Antwort Jak pěstovat bougainvillea v květináči? Weitere Antworten – Kdy dát ven bougainvillea
Mladé rostliny přesazujeme každoročně vždy zjara. Letnění: Špatně snáší celoroční pobyt v bytových podmínkách. Letnění od května rostlině prospívá.Hnojení: V létě hnojíme každý týden standardním tekutým hnojivem. Použijte hnojivo bohaté na draslík a fosfor pro podporu kvetení.Hlavní řez provádějte v březnu, na začátku růstové sezony. Bez pravidelného střihu by tato popínavá rostlina v průběhu léta vytvořila někdy i metrové výhony. Květy se tvoří vždy na koncích výhonů. Proto se bugenvilea navíc stříhá po každé vlně květů.
Jak pěstovat Bugenvilea mrazuvzdorná : Na zimu rostlinu umístíme do chladné, ale světlé místnosti s teplotou okolo 10 °C a omezíme zálivku. Rostlina většinou přes zimu shazuje listy. od roku 1976 zasílá rostliny poštou. sazenice jsou velmi odolné proti chladu.
Jak množit Bugenvilea
Rozmnožujeme vrcholovými řízky v březnu až dubnu. Množíme řízkováním v létě s použitím stimulátoru, spodního tepla a zakrytím igelitovým sáčkem, dokud nezačne vytvářet nové listy. Použitím stimulátoru dosáhneme lepšího zakořeňování. Řízky napícháme po více kusech do květináčů.
Jakou zeminu pro Bugenvilea : Bougainvillea – rostliny se sází do kvalitního kompostu, zahradnického substrátu nebo substrátu pro pokojové rostliny. Mladé rostliny přesazujeme každý rok. Starší rostliny 1× za 2 roky, ale je nutné vyměnit alespoň horní vrstvu zeminy. Nádoby musí mít kvalitní drenáž.
Během roku je vhodné přihnojovat ovocné stromy (ale i keře) dvakrát až třikrát. První přihnojování provedeme brzy na jaře, v době pučení stromů, podruhé ihned po odkvětu, čímž posílíme tvořící se listy a nasazované plody, potřetí přihnojujeme až po červnovém opadu (nebo i probírce) části nasazených plodů.
Základním organickým hnojivem je chlévská mrva, kompost, hnojůvka, rašelina, fekálie, nebo zelené hnojení. Ideální je hnojení plnými organickými hnojivy na podzim či v brzkém jaře. Pak jej můžete rozšířit o hnojení minerálními (draselnými a fosfátovými) hnojivy, kterými lze přihnojovat až do konce června.
Proč mi nekvete Bugenvilea
Od května rostlina vyžaduje letní pobyt venku na slunném stanovišti při jižní zdi. Příčinou nedostatečného kvetení také může být příliš tmavé nebo zatuchlé stanoviště po dobu pěstování v období klidu. Právě příliš tmavé stanoviště způsobuje, že rostlina v létě nekvete.Péče o pokojové rostliny se v průběhu roku liší. Od jara do podzimu přihnojujte jedenkrát za dva týdny, v zimě není přihnojování tak časté, obvykle stačí jednou za měsíc. Nejnáročnější na správné dávkování jsou tekutá hnojiva. Určitě dodržujte povolenou koncentraci a řeďte hnojivo vodou přesně podle doporučení výrobců.Kopřivovou jíchou zalévám každý měsíc rajčata, papriky, zelí a pokojové ibišky od konce června do konce srpna. Vždy do jíchy přihodím trochu kostivalu. Výhodou rostlinné jíchy, na rozdíl od kvašeného slepičince nebo ředěné moči, je možnost zalévat plodovou zeleninu bez obav z kontaminace.
Rostliny nemají světlo, nemůže probíhat fotosyntéza, takže vdechují kyslík a vydechují oxid uhličitý. Berou nám čistý vzduch, který sami potřebujeme během spaní. Proto je všeobecně rozšířený názor: nemít v ložnici žádné rostliny.
Kdy zalévat pokojové květiny : V zimě zavlažujte zhruba jednou za dva týdny, na jaře trošku přidejte a rostlinám zálivku dopřejte zhruba jednou týdně. V létě zalévejte podle teplot a suchosti substrátu, na podzim znovu zpomalte na týdenní zálivku.
Jak udělat hnojivo z kopřiv : Ideální doba hnojení je buď po dešti a nebo zrána. Výluh z kopřiv je některými pěstiteli doporučován také jako přípravek na ochranu proti mšicím. V tomto případě se vyrábí tak, že 0,5 kg kopřiv (celé rostliny i s očištěnými kořeny) zalijeme cca 5 litry vody a necháme zhruba 14 dnů kvasit.
Jak často hnojit výluhem z kopřiv
Použití Připravený výluh se před použitím ředí v poměru zhruba 1:10. Takto naředěné hnojivo je vhodné k hnojení asi jednou za měsíc. Chcete-li přihnojovat častěji, řeďte jíchu více dle frekvence až na 1:50.
V zimě zavlažujte zhruba jednou za dva týdny, na jaře trošku přidejte a rostlinám zálivku dopřejte zhruba jednou týdně. V létě zalévejte podle teplot a suchosti substrátu, na podzim znovu zpomalte na týdenní zálivku.Z čeho drenážní vrstvu vytvořit Drenáž je v podstatě jakýkoli nasákavý materiál. Do květináčů se nejlépe hodí speciální materiál, kterým je KERAMZIT, SERAMIS nebo PERLIT. Nahradit je mohou ale také střepy hliněných nádob, jemný štěrk nebo kamínky.
Jak spravne zalévat kytky : Ideální je zalévat rostliny konvičkou s úzkou dlouhou hubicí, protože se tak lépe zalije celý povrch zeminy. Druhým, podstatně méně využívaným, způsobem je zalévání zdola. Nejedná se pouze o zalití do podmisky, protože vody k zalití potřebujeme podstatně více, než jen objem nádobky pod květináčem.