Antwort Jak se starat o begonie v zimě? Weitere Antworten – Jak uchovat begonie na zimu

Jak se starat o begonie v zimě?
Hlízy vyrýváme s balem, abychom je nepoškodili. Jednotlivé vyryté hlízy skládáme vedle sebe do truhlíku či do lísky, které pak přeneseme na místo s teplotou kolem 18 °C, třeba pod parapet do skleníku, do prádelny nebo na jiné vhodné stanoviště. Hlízy nezaléváme, nepotřebují ani světlo.Již v únoru je dobré hlízy vyndat, zkontrolovat jejich stav a poté zasadit do připraveného substrátu. Po vyrašení můžete začít s pravidelným hnojením. Ven je dobré dát rostliny až v květnu, když nehrozí mrazíky.Ideální teplota se pohybuje mezi 18–25 °C. Na chladnějším stanovišti mohou rostlině v zimě opadat listy. Begonie zaléváme podle potřeby, ale vyvarujeme se jak přeschnutí, tak přemokření substrátu. Hnojíme stejným hnojivem jako jiné listem okrasné pokojovky, a to nejlépe tekutou formou každých 14 dnů.

Kdy a jak zazimovat begonie : Hlízy begonií určené k zazimování vyndávejte ze zeminy ideálně koncem října. Najdete je těsně pod povrchem, proto dejte pozor, abyste je nepoškodili. I když už v tomto případě nemusíte přímo řešit jak pěstovat begonie, hlízy této rostliny očistěte od zeminy a odstraňte z nich zbytky stonku a kořenů.

Jak pěstovat begonie v bytě

Begónie pěstování

  1. Světlo: Begonie potřebují světlé, ale nepřímé sluneční světlo.
  2. Teplota: Většina begonií preferuje teplotu mezi 18-24 °C během dne a mírnější teploty v noci.
  3. Zalévání: Zalévejte begonie pravidelně, ale nedovolte, aby substrát byl přemokřený.
  4. Vlhkost: Begonie mohou prosperovat při vyšší vzdušné vlhkosti.

Jak často zalévat begonie : Udržujte begonie ve vlhkém prostředí: Jelikož většina druhů patří mezi tropické a subtropické květiny, rozhodně jim bude vyhovovat teplé prostředí s dostatkem vlhkosti. Zalévejte begonie vždy, když okolní půda vyschne.

Hlízy begonií vyndáváme z půdy opět na konci léta, a to před příchodem prvních mrazíků a uskladníme je do rašeliny nebo jednotlivě zabalíme do novinového papíru a schováme např. ve studené chodbě. Teplota pro přezimování by měla být do 15 °C, v nižší teplotách budou hlízy přežívat lépe.

Všechny skupiny hlíznatých begónií bez ohledu na to, zda se pěstují ve volné půdě nebo v nádobách, vyžadují pohostinné stanoviště a lehkou, propustnou, kyselou půdu s dostatečnou zásobou humusu. Během vegetace nesnášejí ani krátkodobé přeschnutí. Snáze tolerují zcela zastíněné stanoviště než sluneční polohu.

Jaké hnojivo na begonie

Agro PELARGONIE BEGONIE je kapalné hnojivo vhodné pro pelargonie, begonie a jiné balkónové květiny. Je vynikajícím prostředkem k přihnojování muškátů a ostatních balkónových květin vysoce náročných na živiny (petunie, verbeny, begonie, fuchsie, bidens,…).Jaký postup zvolit při zazimování begonií Nadzemní části-výhonky zkrátíme na 5 cm a necháme proschnout. Postupně jak zasychají, tak je i odstraňujeme. Vyhovuje jim tmavé, chladné místo od 0 do 10 °C.Začátek března je ideálním obdobím pro naklíčení hlíz begónií. Hlízy necháme naklíčit v tmavé místnosti o teplotě 15-20ºC. jakmile se objeví klíček, necháme hlízu zakořenit. Pěstební substrát se skládá ze 2/3 rašeliny a 1/3 písku.

Zazimování hlíz kan

Rostliny vyryjeme ze záhonu a zeminu na hlízách a kořenech necháme. Určitě ji neodstraňujeme. Nožem poté odřízneme nadzemní část, cca 10 cm nad oddenky a očistíme od listů. Vyryté hlízy je poté třeba uložit do tmavé místnosti v takovém stavu, ve kterém byly vyjmuté ze země.

Čím se Přihnojuje : Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.

Kdy se Přihnojuje : Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.

Kolik stupňů snesou begonie

Begónie – Jak pěstovat Begónie. Hlízy begónií si již od začátku března můžeme nechat naklíčit při teplotě 15-20ºC v tmavé místnosti.

Sázíme je asi 10-15 cm od sebe. Substrát by k nim měl přiléhat, ale nesmí zakrýt jejich svrchní, prohloubené strany, aby výhony nezahnívaly. Povrch opatrně zalijeme, nejlépe odraženou vodou a misku postavíme do temna, hlízy vyraší při teplotě 15-20 °C. Na světlo je dáme, až se objeví klíčky.Otázku, kdy je třeba zahradu zazimovat, není přitom těžké zodpovědět: Ideální období nastává od poloviny října do začátku listopadu. Poté je třeba začít pracovat na trávníku, záhonech, keřích, stromech a živém plotu.

Jak zazimovat Begonii v květináči : Jaký postup zvolit při zazimování begonií Nadzemní části-výhonky zkrátíme na 5 cm a necháme proschnout. Postupně jak zasychají, tak je i odstraňujeme. Vyhovuje jim tmavé, chladné místo od 0 do 10 °C.