Antwort Co s Begoniemi na zimu? Weitere Antworten – Jak uchovat begonie na zimu

Co s Begoniemi na zimu?
Zazimování venkovních begonií: Zde se opět řiďte konkrétním druhem begonií. S blížícím se podzimem omezte zálivku a před prvními mrazy seřízněte listy a stonky. Hlízy pak můžete vykopat a nechat přezimovat v suchu a temnu. Begonie s kořenovým systémem lze taktéž vykopat a na zimu přenést domů.Hlízy begonií určené k zazimování vyndávejte ze zeminy ideálně koncem října. Najdete je těsně pod povrchem, proto dejte pozor, abyste je nepoškodili. I když už v tomto případě nemusíte přímo řešit jak pěstovat begonie, hlízy této rostliny očistěte od zeminy a odstraňte z nich zbytky stonku a kořenů.Již v únoru je dobré hlízy vyndat, zkontrolovat jejich stav a poté zasadit do připraveného substrátu. Po vyrašení můžete začít s pravidelným hnojením. Ven je dobré dát rostliny až v květnu, když nehrozí mrazíky.

Jak uskladnit hlízy begonií : Hlízy begonií vyndáváme z půdy opět na konci léta, a to před příchodem prvních mrazíků a uskladníme je do rašeliny nebo jednotlivě zabalíme do novinového papíru a schováme např. ve studené chodbě. Teplota pro přezimování by měla být do 15 °C, v nižší teplotách budou hlízy přežívat lépe.

Jak dlouho vydrzi begonie

Má elegantní úzké listy a špičaté květy na masitých červených stvolech vydrží kvést od května až do konce října. Vytváří kompaktní, husté převisy, proto nejlépe vynikne v truhlíku či závěsné nádobě. Kvetou v polostínu, dokonce i ve stínu kde jiné letničky nekvetou.

Jak pěstovat begonie v bytě : Begónie pěstování

  1. Světlo: Begonie potřebují světlé, ale nepřímé sluneční světlo.
  2. Teplota: Většina begonií preferuje teplotu mezi 18-24 °C během dne a mírnější teploty v noci.
  3. Zalévání: Zalévejte begonie pravidelně, ale nedovolte, aby substrát byl přemokřený.
  4. Vlhkost: Begonie mohou prosperovat při vyšší vzdušné vlhkosti.

Přesazování: Begonie nepotřebují časté přesazování. Přesazujte je, když se kořeny staly příliš velkými pro aktuální nádobu, obvykle každé 2-3 roky. Cibule begonií můžete přes zimu uchovávat ve vlhkém substrátu nebo písku a na jaře je zase vysadit do truhlíku.

Zazimování hlíz kan

Rostliny vyryjeme ze záhonu a zeminu na hlízách a kořenech necháme. Určitě ji neodstraňujeme. Nožem poté odřízneme nadzemní část, cca 10 cm nad oddenky a očistíme od listů. Vyryté hlízy je poté třeba uložit do tmavé místnosti v takovém stavu, ve kterém byly vyjmuté ze země.

Kdy sázet cibule begonií

Hlízy begonií se vysazují v únoru či březnu do mělkých nádob a uchovávají v místnosti s teplotou 15–20 °C. Před výsadbou se doporučuje je několik hodin máčet ve vlažné vodě.Hlízy begonií vyjímáme z půdy opět na konci léta, ještě před příchodem prvních mrazíků. Vyjmuté hlízy na zimu uskladníme do rašeliny nebo je můžeme jednotlivě zabalit do novinového papíru schovat např. ve studené chodbě. Teplota pro přezimování by měla být do 15 °C, v nižší teplotách budou hlízy přežívat lépe.Hlízy begonií se vysazují v únoru či březnu do mělkých nádob a uchovávají v místnosti s teplotou 15–20 °C. Před výsadbou se doporučuje je několik hodin máčet ve vlažné vodě. Naklíčené hlízy se přesazují do nádob s rašelinou.

Zakoupené hlízy vysazujte koncem zimy až začátkem jara do rašelinového substrátu s podílem písku asi 5 cm pod povrch, když vyraší, zeminu přisypte. Ven je vysazujte až v polovině května, když už nehrozí mrazy. Nesnášejí sucho a přílišné teplo.

Jak se starat o begonie : Všechny skupiny hlíznatých begónií bez ohledu na to, zda se pěstují ve volné půdě nebo v nádobách, vyžadují vlhkou, propustnou, kyselou půdu s dostatečnou zásobou humusu. Během vegetace nesnášejí ani krátkodobé přeschnutí. Snáze tolerují zcela zastíněné stanoviště než sluneční polohu.

Jak zazimovat Káňů v květináči : Jestliže jste je pěstovali v květináčích, nemusíte je z hlíny vyndávat. Nadzemní části odřízněte asi deset centimetrů nad oddenky a odstraňte všechny zbytky listů. Hlízy uložíme do bezmrazé tmavé místnosti i s balem, tak, jak jste je vyryli.

Jak zasadit cibulky begonií

Hlízy begonií se vysazují v únoru či březnu do mělkých nádob a uchovávají v místnosti s teplotou 15–20 °C. Před výsadbou se doporučuje je několik hodin máčet ve vlažné vodě. Naklíčené hlízy se přesazují do nádob s rašelinou.

Pěstují se keříčkové odrůdy i s nepevným stonkem, převislé. Pro tyto begonie je také důležité, aby na místě, kde jsou, byly chráněny proti velkému větru a přívalovým dešťům.Jak sázet begónie

Zakoupené hlízy vysazujte koncem zimy až začátkem jara do rašelinového substrátu s podílem písku asi 5 cm pod povrch, když vyraší, zeminu přisypte. Ven je vysazujte až v polovině května, když už nehrozí mrazy.

Kdy zasadit cibulky modřence : Cibulky modřenců sázíme mezi zářím až prosincem, nejlépe alespoň 6 týdnů před prvními těžkými mrazy.