Antwort Kdy vyndat hlízy begonií? Weitere Antworten – Kdy vyndat begonie

Kdy vyndat hlízy begonií?
Hlízy begonií určené k zazimování vyndávejte ze zeminy ideálně koncem října. Najdete je těsně pod povrchem, proto dejte pozor, abyste je nepoškodili. I když už v tomto případě nemusíte přímo řešit jak pěstovat begonie, hlízy této rostliny očistěte od zeminy a odstraňte z nich zbytky stonku a kořenů.S blížícím se podzimem omezte zálivku a před prvními mrazy seřízněte listy a stonky. Hlízy pak můžete vykopat a nechat přezimovat v suchu a temnu. Begonie s kořenovým systémem lze taktéž vykopat a na zimu přenést domů.Hlízy begonií vyndáváme z půdy opět na konci léta, a to před příchodem prvních mrazíků a uskladníme je do rašeliny nebo jednotlivě zabalíme do novinového papíru a schováme např. ve studené chodbě. Teplota pro přezimování by měla být do 15 °C, v nižší teplotách budou hlízy přežívat lépe.

Jak často zalévat begonie : Zalévání: Zalévejte begonie pravidelně, ale nedovolte, aby substrát byl přemokřený. Nedovolte, aby kořeny byly dlouhodobě v záplavě. Nechte substrát na povrchu mírně uschnout mezi zaléváním. Vlhkost: Begonie mohou prosperovat při vyšší vzdušné vlhkosti.

Kdy kvetou begonie

Begonie kvetou téměř po celý rok a s výjimkou fialové a modré barvy snad ve všech dalších barevných variantách. Již začátkem května se rozvíjejí první poupata na rostlinách, pěstovaných v závětrných místech. K odpočinku se po dlouhém kvetení ukládají až koncem října.

Jak dlouho vydrzi begonie : Má elegantní úzké listy a špičaté květy na masitých červených stvolech vydrží kvést od května až do konce října. Vytváří kompaktní, husté převisy, proto nejlépe vynikne v truhlíku či závěsné nádobě. Kvetou v polostínu, dokonce i ve stínu kde jiné letničky nekvetou.

Vyhovuje jim tmavé, chladné místo od 0 do 10 °C. Přibližně v únoru hlízy vyjmeme, očistíme a připravíme se na sázení begonií. Informujte se o výsadbě begonie ze semene, např. u známé begonie voskovky, spíše pěstované jako letnička.

Zazimování hlíz kan

Rostliny vyryjeme ze záhonu a zeminu na hlízách a kořenech necháme. Určitě ji neodstraňujeme. Nožem poté odřízneme nadzemní část, cca 10 cm nad oddenky a očistíme od listů. Vyryté hlízy je poté třeba uložit do tmavé místnosti v takovém stavu, ve kterém byly vyjmuté ze země.

Jak pěstovat begonie v bytě

Ideální teplota se pohybuje mezi 18–25 °C. Na chladnějším stanovišti mohou rostlině v zimě opadat listy. Begonie zaléváme podle potřeby, ale vyvarujeme se jak přeschnutí, tak přemokření substrátu. Hnojíme stejným hnojivem jako jiné listem okrasné pokojovky, a to nejlépe tekutou formou každých 14 dnů.Očištěnou hlízu (od zbytků a starých kořínků) si připravíme koncem února až začátkem března následovně: Dáme ji naklíčit při teplotě 15-20 ºC do tmavé místnosti. Po objevení klíčku přistoupíme k zakořenění hlízy.Ideální teplota se pohybuje mezi 18–25 °C. Na chladnějším stanovišti mohou rostlině v zimě opadat listy. Begonie zaléváme podle potřeby, ale vyvarujeme se jak přeschnutí, tak přemokření substrátu. Hnojíme stejným hnojivem jako jiné listem okrasné pokojovky, a to nejlépe tekutou formou každých 14 dnů.

Březen. Zlatice, lýkovce, dřín obecný, drobné cibuloviny, krokusy, sněženky, bledule, brambořík abchazský, prvosenky, talovíny, jaterníky, pupkovec, plicníky, devětsily, čemeřice.

Jak vypadá hlíza begonie : Hlíza begónie je chlupatá a tmavě hnědá; její horní část je plochá s malými hlízkami – to jsou pupeny, z nichž vyrůstají výhonky. Spodní část hlízy je zaoblenější. Při výsadbě hlíz begónie je zásadní nezaměňovat horní a spodní část.

Kdy se zazimování : Otázku, kdy je třeba zahradu zazimovat, není přitom těžké zodpovědět: Ideální období nastává od poloviny října do začátku listopadu. Poté je třeba začít pracovat na trávníku, záhonech, keřích, stromech a živém plotu.

Jak zazimovat Káňů v květináči

Jestliže jste je pěstovali v květináčích, nemusíte je z hlíny vyndávat. Nadzemní části odřízněte asi deset centimetrů nad oddenky a odstraňte všechny zbytky listů. Hlízy uložíme do bezmrazé tmavé místnosti i s balem, tak, jak jste je vyryli.

Sázíme je asi 10-15 cm od sebe. Substrát by k nim měl přiléhat, ale nesmí zakrýt jejich svrchní, prohloubené strany, aby výhony nezahnívaly. Povrch opatrně zalijeme, nejlépe odraženou vodou a misku postavíme do temna, hlízy vyraší při teplotě 15-20 °C. Na světlo je dáme, až se objeví klíčky.Březen. Zlatice, lýkovce, dřín obecný, drobné cibuloviny, krokusy, sněženky, bledule, brambořík abchazský, prvosenky, talovíny, jaterníky, pupkovec, plicníky, devětsily, čemeřice.

Co kvete na jaře jako prvni : Skutečně jsou právě květy sněženek těmi prvními v zahradách. Něžné bílé kvítky s drobnou zelenou kresbou vykvetou často dokonce ještě pod sněhem a zazáří, sotva sníh začne roztávat. Nejlépe se sněženkám daří v kypré a humózní (výživné) půdě pod listnatým stromem. Mají rády dostatek vláhy a velmi rychle se množí.