelně hlad, málo přibírají, jsou neklidná a fena má mléka nedostatek, můžete začít s příkrmy okamžitě.Nevhodné je neupravené kravské mléko, jelikož většina psů není schopna trávit laktózu. Ale kromě mléka v jeho „syrové“ formě můžeme podávat cokoli – acidofilní mléka, tvarohy, kefíry, jogurty, podmáslí, zakysanou smetanu, kozí a ovčí mléko a výrobky z nich. Nepoužíváme ale odtučněné a ochucené výrobky.

Pokud je základem jeho jídelníčku kvalitní jídlo, pak je optimální množství jeden žloutek týdně.

Co by pes neměl jíst : Nevhodné potraviny pro psy

  • Umělé sladidlo xylitol. Xylitol způsobuje uvolňování inzulínu v těle.
  • Čokoláda. Čokoláda obsahuje methylxantiny, které jsou pro psa toxické.
  • Alkohol. Alkohol má na játra a mozek psa stejný vliv jako u lidí.
  • Kofein.
  • Vařené kosti.
  • Muškátový oříšek.
  • Makadamové ořechy.
  • Skořice.

Co dát psovi do granulí : První důvodem pro přidání konzervy ke granulí je tedy zvýšení potravní atraktivnosti a zpestření jídelníčku. Konzervy obsahují poměrně velké množství vlhkosti. Proto je další výhodou přidávání konzervy ke granulím hydratace psa, která se hodí hlavně při výkonu nebo teplém počasí.

Co nikdy nedávat psům

Další nevhodné potraviny pro psy jsou:

  • ořechy.
  • cibule.
  • česnek.
  • kofein a nápoje s jeho obsahem.
  • slané jídlo.
  • kuřecí kosti.
  • zbytky lidského jídla (kořeněné, mastné, tučné, ostré)


Štěňátka mini plemen přechází na dospělé granule cca v 8 měsících, malá plemena v 10 měsících a střední plemena okolo 12. měsíce věku. Obří plemena potřebují štěněcí stravu někdy i do 2 let věku, pro správný vývoj kostí a kloubů.Nejdůležitější fakta ve zkratce: Pro čtyřnohé kamarády je vhodná jedna až dvě polévkové lžíce tvarohu denně. Většina mléčných výrobků, jako jsou sýry nebo jogurty, není pro psy vždy vhodná.

Kdy muze stene tvaroh : V osmi týdnech (tedy v době, kdy jdou k novým majitelům) již štěňatům stačí pouze tento druh stravy. Od osmi týdnů do půl roku je vhodné krmit štěně čtyřikrát denně. Vydatná snídaně by měla obsahovat tvaroh nebo jogurt, piškoty, případně bílé pečivo, dopolední svačina vařené maso se zeleninou (např. strouhanou mrkví).