Antwort Jak se říká oplatce v kostele? Weitere Antworten – Jak se říká oplátku v kostele

Jak se říká oplatce v kostele?
Hostie (z lat.při každé bohoslužbě dává farář nebo kazatel věřícím do úst takové oplatky, asi jako že Kristovo tělo. Potřebuji vědět jak se to přesně jmenuje. Jmenuje se to hostie.Mše svatá, jinak nazývaná Eucharistie, Večeře Páně, Lámání chleba, Nejsvětější oběť nebo Litur- gie, je pro věřící křesťany středem a vrcholem společného vztahu k Bohu (modlitbou). Křesťané věří, že během tohoto obřadu se setkávají s Ježíšem v jeho slově a přijímají jeho tělo.

Jak pozdravit v kostele : Jakýkoliv pozdrav je přístupný. Pokud jsi praktikující věřící, tak třeba Pochválen buď pán Ježíš Kristus, POzdrav pánbůh, pokud nejsi, pak to prosté Dobrý den je zcela dostačující.

Co se říká při hostii

hostie, která se po proměnění označuje jako „tělo Kristovo“, „tělo Páně“ nebo „eucharistický chléb“. V pravoslavné církvi se pak používá chléb kvašený. S pojmem přijímání je příbuzný i pojem společenství (latinsky též communio), který označuje vzájemný vztah mezi křesťany a zvláště mezi jednotlivými církvemi.

Co se říká po čtení v kostele : Na konci čtení řekne: Slyšeli jsme slovo Boží. L: Bohu díky. Po prvním čtení se zpívá žalm, který je prastarou poetickou modlitbou.

Před vchodem do kostela vás přivítá váš oddávající kněz. Poté společně vstupujete dovnitř; je také možná varianta, že ženich už před oltářem čeká na nevěstu, která vchází jako poslední. Nevěsta stojí u oltáře vždy vlevo, ženich vpravo.

A všichni se navzájem pozdraví způsobem, který je v místě obvyklý, např. podáním ruky se slovy Pokoj s tebou. Kněz dá pozdravení pokoje jáhnovi nebo přisluhujícímu. Deinde, pro opportunitate, diaconus, vel sacerdos, subiungit: Offérte vobis pacem.

Co se říká při Svatem přijímání

Ruce máme sepjaté jako při modlitbě. Podávající ukáže Tělo Páně (svatou hostii) tomu, kdo přijímá, a řekne jako obvykle: „Tělo Kristovo“; přijímající odpoví: „Amen“. Přijímající pootevře ústa a mírně vysune jazyk, aby svatá hostie mohla být do úst bezpečně vložena.Církev jako svátost

Sedmero svátostí je pak nástrojem této spásy, kterou šíří Duch Svatý.Při vstupu do kostela věřící člověk zpravidla poklekne nebo se skloní před Kristem ve svatostánku, aby jej pozdravil. Zároveň obvykle namočí ruku do nádoby s požehnanou vodou a přežehná se znamením kříže se slovy: "Ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého".

Jako první zdraví podřízený nadřízeného, společensky méně významná osoba osobu významnější, mladší osoba osobu starší, muž ženu.

Kdo si muze vzit hostii : Obecně platí, že tuto svátost může přijmout pokřtěný člověk, který nemá na svědomí těžký hřích a splňuje další podmínky danou církví uložené.

Jaký dárek k prvnímu svatému přijímání : Jelikož je první svaté přijímání jednou z nejdůležitějších událostí V životě věřícího člověka, věnujte mu při této příležitosti památeční dárek V podobě šperku. Nadčasovou klasikou je V tomto případě zlatý řetízek s přívěskem ve tvaru kříže, Madonky či srdíčka.

V kolika letech je biřmování

Podle staré praxe západní církve nenásleduje u dítěte biřmování hned po křtu, jako tomu má být u dospělého křtěnce, nebo jak tomu je u pravoslavných křesťanů, ale je odloženo až do dospívání nebo dospělosti. Biskupské konference mají stanovit nejnižší věk biřmovanců. U nás je to 15 roků.

V církvi je sedm svátostí: křest, biřmování, eucharistie, pokání, pomazání nemocných, kněžství a manželství.Košile a slušné (dlouhé) společenské kalhoty by měly být samozřejmostí. Kaple není ani pláž, ani hřiště, čemuž by mělo odpovídat i obutí. Džíny a sportovní trika jsou vhodné na brigádu, ne však na bohoslužbu.

Kdo podava prvni ruku žena nebo muž : Společensky významnější je osoba starší, než vy. Žena je ve společnosti vždy významnější, než muž. Ruku tedy podává vždy první žena, výjimkou je například prezident republiky, ten podává ruku první. Starší žena je nadřazena mladší ženě, stejně tak jak je starší muž nadřazen mladšímu muži.