Antwort Jak rikat Antoninovi? Weitere Antworten – Jak oslovovat Antonína
Antonín má těch zdrobnělin přece plno!! No tak my máme Antonína, ale vzhledem k tomu, že Antonio není nic jiného než Antonín, tak veškerýma zdrobnělinama od Antonína. 😀 S největší pravděpodobností byste mu stejně říkali Tonda, Toník nebo Tony. 😉 My ho občas oslovujeme Toní nebo Toníno.V České republice je celkem 266 lidí s příjmením Antonín. Příjmení Antonín je 6 257. nejčastější příjmení (každý 38 612. obyvatel).Toni, Tony, Tončo 😀 – my chceme Antonína, tak budeme říkat Tondo, Toníku. Ahoj já sama jsme Antonie a musím říct, že je to fajn jméno 🙂 Jen v pubertě bylo pár zádrhelů :D. Říkají mi Toni, Tonča, Tonička,Tonka, Antonka, Antonie.. V práci jsme měli Antonii, mimochodem moc krásné jméno, a sama si říkala Toňa.
Co znamená slovo Antonín : Antonín je mužské křestní jméno latinského původu. Pochází ze jména Antoninus, kterým byli označováni adoptivní příslušníci patricijského rodu Antoniů – doslovný význam je „patřící Antoniovi“. Vykládá se jako „vynikající, přední, čelný“ (latinské ante=„před“).
Jaké i se píše v oslovení
Vlivem analogie s typy, které mají ‑i‑ ve zdrobňující příponě (Stázička/Stázinka – Stázi, Tomík/Tomíček – Tomi), obvykle píšeme měkké i u všech domáckých podob zakončených na ‑i: Luki, Viki, Šári, Věri apod. Právě živé a frekventované zdrobněliny s ‑i‑ v příponě jsou pro psaní Luki, Šári atd.
Jak oslovovat Adrianu : Varianty jména jsou různorodé – může to být zdrobněle Adrianka nebo Adřička, zkráceně pak Adka, také Ria, Riana nebo Rianka.
Například mezi lety 2006 až 2013 bylo pojmenováno pouze 13 dětí jako Adolf. Podobný vývoj se dá vysledovat i v České republice. Adolfů stále ubývá a dnes u nás má toto jméno kolem 2500 osob.
Vítězstvím v pomyslném žebříčku minimálně používaných jmen se pyšní již zmiňovaný Augustýn. Jak vyplývá ze statistiky Ministerstva vnitra, nositelů tohoto jména u nás žije jen 8. Následují Bonifácové (19), Apoleny (27), Havlové (28) a Saskie (39).
Z jaké země pochází jméno Antonín
Antonín (nebo také krátce Antonin a jeho ženská varianta Antonie) je jménem známým již dob řecko-římských. Jde o českou odvozeninu původního jména Antonius, kterým byli nazýváni příslušníci patricijského rodu Antoniů (šlo o potomky staré římské rodiny, původně byli pouze patriciové plnoprávnými občany Říma).Domáckými podobami jména Antonie jsou Tony,Tonka, Tonča, Tonja nebo Toňa. Umělecký svět zná Antonii Hegerlíkovou, herečku slovenského původu. V hudební branži pak působí Tonya Graves, původem americká zpěvačka propůjčila svůj hlas mj.aberrant {přídavné jméno}
nenormální {příd. jm.} vyšinutý {příd.
Slovník spisovného jazyka českého (1960–1971) uvádí dva významy: 1. ‚uzavřený otáčivý buben, do něhož jsou při tahu uložena čísla vydaných losů ap. ' (vytáhl z osudí šťastný los); 2. ‚schránka na hlasovací lístky; urna' (volební osudí je připraveno).
Jak správně oslovit v mailu : Nezapomeňte e-mail zahájit oslovením. V oficiální komunikaci není zahájení e-mailu pozdravem považované za vhodné. Obvykle je oslovení ve formě Vážený pane/Vážená paní a následuje oslovení akademickým titulem, funkcí nebo příjmením. Za oslovením se vždy píše čárka a další řádek by měl začínat malým písmenem.
Jak oslovit pána : Vážené paní, vážení pánové, Vážená paní / Vážený pane, Vážení partneři, Vážení klienti). Pozn.: V e‑mailové komunikaci se užívá nejen oslovení v 5. p., kterému předchází přívlastek Vážený (např. Vážená paní inženýrko, Vážený pane Procházko), ale též oslovení v kombinaci s pozdravem Dobrý den (např.
Jak oslovovat Šárku
zdrobněliny. V běžném hovoru také často slýcháme oslovení jako Šári, Štěpi, Tomi, Viki apod. Jsou to tvary domáckých jmen vzniklé původně jako zkrácená podoba zdrobnělin utvořených příponou ‑inka, ‑ička nebo ‑ík, ‑íček: Šárinka – Šári, Stázička/Stázin(k)a – Stázi, Tomík/Tomíček – Tomi.
Vlasteneckou podobou jména je Šlechtislava. Dalšími variacemi jména Adéla je Adélka, Adla, Adka či Adél, také Áďa, Áda, Aduš, Ady, Adelajda, Adelinka apod.Jiří je nejčastější české mužské jméno. K roku 2016 bylo jeho nositeli 296 090 Čechů. Za svou četnost vděčí zejména své velké popularitě od 40.
Jaké je nejméně používané jméno v Česku : K nejméně používaným dívčím jménům se řadí Antonie, Bohuslava, Edita, Oldřiška nebo také Vilma a Vladěna. Mezi nejméně používaná jména v ČR se dle statistik ministerstva řadí Uršula, Regina, Svatava, Naděžda, Milena, Blažej, Věnceslav či Kazimír a jejich popularita stále ubývá.