Antwort Jak rozmnožit bougainvillea? Weitere Antworten – Jak se pěstuje Bugenvilea
Bougainvillea – rostliny se sází do kvalitního kompostu, zahradnického substrátu nebo substrátu pro pokojové rostliny. Mladé rostliny přesazujeme každý rok. Starší rostliny 1× za 2 roky, ale je nutné vyměnit alespoň horní vrstvu zeminy. Nádoby musí mít kvalitní drenáž.Hlavní řez provádějte v březnu, na začátku růstové sezony. Bez pravidelného střihu by tato popínavá rostlina v průběhu léta vytvořila někdy i metrové výhony. Květy se tvoří vždy na koncích výhonů. Proto se bugenvilea navíc stříhá po každé vlně květů.Mladé rostliny přesazujeme každoročně vždy zjara. Letnění: Špatně snáší celoroční pobyt v bytových podmínkách. Letnění od května rostlině prospívá.
Proč mi nekvete Bugenvilea : Od května rostlina vyžaduje letní pobyt venku na slunném stanovišti při jižní zdi. Příčinou nedostatečného kvetení také může být příliš tmavé nebo zatuchlé stanoviště po dobu pěstování v období klidu. Právě příliš tmavé stanoviště způsobuje, že rostlina v létě nekvete.
Kdy Presadit Bugenvileu
Přesazování: Mladé rostliny přesazujeme každoročně vždy zjara.
Jak přezimovat Bugenvileu : Aby buganvílie dobře prospívala, neměla by noční teplota klesnout pod 15°C a denní přesáhnout 37°C. Buganvílie mohou přezimovat ve sklepě nebo na jiném místě, kde je slabé světlo.
Hnojení: V létě hnojíme každý týden standardním tekutým hnojivem. Použijte hnojivo bohaté na draslík a fosfor pro podporu kvetení.
Požadavky na pěstování
Světlo: | Rostlina miluje celoročně světlé stanoviště. |
---|---|
Přesazování: | Mladé rostliny přesazujeme každoročně vždy zjara. |
Zemina: | jednotná zemina |
Letnění: | Špatně snáší celoroční pobyt v bytových podmínkách. Letnění od května rostlině prospívá. |
Čištění: | Lesk na listy nesnáší. |
Jak se starat o Bugenvilea
Bugenvilea vyžaduje pro bohaté kvetení hodně slunce a dobře odvodněnou půdu. Rostlina preferuje teplo a chráněná stanoviště, není mrazuvzdorná. Adekvátní hnojení a zálivka jsou klíčové pro zdravý růst a kvetení.Mladé rostliny přesazujeme každoročně vždy zjara. Letnění: Špatně snáší celoroční pobyt v bytových podmínkách. Letnění od května rostlině prospívá.Na zimu rostlinu umístíme do chladné, ale světlé místnosti s teplotou okolo 10 °C a omezíme zálivku. Rostlina většinou přes zimu shazuje listy. od roku 1976 zasílá rostliny poštou. sazenice jsou velmi odolné proti chladu.
Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.
Čím se hnojí cibule : Hnojení (jak a čím): Před výsadbou zapravte do záhonu uzrálý kompost nebo minerální hnojivo. Další hnojení by mělo probíhat ve třech cyklech – když má rostlina dva listy, poté za 14 dní a naposled na konci června. Cibule nesnáší přímé hnojení chlévskou mrvou a chloridem draselným, který by ji mohl spálit.
Čím hnojit bougainvillea : Od konce února do srpna hnojíme 1x týdně hnojivem s vyšším obsahem fosforu. Rostlina vyžaduje pěstování na opoře. Na zimu rostlinu umístíme do chladné, ale světlé místnosti s teplotou okolo 10 °C a omezíme zálivku.
Jak si vyrobit domácí hnojivo
Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.
Nejlepším a nejrychlejším způsobem jak přihnojovat, je spolu se zálivkou. Vybírat můžeš z hnojiv granulovaných či tekutých, které se dají rozmíchat ve vodě. Použít můžeš buď speciální hnojiva určená přímo pro konkrétní druh rostliny či zeleniny anebo si pořídit univerzální, které sedne všem!Horticerit – hnojivo pro cibuli a česnek se používá zejména pro základní hnojení před výsadbou, ale je vhodné i pro přihnojování rostlin v průběhu vegetace. Používá se pro cibuli a česnek, lze použít i pro okrasné cibuloviny. Dávkování: Doporučená dávka hnojiva je 30-70 g/m2.
Jak vyrobit hnojivo z cibulových Šlupek : Můžete použít slupky ze všech druhů cibulí, česneku, šalotky nebo cibule jarní. Až nasbíráte dostatek slupek, dejte je do hrnce a zalijte vodou. Přibližně na každé 4 šálky slupek použijte 1 litr vody. Vařte směs asi 20-30 minut, dokud se voda nezbarví do oranžova nebo hnědé barvy.