Antwort Jak se starat o Nasadova vejce? Weitere Antworten – Jak Uchovavat Nasadova vejce
Vejce uchovávejte v místnosti, kde je teplota cca 15°C a při vlhkosti okolo 60 %. Násadová vejce hrabavé drůbeže skladujte maximálně 10 dní, aby nedocházelo k poklesu líhnivosti. Vodní drůbež snáší dlouhodobé skladování vajec za dobrých podmínek o něco lépe, můžete je skladovat až 30 dní.První kontrola: První prosvěcování by mělo proběhnout kolem osmého dne inkubace. Vyjměte násadové vejce z líhně a položte ho na prosvětlovačku. Důkladně si prohlédněte skořápku. Zdravé a oplozené vejce by mělo ukazovat jasnou cévní strukturu a postupně se vyvíjející embryo.Vejce se otáčí ručně, jedno po druhém, minimálně dvakrát denně, o 180°, maximálně se otáčí jednou za hodinu. První otočení se provede třetí den inkubace, a poslední otočení se provádí tří dny před uplynutím inkubačního období podle instrukcí k líhnutí dle typu vajec.
Kolik vajec dát pod Kvocnu : Maximálně se pod kvočnu vejde 12 až 19 vajec podle velikosti plemene. Ale nepřehánějte to! Těch 12 vajec bohatě stačí! Žádné by nemělo vykukovat ven, aby nezastydlo.
Jak dlouho vydrží slepice bez vody
Krmivo je sice důležité, nicméně voda k přežití je důležitější. Bez jídla slepice vydrží i několik dní, bez vody ovšem většina z nich zemře do 3 dnů. A nezachrání je ani voda z kaluží. Vždy je totiž nutné, aby voda, kterou mají k dispozici byla pitná, čistá a co nejčerstvější.
Která slepice snáší Dvoužloutková vejce : Jsou plemena slepic, která snáší dvoužloutková vejce častěji Ano, jsou to hlavně hybridy. Víme bezpečně, že se to mnohem častěji stává u plemen hybridů Lohman a Isa Brown. Je zajímavé, že to nejsou žádná obří plemena, ale skvělé nosnice, které snášejí kolem 300 vajec ročně.
I vejce natvrdo se mohou vkládat rovnou do vařící vody, v takovém případě se vaří devět minut, což je dostatečná doba k provaření bílku i žloutku. Vejce, která chceme uvařit natvrdo, se ale dají vložit i do studené vody a přivést k varu, jakmile začne voda vřít, vypneme plotýnku a vejce necháme ve vodě 10 minut dojít.
Prosvěcování vajec probíhá tak, že vejce přiložte těsně na prosvětlovačku, aby světlo pronikalo přes skořápku. U oplozených vajec je poměrně zřetelně vidět zárodečný terčík od kterého vedou vlásečnice cév.
Kdy začít otáčet vajíčka v líhni
Začněte otáčet!
Od třetího dne líhnutí křepelek je důležité začít vajíčka otáčet minimálně 2x denně, aby se zabránilo přilepení vyvíjejícího ho se embrya na skořápku. Pokud máte líheň s automatickým otáčením, tím lépe pro Vás, protože na otáčení vajec nebudete muset vůbec myslet.Tmavá vejce je proto nutné kontrolovat již 4 – 5 den inkubace. Světlá vejce je možné prosvítit 7 – 10 den, později to již není možné, pod lampou není nic vidět.Jestliže chcete období bez snášky urychlit, je žádoucí kvočnu oddělit od hejna a odnést ji například do chléva, nebo do velké králíkárny bez podestýlky. Ta přináší kvočnám teplo, které délku kvokání podporuje.
Slepice začínají snášet ve věku 20 až 22 týdnů, tedy zhruba po pěti měsících. Tento věk se však může lišit podle plemene, prostředí a stravy. Lehká a středně těžká plemena, která byla vyšlechtěna pro vysokou produkci vajec, začínají snášet dříve než těžká plemena, která jsou spíše masná nebo ozdobná.
Jak často měnit vodu slepicím : Vodu byste slípkám měli měnit denně a pítko pravidelně a důkladně čistit a dezinfikovat. Napáječka pro slepice by měla jít rozebrat tak, abyste ji byli schopni vyčistit skutečně důkladně. Vodu můžete doplňovat také přípravkem Acidomid, který slouží jako prevence proti množení bakterií, plísní a dalších škodlivin.
Co dát slepicím do vody aby nezamrzla : Zajistit dostatek pitné vody a zajistit aby nezamrzla!
Doporučuji přidávat ocet do vody – cca 1 lžíci na litr vody.
Proč mají slepice malá vejce
Vedle nedostatku bílkovin a vápníku, slepice s nedostatkem dalších minerálů také často snášejí malá vejce. Je důležité zahrnout do stravy slepic různé druhy ovoce a zeleniny, které jim poskytnou potřebné vitamíny, minerály a živiny. Vůbec nejdůležitější je kvalitní krmná směs, ta musí být základ.
Slepice začínají snášet ve věku 20 až 22 týdnů, tedy zhruba po pěti měsících. Tento věk se však může lišit podle plemene, prostředí a stravy. Lehká a středně těžká plemena, která byla vyšlechtěna pro vysokou produkci vajec, začínají snášet dříve než těžká plemena, která jsou spíše masná nebo ozdobná.Aby vejce při vaření neprasklo, doporučuji použít tyto triky:
- Vejce před vařením vytáhni s dostatečným předstihem z lednice a nechej je ohřát na pokojovou teplotu.
- Do vody dej sůl nebo ocet.
- Širší konec vejce propíchni špendlíkem nebo ostrým tenkým hrotem.
- Vejce začni vařit ve studené vodě.
Proč se dává sůl do vody při vaření vajíček : Je také dobré dávat vejce do vody hned a ne až se začne vařit, protože náhlá změna teploty by mohla skořápku poškodit. I když se to může zdát zbytečné, je třeba vodu řádně osolit, sůl skořápku ochrání a udělá ji měkčí a pružnější.