Antwort Jak se starat o jasmínu v květináči? Weitere Antworten – Jak pěstovat jasmín v květináči

Jak se starat o jasmínu v květináči?
Vyžaduje světlé stanoviště, snese i jemné sluneční paprsky, ideální je stanoviště u východního okna. Přes léto je možné rostlinu letnit, ven ji přemístěte až po posledních mrazících. Vyhovují jí běžné pokojové teploty, přes zimu jí však dopřejte klid a teplotu 8 – 9 °C.Jasmín – Jasminum

  • Umístění Světlé a vzdušné místo, ne přímé slunce, spíše chladnější stanoviště. V zimě 5 – 10 C.
  • Péče. Udržovat zeminu přiměřeně vlhkou, často rosit. Hnojení během jara a léta každý týden.
  • Ostatní Pokojový jasmín velmi silně voní, kvetení prodlouží chladnější stanoviště. Lze pořídit i ve fialové barvě .

zalévání jasmínu

V létě je důležité, aby půda zůstala vlhká, proto zalévejte každé 2 dny. Na podzim zalévejte méně často. V zimě dbejte na to, aby půda mezi zálivkami trochu vyschla, k tomu ji zalévejte maximálně 2x za 7 dní. Pokud jasmín kvete v zimě, zalévejte jej jednou za 5 dní.

Kdy a jak stříhat jasmín : Jasmín se běžně neřeže, pokud ale vysloveně překáží, pak jej můžete cca o 1/3 max. zakrátit. U wistárie je pro podporu kvetení třeba boční výhony sestřihnout na 2-3 pupeny nyní v předjaří. U Popínavé růže na konstrukci se zakracují postranní výhony o 1/3 až 1/2 též v tomto období, hlavní terminál se zachovává.

Jak Zalevat jasmín

Zálivka: Zalévejte jasmín pravidelně, zejména během horkých období. Ujistěte se, že půda je stále vlhká, ale ne zamokřená. V zimních měsících zálivku snižte, ale nechte půdu mírně vlhkou. Hnojení: Jasmín popínavý ocení pravidelné hnojení.

Co se dá pěstovat v květináči : Patří mezi ni např. lilek, fazole, chilli, okurky, brambory, dýně, kukuřice, melouny, papriky, ředkvičky, rajčata, cuketa a cukrový hrášek. Středomořské bylinky jako šalvěj, oregano, rozmarýn a tymián jsou na jižně orientovaném balkónu také ve svém živlu.

Jak zasadit jasmín

V teplejších oblastech se jasmíny vysazují na podzim, v těch chladnějších pak spíše na jaře. Máme-li keř v květináči, přesazujeme je každoročně. Staré rostliny už stačí přesadit jednou za 3 roky.

Květ. Oboupohlavné, bílé, vonné, čtyřčetné, asi 3 cm velké květy jsou uspořádané do hroznů. Kvete od května až do července.

Proč mi nekvete jasmín

Vlhkost: Jasmín má rád vlhké prostředí, takže byste měli pravidelně rosit listy nebo postavit rostlinu na misku s vodou a kamínky, aby se udržovala vysoká vlhkost. Substrát: Rostlina jasmínu potřebuje živný substrát s dobrou drenáží, aby se zabránilo nadměrnému zalévání.Výsadba rostlin ve velkých květináčích na terase

Do květináče můžete vysadit letničky, trvalky, malé keříčky i zakrslé stromky. Pro takové pěstování máte k dispozici jehličnaté i listnaté stromky a keře, a také široký výběr trvalek a letniček. Zajímavou možností mohou být sloupovité ovocné stromky.Rostlinku v květináči namočte do vody, nebo pořádně polijte, aby se snadno uvolnila. Pak opatrně rozrušte kořenový bal. Do nádoby, kde ji budete pěstovat, dejte drenáž, trochu substrátu, do ní položte rajče a zasypte zbylým substrátem. Zem udusejte a k rostlince zároveň "zasaďte" kolík, ke kterému ji později přivážete.

Kvete na jednoletých výhonech, po odkvětu jej zkrátíme zhruba o třetinu délky. Stanoviště jasmín nahokvětý vyžaduje na plném slunci, a pokud ho nemá dostatek, špatně kvete a je slabší. Lze pěstovat téměř v jakékoliv půdě, příliš vybíravý není, snese dokonce i horší jílovitou, ideální je však písčitohlinitá.

Jak se množí jasmín : Množení Jasmín můžete množit řízky, ty nechejte zakořenit při stálé pokojové teplotě a při vyšší vlhkosti. Pro rychlé zakořenění a rozvoj kvalitního kořenového systému použijte vhodný přípravek, vyzkoušejte třeba Lignohumát.

Co s jasmínem v zimě : Aby mohl jasmín nahokvětý vykvést již následující zimu, je třeba jej vysadit na jaře. A jelikož kvete na jednoletých výhoncích, doporučuje se po odkvětu zkrátit výhonky o přibližně jednu pětinu délky. I když tomuto jasmínu opadají na podzim listy, nevypadá nudně ani v období před násadou květů, jelikož má zelené větve.

Čím obarvit květináč

Když budete mít květináče v interiéru, můžete sáhnout po jakékoliv z interiérových barev, např. Finkolora Essence či Optiva Colour. Když si chcete svým obnoveným květináčem zkrášlit terasu či zahradu, použijte barvy, které odolávají povětrnostním vlivům, např. Finkolora Facade nebo Finngard Concrete.

Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.Zalévání – většinou jedenkrát denně, podle počasí, v létě klidně 3-5 litrů vody denně do jedné nádoby. Před kratší dovolenou zaleju tak, že rajče „plave“ ve vodě, vždy se obešlo bez problémů, nehnije. Hnojení – sázím do zahradnického substrátu, který obsahuje hnojivo na 6 týdnů.

Jak velký květináč na keříčková rajčata : Vhodné jsou zejména koktejlová rajčata, divoká rajčata nebo keříčková rajčata. Při pěstování rajčat v květináčích je důležité, aby byl květináč dostatečně velký. Rajčata mají hluboké kořeny a potřebují prostor. Květináč by měl mít průměr 30-40 cm a objem alespoň 15 litrů pro jednu rostlinu rajčete.