Antwort Jak se starat o umělý trávník? Weitere Antworten – Co dát pod umělou trávu

Jak se starat o umělý trávník?
Podloží musí být pevné a zbavené ostrých hran (kamenů, kořenů, apod.) a jiných nečistot. Čím rovnější a hladší podklad, tím lepší výsledný estetický dojem. Jako poslední vrstva pod umělým trávníkem se doporučuje 20 – 30 mm drceného kameniva, velikosti zrna cca 0,5 – 2 mm, pokud to umožňuje místo pokládky.Kartáčování a osvěžení umělého trávníku

V zimě, kdy nepoužíváme zahradu, terasu nebo balkón, je tento typ péče zbytečný. Umělá tráva, nevyžaduje zalévání, ale v jarním a letním období by se měla postříkat vodou, aby ji očistit od prachu a snížit teplotu, pokud bude příliš horko.Životnost umělé trávy závisí na typu, který si vyberete a také na zátěži při používání. Při dobrém zacházení i nejlevnější tráva může vydržet několik let v dobrém stavu a kvalitnější trávy vydrží i desetiletí.

Jak zlepsit kvalitu trávníku : V závislosti na intenzitě výskytu je zapotřebí učinit různá opatření. Okamžité hnojení hnojivem s obsahem dusičnanů (tekuté hnojivo a hnojivo s dlouhodobým účinkem), zlepšení struktury půdy aktivací půdních kultur, urychlení tvorby humusu jakož i odstranění zhutnělé půdy.

Čím zasít trávník

Výsev travních semen

Pro výsev travních semen (přibližně 25 g/m² až 50 g/m²) zvolte den s co nejmenším větrem. Práci vám usnadní rozmetadlo. Semena můžete také zasít ručně. Při výsevu dbejte na to, abyste travní semena vysévali rovnoměrně.

Čím Dosypat trávník : Na začátku května doporučujeme udělat přesev celého trávníku dávkou cca 3 kg/100 m2. Tím se oživí původní směs trav v trávníku. Bez dosevu začnou postupem času převládat jenom silnější druhy, které nám ale nemusí vždy vyhovovat. Dosev je dobré udělat opět po vertikutaci a spolu s další dávkou hnojení.

Obnovu trávníku můžeme provádět od dubna do konce října. Měli bychom však vždy přihlédnout k půdně klimatickým podmínkám (letní výsevy vyžadují vydatnou závlahu). Trávník obnovujeme vyhrabaný v pokoseném stavu, při výšce cca 20 až 40 mm. Z dosévaných míst v trávníku odstraníme veškeré organické zbytky a kameny.

Trávník obnovujeme vyhrabaný v pokoseném stavu, při výšce cca 20 až 40 mm. Z dosévaných míst v trávníku odstraníme veškeré organické zbytky a kameny. Trávník můžeme popřípadě prořezat vertikutačními hráběmi do hloubky cca 2 až 4 mm. Těžší půdy vylehčíme křemičitým pískem, lehké půdy obohatíme například rašelinou.

Jak často zalévat zasety trávník

Nově vyseté travní semeno musíte udržovat rovnoměrně vlhké zejména během prvních 3-4 týdnů. Při zalévání držte proud vody směrem nahoru, aby se mohla voda rovnoměrně snášet shora dolů. Výhodou tohoto postupu je, že se travní semeno výrazně neodplavuje a voda se ještě může ve vzduchu mírně ohřát.Vápnění trávníku se používá pro odstranění mechu. Ten se tvoří na ostíněných místech s kyselou půdou. Hašené vápno z českého nebo dolomitického vápence snižuje kyselost půdy a vytváří optimální pH.Na začátku května doporučujeme udělat přesev celého trávníku dávkou cca 3 kg/100 m2. Tím se oživí původní směs trav v trávníku. Bez dosevu začnou postupem času převládat jenom silnější druhy, které nám ale nemusí vždy vyhovovat. Dosev je dobré udělat opět po vertikutaci a spolu s další dávkou hnojení.

Klíčem je vertikutace

Proveďte proto vertikutaci a trávník provzdušněte. Budete k tomu potřebovat nástroj zvaný vertikutátor. Nože vertikutátoru proříznou travní drny a zbaví trávník plevele, mechu, plsti z trávy a odumřelých rostlin. Díky tomu se pak ke kořenům dostanou živiny a pažit může dýchat.

Jak založit nový trávník na starém : 2. Příprava půdy a likvidace starého trávníku

  1. Půdu na celé ploše zorejte nebo hluboce zryjte – zkypřete ji minimálně do hloubky rýče.
  2. Odstraňte kameny a zbytky stavebních materiálů.
  3. Trávníky potřebují lehčí půdu.
  4. Přidejte do půdy trávníkové hnojivo a opět zaryjte nebo zaorejte.
  5. Zarovnejte půdu pomocí hrábí.

Kdy Zalevat trávník ráno nebo večer : Ideální doba k zavlažování většiny trávníků je časně ráno. Tráva bude mít celý den na vyschnutí a voda se hned nevypaří, protože slunce ještě nemělo čas trávník vyhřát. Ovšem hospodárnější volbou je zavlažování trávníku večer.

Kdy dát vápno na trávník

Vápněním proti mechu a plevelu

Jedná se o oblíbený způsob boje proti plevelu a mechu, který si libuje v místech s kyselou půdou. Abyste si nezpůsobili škodu, začněte s vápněním mimo vegetační období, to znamená brzy na jaře, kdy už roztál sníh, ale tráva ještě neroste. Ideální je opět přelom února a března.

Na menších plochách to můžete udělat ručně nebo použít rozmetadlo, které je součástí našich menších balení COMPO. Pokud je třeba doset větší plochy, doporučujeme použít posypový vozík. V ideálním případě použijte pro dosev stejnou směs osiva, jakou jste použili pro založení trávníku.Nejvhodnější dobou pro výsev trávníku jsou jarní měsíce (duben-květen) či konec léta (konec srpna-září).

Kdy poprvé hnojit nový trávník : Kdy hnojit trávník po zasetí

Na otázku „kdy hnojit nový trávník” odpovídáme, že po prvním sekání. Buď můžete nechat posekanou trávu ležet jako mulčovací materiál, nebo aplikovat trávníkové hnojivo. Nikdy ho však nedávejte na čerstvě posekaný trávník.