Antwort Kdy zasadit cibulky begonie? Weitere Antworten – Kdy nasadit begonie
Hlízy begónií si již od začátku března můžeme nechat naklíčit při teplotě 15-20ºC v tmavé místnosti. Po objevení klíčku přistoupíme k zakořenění hlízy. Připravíme si pěstební substrát složený ze 2/3 rašeliny a 1/3 písku. Pokud sázíme hlízu bez klíčku, vždy dbáme na to, abychom ji nevysadili obráceně.Jedná-li se o Begonia tuberhybrida (hlíznaté velkokvěté), tak doporučuji vysadit 3, max. 4 rostliny. V případě Begonia semperflorens, které jsou menší, můžete vysadit 5 až 6 rostlin.A jaký substrát zvolit Begonie vyžaduje půdu, která je bohatá na živiny, je dostatečně kyprá a má rašelinný základ. Nezapomeňte také na dostatečnou zálivku, substrát by měl být stále vlhký.
Kdy vysévat plačící begonie : Semena begónií se vysazují v lednu nebo únoru do mělkých nádob na povrch substrátu a uchovávají v místnosti s teplotou 20–24 °C. Naklíčená semena se přesazují do nádob s rašelinou. Rostlinám v této fázi prospívá vyšší vzdušná vlhkost. Stejně tak substrát udržujte stále vlhký.
Jak zasadit cibule begonie
Jak sázet begónie
Zakoupené hlízy vysazujte koncem zimy až začátkem jara do rašelinového substrátu s podílem písku asi 5 cm pod povrch, když vyraší, zeminu přisypte. Ven je vysazujte až v polovině května, když už nehrozí mrazy. Nesnášejí sucho a přílišné teplo. V oblibě mají vysokou vzdušnou vlhkost.
Jak pěstovat pokojové begonie : Zálivka a hnojení begonií
Begonie mají rády vlhkou půdu, ale nesnáší přemokření. Zalévejte je pravidelně, vždy v okamžiku, kdy povrch substrátu začne vysychat. Begonie mají rády vlhko, takže při zálivce se nebojte polít i listy, aby se zvýšila celková vlhkost a kolem rostlin se utvořilo vhodné vlhké mikroklima.
Kolik sazenic do jednoho truhlíku Při výsadbě muškátů do truhlíku platí pravidlo, že do truhlíku v délce 60 cm sázíme 5 až 7 rostlin. Rostliny se rozrostou a vytvoří záplavu květů.
Pro bohaté kvetení se begonie během léta přihnojují tekutým hnojivem pro pelargonie, mají podobné nároky na živiny. Většina begonií uvítá vyrovnanou zálivku, rozhodně jim nesvědčí přemokření. Jejich odkvetlé květy nemusíte speciálně odstraňovat, postupně opadávají samy.
Jak dlouho vydrží begonie
Hlíznaté begonie, jako jedny z mála balkonových rostlin, obvykle bohatě kvetou i koncem září, což jim vydrží až do prvních mrazíků.Sázení lilií na zahradu
Lilie patří mezi letní cibuloviny, a ty se vybarvují v červnu a v červenci. Sázejí se buďto na podzim, v říjnu, nebo v prosinci, nebo na jaře před začátkem dubna. Nesmíte je ale sázet v období mrazíků. Teplota pod bodem mrazu by mohla cibulky poškodit.Kdy cibulky květin zasadit
Vysazujte je proto na podzim. Narcisy, sněženky a bledule vysaďte už v půli září. S výsadbou tulipánů, krokusů a okrasných česneků počkejte do října. Podzimním krokusům se bude dařit lépe, když je vysadíte až na jaře nebo na začátku léta.
Zakoupené hlízy vysazujte koncem zimy až začátkem jara do rašelinového substrátu s podílem písku asi 5 cm pod povrch, když vyraší, zeminu přisypte. Ven je vysazujte až v polovině května, když už nehrozí mrazy. Nesnášejí sucho a přílišné teplo. V oblibě mají vysokou vzdušnou vlhkost.
Jak se starat o begonie v zimě : Zazimování venkovních begonií: Zde se opět řiďte konkrétním druhem begonií. S blížícím se podzimem omezte zálivku a před prvními mrazy seřízněte listy a stonky. Hlízy pak můžete vykopat a nechat přezimovat v suchu a temnu. Begonie s kořenovým systémem lze taktéž vykopat a na zimu přenést domů.
Co do truhlíků k Muškátům : Truhlíky by měly být samozavlažovací. Je proto dobré pěstovat je s rostlinami, které je nejen zajímavě tvarově nebo barevně doplňují, ale které také k růstu a kvetení potřebují podobné podmínky. Jsou to například aksamitníky, krásnoočka, ostálky, dvouzubce, gerbery, dvoutvárky nebo libory (lantany).
Kdy koupit sazenice muškátů
V prodeji bývají nakvetlé sazenice k dostání od poloviny dubna až do června. Čím větší si koupíte, tím bude sazenice dražší, ale okna vám ozdobí hned. Výhodou je, že pelargonie si můžeme celkem snadno sami namnožit řízkováním.
Hnojení (jak a čím): Před výsadbou zapravte do záhonu uzrálý kompost nebo minerální hnojivo. Další hnojení by mělo probíhat ve třech cyklech – když má rostlina dva listy, poté za 14 dní a naposled na konci června. Cibule nesnáší přímé hnojení chlévskou mrvou a chloridem draselným, který by ji mohl spálit.Zakoupené hlízy vysazujte koncem zimy až začátkem jara do rašelinového substrátu s podílem písku asi 5 cm pod povrch, když vyraší, zeminu přisypte. Ven je vysazujte až v polovině května, když už nehrozí mrazy. Nesnášejí sucho a přílišné teplo. V oblibě mají vysokou vzdušnou vlhkost.
Jak uchovat begonie na zimu : Zazimování venkovních begonií: Zde se opět řiďte konkrétním druhem begonií. S blížícím se podzimem omezte zálivku a před prvními mrazy seřízněte listy a stonky. Hlízy pak můžete vykopat a nechat přezimovat v suchu a temnu. Begonie s kořenovým systémem lze taktéž vykopat a na zimu přenést domů.