Antwort Jak pečovat o Kapradi? Weitere Antworten – Jak pečovat o kapradí

Jak pečovat o Kapradi?
Kapradiny vyžadují teploty nad +15 °C, teplomilnější druhy pak alespoň běžnou teplotu pokojovou. Mají rády lehčí a vzdušnější substrát (obzvláště epifyty), kyselejší půdní reakci, kterou dosáhneme přídavkem rašeliny či kůry a při zalévání zásadně odstátou vodu bez chlóru.Pokud dostanu kytici, recykluji všechny květy. Když květiny nejsou v té nejlepší kondici, nejdou do koše ale do lisu na květiny a pak z nich zvořím další šperky, nebo květinové obrazy. Šperk je ruční výroba, přívěsek brousím ručně, leštím, potírám několika vrstvami pryskyřice a nakonec ošetřuji lakem.Hnojení: Kapradiny nepotřebují časté hnojení, ale občasné doplnění živin může pomoci jejich růstu. Používejte slabé dávky rostlinného hnojiva speciálně určeného pro kapradiny a dodržujte pokyny na obalu. Péče o listy: Kapradiny mají citlivé listy, které mohou snadno trhat nebo poškodit.

Kdy je dobře sadit kapradiny : Kdy zasadit kapradiny

Nejlepší období pro výsadbu je jaro nebo podzim, ale můžete je sázet kdykoli během vegetačního období. V létě se vyhněte horkým dnům a vysazujte až večer. Při výsadbě nepoškoďte střed rostliny.

Proč opadává kapradí

Hnědé skvrny na koncích listů, žloutnutí a následné opadávání (zejména v bytech) bývá následkem příliš suchého vzduchu. – Bude třeba kapradiny rosit, na topení umístit odpařovače nebo využít elektrického zvlhčovače. Pobledlé až průsvitné listy nás obvykle upozorňují na nedostatek živin.

Jaký substrát pro kapradiny : Jak připravit správný substrát

Substrát připravíme smísením rašeliny, listovky a písku. Většině druhů vyhovuje substrát kyselý, pozor ale na vápnomilné výjimky! Pro starší rostliny přidáváme podíl obyčejné ornice nebo i jílu.

Pokud zpozorujete, že rostlině nadměrně opadávají listy a sesychá, je velmi pravděpodobné, že jste to se zaléváním naopak přehnali, a ve velkém množství vody začaly kořeny uhnívat. Z toho důvodu nemá rostlina možnost vodu přijímat a usychá.

Ideálním stanovištěm je například koupelna, kde je vysoká vlhkost vzduchu. Příznakem suchého vzduchu a případně i příliš vysoké teploty jsou hnědé okraje listů. Atraktivní, ale poněkud choulostivější kapradinou je netík (Adiantum). Nesnáší přímé slunce.

Jak si vyrobit domácí hnojivo

Chcete-li si vyrobit tekuté hnojivo z kopřivy dvoudomé, dejte čerstvé listí kopřivy, nařezané na malé kousky, do kbelíku s asi 10 litry vody. Ideální pro výrobu tohoto hnojiva je dešťová voda. Malé množství listí také můžete přidat přímo do půdy nebo je umístěte kolem rostlin při zalévání.Nejlépe se ke kapradinám hodí:

  1. · Bohyšky se svými různě velkými, zelenými listy.
  2. · Pomněnkovec se svými světle modrými drobnými květy.
  3. · Zajímavými květy prozáří záhon kapradin lilie.
  4. · Kontrastními bílými a vonícími květy vás nadchnou konvalinky.
  5. · Podobně jako bohyšky vás ohromí zajímavými listy dlužichy.

Kapradiny nebo orchideje naopak snesou i stín. Pokud začnou listy pokojových rostlin žloutnout, může to mít dvě příčiny, a to nedostatek, nebo nadbytek vody. Zjistit, jak na tom květina je, lze snadno. Zabodněte prst do zeminy alespoň centimetr hluboko a záhy pocítíte, zda je prostředí vlhké či nikoli.

Ledviník je ideální i do závěsných nádob. Jeho listy mohou být až 75 cm dlouhé. Navíc roste velmi rychle – svoji velikost může v příznivých podmínkách během jednoho roku až zdvojnásobit. Ačkoli mají často jiné požadavky než ostatní pokojovky, není pěstování kapradin obtížné.

Jak zachránit uschlé kapradí : Pěstujeme celoročně při pokojové teplotě a vyšší vlhkosti vzduchu. Kořenový bal nenecháme vyschnout. Pokud se tak někdy stane, pokusíme se rostlinu zachránit ponořením květináče do vody (přibližně na 10-15 minut) a seříznutím nadzemní části. Květináč nenecháváme stát v misce plné vody.

Jak vyrobit tekute hnojivo : Tekuté hnojivo můžete také vyrobit smícháním kávy s vodou (v malém množství) a ponecháním louhovat přes noc. Směsí pak můžete rostlinu zalít. Pokud vám v kávovaru zbyla nějaká káva a máte některou z těchto acidofilních rostlin, můžete ji aplikovat přímo a velmi dobře ji zředit vodou.

Jak se dělá hnojivo z droždí

Jak namíchat hnojivo z droždí

Připravte si pět kostek droždí a rozmíchejte je v jednom litru vlažné vody. Tekutinu nalijte do jeden a půl litrové lahve, zavíčkujte a řádně protřepejte. Následně víčko odšroubujte a přikryjte pouze gázou. Takto připravený základ nechte na teplém místě dva dny kvasit.

Bledé a popálené listy bývají způsobeny přílišným osluněním. – Rostlinu je třeba zastínit. Hnědé skvrny na koncích listů, žloutnutí a následné opadávání (zejména v bytech) bývá následkem příliš suchého vzduchu. – Bude třeba kapradiny rosit, na topení umístit odpařovače nebo využít elektrického zvlhčovače.Hnědé a suché listy obvykle značí nedostatek zálivky!

V tom případě byste se měli zamyslet nad tím, zda ji zaléváte dostatečně často. Obvykle se totiž takto projevuje nedostatek závlahy.

Kdy se přesazují kapradiny : Mladé rostliny přesazujeme každoročně v jarním období. Starší jedince pak podle potřeby jednou za dva až tři roky. Před vysazením do čerstvého substrátu pečlivě odstraníme staré odumřelé kořeny, čímž rostliny podpoříme v růstu.